Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/kiinfo/domains/kinas.info/public_html/files/left/movie_boxoffice_rez.php on line 15
Dvikova / Duel (1971) - KINAS.INFO
kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Dvikova
Dvikova
Duel
Veiksmo / Mistika / Trileris
8.3 / (Balsavo: 10)
 

 

Režisierius:
Steven Spielberg

Aktoriai:
Dennis Weaver
Jacqueline Scott
Eddie Firestone
Lou Frizzell
Gene Dynarski

Premjera: 1971

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 90 min.

Kino studija: Universal TV

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Kas nežino Steveno Spielbergo? Žmogaus, sukūrusio “Nasrus”, “Ateivį”, trilogiją apie “Indijaną Džonsą”, “Šindlerio sąrašą”…

Jis laikomas Holivudo ikona, jo idealų įsikūnijimu. Mes negalime jo aplenkti savo namų kine. Kita vertus, nenoriu „Juro periodo parko“ ir kažko, ką kritikai vadina gryna komercija. Žymiai įdomiau susipažinti su Steveno Spielbergo jaunyste ir jo debiutu vaidybiniame kine.

“Dvikova”(rež. Steven Spielberg. 1971m.)

Štai ką nusprendžiau priminti. Tai pirmasis Steveno Spielbergo pilnametražis vaidybinis filmas. Jis buvo sukurtas televizijai pagal trumpą istoriją, spausdintą “Playboy” žurnale. Mažas filmo biudžetas nesutrukdė ambicingam kūrėjui pademonstruoti savo sugebėjimų. “Dvikovą” JAV kino kritikai iki šiol vadina geriausiu televizijai kada nors sukurtu filmu. Tie patys kritikai vadina kuklų Steveno Spielbergo debiutą-labiausiai išbaigtu jo kino kūriniu.

“Dvikova” -alegorinis trileris apie amerikiečiams nuolat svarbią kovą tarp vienišo žmogaus ir jį netikėtai užgriuvusios žymiai stipresnės ir neaiškios visa griaunančios jėgos. Formos prasme “Dvikova” labai primena Alfredo Hichkocko trilerius su jiems būdinga augančia įtampa (“suspensu”).

Čia labai svarbu prisiminti autoriaus biografiją. Vaikystėje jam nustatė "Aspergero sindromą". Tai viena iš autizmo rūšių. Nuo jo kenčiantys vaikai blogai prisitaiko prie jį supančio pasaulio. Sunku pasakyti, kiek ši diagnozė buvo teisinga. Faktas, kad Stevenas buvo labai uždaras vaikas.  Labai anksti jis susitaupė pinigų 8mm kamerai, ir ėmė "kurti" savuosius filmus. Filmavo traukinius, pridėdavo vaizdus iš "traukinių sąvartynų", ir bandydavo sulipdyti katastrofų kiną. Jo aktyvumui nebuvo ribų. Sklando legenda, kad Stevenas buvo išvejamas iš filmavimo aikštelių asmenišku Alfredo Hichkocko nurodymu... Tam pačiam Alfredui Hichockui jis tarsi "atsikeršijo" šiuo savo pirmuoju pilno metražo filmu.

“Dvikova” yra visiškas A.Hichkocko-"trilerių klasiko"- išrastų kanonų įsikūnijimas. 1983 metais, atsižvelgiant į filmo populiarumą, jo pailginta versija buvo paruošta rodymui kino teatruose. Ją ir siūlau pažiūrėti.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Missi Pyle (46 m.)
Harry Lennix (54 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės