Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/kiinfo/domains/kinas.info/public_html/files/left/movie_boxoffice_rez.php on line 15
Rytojaus žemė / Tomorrowland (2015) - KINAS.INFO
kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Rytojaus žemė
Rytojaus žemė
Tomorrowland
Fantastika / Nuotykių / Veiksmo
5.2 / (Balsavo: 5)
 

 

Režisierius:
Brad Bird

Aktoriai:
Britt Robertson
Kathryn Hahn
George Clooney
Judy Greer
Hugh Laurie
Tim McGraw
Keegan-Michael Key
Lochlyn Munro
Pierce Gagnon
Aliyah O'Brien
Raffey Cassidy

Premjera: 2015

Pastatyta: JAV

Lietuvoje nuo: 2015-05-22

Kino studija: Walt Disney Pictures

Platintojas: Theatrical Film Distribution

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Pažįstami žodžiai "eiliniai vaikai gelbėja pasaulį, žmones". Tarybų Sajungos laikais Gorkio kino studija kurdavo filmus apie pionierius, padedančius statyti šviesų komunistinį rytojų. Tokiuose filmuose būdavo medinės dekoracijos ir viskas blogo techninio lygio, bet juokingi pionieriai kažkaip papirkdavo savo vaikiškais nuotykiais. JAV visuomet būdavo panaši ir pasaulyje lyginama su SSSR. Jų kinas būdavo panašus savo stipriu propagandiniu užtaisu, didaktika . Bet amerikiečiai man atrodo žymiai labiau infantilūs.

Filmas "Tomorrowland" labai primena tarybinius rusų vaikų literatūros rašytojus, bet iš tikro yra sukurtas pagal originalų scenarijų. Kitas klausimas, ar jo reikėjo. Iš esmės filmas savo turiniu yra ne kokia dramatiška ar komiška istorija, o manifestas, didelio patoso politkorektiškas kreipinys iš ekranų į  visą žmoniją.

Ką jis siūlo ar sako? Filmas siūlo atsukti laiką pusę amžiaus atgal ir antiutopiją pakeisti utopija. (Štai kodėl jis man primena komunizmo statybos laikus).

Neveltui jame veiksmas prasideda nuo pasaulinės parodos 1964-ais metais, kai buvo amerikiečių technologinio optimizmo viršūnė. Vyravo kosmoso užkariavimo idėjos, pirmieji kompiuteriai, robotai....Paskiau elektronika vystėsi toliau, bet moraline prasme viskas blogėjo ir blogėja. Kitų planetų pažinimas stabdomas. Fantastai protingas mašinas ima vadinti grėsme žmonių giminei. Pirmaujančios technologijos naudojamos tolimų šalių bombardavimui ir politinių konkurentų klausimui. Artėja globalinis atšilimas, epidemijos ir karai. Žmoniją vis labiau apima pesimizmas, susitaikymas su neišvengiama pabaiga. Ir tai tiesa: 2015-ais metais vos ne visi blokbasteriai pasakoja apie  apokalipsę.

Todėl po užtrukusios filmo įžangos "Rytojaus žemė" be jokių gudrybių deklaruoja: "Jeigu lauksime blogo, tai ir bus blogai. Todėl reikia tikėti, svajoti, linksmintis, fantazuoti ir dirbti visų planetos tautų labui". Valio. Tai viskas, ką filmas norėjo pasakyti. Ar dėl to reikėjo išmesti 200 milijonus dolerių, ar geriau žiūrėti konkretesnes Morgano Freemano arba Leonardo Di Caprio proteguojamas laidas ar Discovery TV kanalą? Aš renkuosi antrą variantą.

Jeigu kalbėti apie linksmybes, animatorius Brad Bird puikiai susidoroja su nuotykių atrakcionais ir ypatingai tobulais specialiais efektais. Tos scenos, kuriose reikia bėgti, kautis-viskas atlikta techniškai tobulai ir jos neleidžia užmigti kino salėje, nors filmas trunka virš dviejų valandų. Animatorius  Brad Bird geras fantazuotojas ir jis gerai dirba su visokiais triukais. Tai padėjo jam atgaivinti blėstančius "Neįmanomos misijos" filmus su puikiai ritmuotu "Šmėklos protokolu". Kas kita su "Rytojaus žeme", kuriame reikia rimto siužeto.

Animatoriaus triukai sutrumpina seanso laiką, bet dramaturgija neveikia. Rimtai įsijausti į filmo problematiką, personažus nėra jokių šansų. Žmonėms gali pasirodyti, kad prieš mus eilinis Walt Disney studijos linksmintojas visai šeimai. Bet taip nėra.

Suaugusiems filmo Žemė pernelyg vaikiška, o vaikams , manau, pernelyg sudėtinga ir pasakojama apie ją labai jau ilgai ir painiai.
Susigaudyti erdvės ir laiko logikoje filme vargu ar lemta. Kai kalbama apie ketvirtąjį matavimą, kažkokias naujas daleles ir panašų į "Interstellar" mokslinį turinį smegenys ima pavargti nuo nereikalingos informacijos. Juk svarbiausia nuotykiai ir optimistinė pabaiga. Tegu ir labai schematiška, naivi, didaktiška, su itin banaliu patosu. Bet iki tos pabaigos vyksta pseudomoksliniai dialogai, kalbos, kurios tik be reikalo vargina. Pradžioje išvis neaišku apie ką čia. Vėliau dialoguose įsivyrauja banalybės "Kovoti dėl savo idėjos sunku, o pasiduoti lengva". Arba: "Pats menkiausias veiksmas gali pakeisti ateitį".

Filmo žvaigždė George Clooney įtartinai atrodo šioje avantiūroje. Jis supranta spąstus į kuriuos pateko ir vyniojasi, kaip tik gali. Tai labai matosi ekrane, bet vistik iki galo išsigelbėti nuo labai diskutuotino vaidmens jam vargu ar pavyko. Jo žilagalvis personažas visą gyvenimą yra įsimylėjęs 12-metę mergaitę. Moksliškai filmas tai paaiškina, bet ištemptos Clooney ir mergaitės meilės aiškinimosi scenos vizualiai atrodo, švelniai tariant, keistai.

Pagrindinės filmo herojės mergaitės yra dvi. Mokslinės fantastikos gerbėja paauglė Keisė (akt. Britt Robertson)išoriškai labai primena Jennifer Lawrence, bet visiškai neturi jos magnetizmo ir charizmos. Filmo metu ji stebisi, bėga ir daugiausia pasimetusi tik bejėgiškai aikčioja.

Visą dėmesį sugeria ir kolegas nukonkuruoja Raffey Cassidy. Jai charizmos tikrai netrunka. Būtent ją įsimylėjęs George Clooney. Ši mergaitė mažai šypsosi, bet pavagia visas scenas, kuriose pasirodo ir tampa įdomiausiu filmo personažu.

Pati ateities Žemė labai primena režisieriaus Brad Bird "Šmėklos protokole" filmuotą Dubajų su nerealiais dangoraižiais. Jeigu tai žmonijos ateitis, dėl jos tikrai verta diskutuoti. Taip pat susirūpinti, ar nereikia Bradui Birdui kuo greičiau grįžti į animaciją. Taip pat į "Neįmanomų misijų" tęsinius. Tiksliau tokius vaidybinius filmus, kur veiksmas ir humoras yra pagrindinis režisieriaus tikslas.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Missi Pyle (46 m.)
Harry Lennix (54 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės