Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/kiinfo/domains/kinas.info/public_html/files/left/movie_boxoffice_rez.php on line 15
Terminatorius: Genisys / Terminator Genisys (2015) - KINAS.INFO
kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Terminatorius: Genisys
Terminatorius: Genisys
Terminator Genisys
Veiksmo / Nuotykių / Fantastika
7.4 / (Balsavo: 10)
 

 

Režisierius:
Alan Taylor

Aktoriai:
Emilia Clarke
Arnold Schwarzenegger
Jai Courtney
Jason Clarke
J.K. Simmons
Matt Smith
Byung-Hun Lee
Brett Azar
Douglas Smith
Sandrine Holt
Courtney B. Vance
Aaron V. Williamson
Michael Gladis
Dayo Okeniyi

Premjera: 2015

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 119 min.

Lietuvoje nuo: 2015-07-10

Kino studija: Paramount Pictures

Platintojas: Forum Cinemas

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Klausimas skeptikams: Ko jūs tikėjotės?  
Kad režisierius Alanas Teiloras 2015 metais staiga pasirodys esąs Džeimsu Kameronu iš 1984-ųjų ? Kad kompiuterinės grafikos stebuklai grąžins Arnoldui Švarcnegeriui jaunystę ir praėjusias šlovės akimirkas? Tokio stebuklo norėčiau ir aš. Tačiau stebuklų nebūna.

„Terminatorius: Genisys“ yra penktas filmas apie legendinį Kyborgo atėjimą į Žemę iš ateities. Jis niekada nebus toks žavus ir originalus, kaip pirmas ir antras. Jeigu su šia tiesa susitaikysit, nereikės nusivilti. Naujausias filmas apie globalinę kompiuterių sistemą  „Skynet“ neatrado jokių kino kūrybos paslapčių. Išskyrus tai, kad „Skynet“ šiame filme pasivadina „Genisys“.

Filmas išlieka didelio užmojo vasaros blokbasteriu, bet priklauso kategorijai „žiūrėti smagu, bet atsiminti nėra ką“. Kino platintojai turėtų džiaugtis, kad jis surinks savo pinigus. Nei daugiau, nei mažiau. Tiek, kiek jam priklauso.
Tai viskas, ką mums reikia žinoti prieš filmo seansą. Todėl galite svarstyti, ar jums verta mokėti pinigus už bilietą.

Jeigu filmas surinks mažokai pinigų, tai tik todėl, kad per trisdešimt metų „Terminatoriaus“ tęsiniai daugeliui nusibodo ir daugelį nuvylė. Nors reikia pripažinti, kad naujausias penktas filmas yra geresnis už du paskutinius.
„Terminatorius 3“ buvo gana bukas , nors ir turėjo dinamišką veiksmą apie robotų dvikovas. „Terminatorius 4“ –atvirkščiai. Pasirodė pernelyg rimta standartinė antiutopija, nors pamalonino puikiais draminiais  aktoriais.  

Naujame penktame filme „Terminatorius: Genisys“ yra kokybiškos gaudynės ir susišaudymai, visai neprimityvus scenarijus ir pateisinamas 3D formatas. Bet svarbiausia, kad naujame filme yra daug sinefiliško humoro. Daugiausia jo pažeria žilagalvis Arnoldas Švarcnegeris.

„Terminatorius: Genisys“ yra iš esmės ne tęsinys, o modernaus perdirbinio (remeiko) bandymas. Tokie,  naujai  žiūrovų kartai skirti „tęsiniai-remeikai“ , pasirodo vis dažniau.
(„ Juros periodo parkas“  ir „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ ).

Naujame filme pirmos 15 minučių su visom detalėm pakartoja Džeimso Kamerono pirmąjį „Terminatorių“. Šis kartojimas yra pateikiamas, kaip šmaikštus žvilgsnis į visų mylimą kiną. Nuogas ir dar jaunas T-800, kurį įkūnija pats Arnoldas Švarcnegeris vis dėlto nespėja atimti striukės ir džinsų iš gatvės chuliganų, nors mes visi to laukiame. Jam sutrukdo ir jį užpuola pasenęs ir pražilęs toks pat T-800, kurį vaidina tas pats Arnoldas Švarcnegeris. Toliau filme mūsų laukia nuspėjama dvikova su robotu  apleistoje gamykloje ir skystų metalų konstrukcijos T-1000 su policininko uniforma. Tik jį vaidina  ne Robertas Patrikas, o Korėjos žvaigždė Li Byung-Hun. Sara Konor su draugais planuoja teroristinį aktą prieš „Skynet“ visai, kaip antrame filme. Policijos nuovada griaunama visai, kaip pirmame.

Sparnuota frazė „I`II  be back“  būtinai nuskambės. Be jos filmas būtų toks pat, kaip Džeimsas Bondas be savo tradicinio prisistatymo. („My name is Bond. James Bond“).

Daug nostalgiškų citatų yra pateikiama tik iš pirmų dviejų Džeimso Kamerono filmų. Trečią ir ketvirtą „Terminatoriaus“ dalis režisierius Alanas Teiloras akivaizdžiai ignoruoja. Nors formaliai jo filmas turėtų būti pastarųjų pratęsimas.

Naujo filmo režisierius mėgina pakartoti Džeimso Kamerono filmų struktūrą su laiko kilpomis, kelionėmis laiku, tradicinėmis gaudynėmis ir pasaulio pabaigos tema. Alanas Teiloras pristato jau tradicinius pamėgtus personažus. Tik juos vaidina jauni aktoriai.
Australas Jason Clarc dabar pasirodo kiekviename dideliame projekte. Čia jis-pasipriešinimo lyderis Džonas Konoras.
Svarbų vaidmenį vietoje pasenusio Michaelo Biehno, atlieka taip pat australas Jai Courtney.  Sarą Konor atkuria Emilia Clarke,  visam pasauliui žinoma,  kaip drakonų motina.

Su šia mergina režisierius dirbo ne kartą. Iki šiol savo didžiausiame projekte „Toras 2“. Taip pat pagrindiniuose TV serialo „Sostų karai“ epizoduose.  Šio serialo patirtis jaučiama ir
naujame kino filme. Režisierius moka sujungti daug skirtingų siužetinių linijų ir išlaikyti žiūrovui skirtą adrenaliną iki  peržiūros pabaigos. Bet svarbiausia režisieriaus užduotis yra ne atrasti naujoves , o palaikyti meilę, atsiradusią nuo ankstesnių kūrinių. Tuo ir pasižymi geri režisieriai, dirbę televizijoje.

Įdomus paradoksas. Pirmosios dvi „Terminatoriaus“  dalys alsavo gąsdinančia pasaulio ateitim. Branduolinio karo pavojum, globalinių technologijų valdžia... Naujojo penktojo „Terminatoriaus“ prodiuseris ir scenaristai labiau  įsimylėję praeitį.

1984-jų metų Žemės planeta  Džeimsui Kameronui kėlė nerimą. Naujame filme ji mums atrodo, kaip pats laimingiausias ir saugiausias laikas žmonijos istorijoje. Šiandien žmonės negalvodami  kuria naujas technologijas ir patiki savo gyvenimus viską valdančiom programom. Šią pasaulio beprotybę naujas filmas atspindi gana paviršutiniškai, bet taikliai.

Iškart po filmo norisi pabėgti atgal į 1980-uosius. Tegu filmas ir ne šedevras. Jam pavyksta žaisti mūsų nostalgija. Noru grįžti nuo neaiškios ateities į smagią praeitį, kurioje buvo madingos odinės striukės, sintezatorių muzika, motociklai ir jaunas veiksmo kino didvyris Arnoldas Švarcnegeris.


Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Missi Pyle (46 m.)
Harry Lennix (54 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės