Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/kiinfo/domains/kinas.info/public_html/files/left/movie_boxoffice_rez.php on line 15
Atkirtis / Whiplash (2014) - KINAS.INFO
kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Atkirtis
Atkirtis
Whiplash
Muzikinis / Drama
8.8 / (Balsavo: 20)
 

 

Režisierius:
Damien Chazelle

Aktoriai:
Miles Teller
J.K. Simmons
Paul Reiser
Melissa Benoist
Austin Stowell
Nate Lang
Chris Mulkey
Damon Gupton
Suanne Spoke
Charlie Ian
Jayson Blair

Premjera: 2014

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 107 min.

Lietuvoje nuo: 2015-01-02

Kino studija: Bold Films

Platintojas: Prioro Įrašų Grupė

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Ramia sažine įdėjau šį filmą į 2014 metų top dešimtuką.
Statistikos mėgėjų prašau nesuklysti. Įvedę paieškose originalų filmo pavadinimą "Whiplash"-jūs rasite du filmus su tais pačiais autoriais. Vienas pasirodė 2013 metais . Panašaus siužeto ir įdėjų, bet jis buvo trumpametražis. Sėkmingai dalyvavo "Sundance" kino festivalyje ir gavo pinigų vystymui iki pilno metražo. Tokiu būdu 2014-ųjų metų tame pačiame nepriklausomo JAV kino Sundance festivalyje vėl pasirodė to paties autoriaus filmas tuo pačiu pavadinimu-"Whiplash".

Ne šiaip pasirodė, o laimėjo pagrindinį "Sundance" festivalio prizą. Nieko nuostabaus.

Amerikiečiai ir jų kinas mėgsta stiprius personažus. Aiškią dramaturgiją ir konfliktus. Todėl tradicinius amerikiečių filmus įdomu žiūrėti. Šiame filme yra du pagrindiniai personažai, kurie ne šiaip tikslo siekia. Per švelniai pasakyta. Abu pasiryžę į gerklę kam nors įkąsti ir nepaleisti, kol tikslas nebus pasiektas. Ir šios emocijos perteikiamos žiūrovui. Vienas iš dviejų – tai muzikos dėstytojas(akt. J.K. Simmons). Jis siekia iš kokio jauno studento išmuštruoti tikrą muzikantą, nors reikėtų jį ir iki savižudybės privesti. Antras personažas – studentas Andrew (akt.Miles Teller), kuris mielai pasiduoda sadistiniams dėstytojo-autoriteto metodams. Jis neturi draugų ir greičiau paaukos tėvo bei vienintelės merginos meilę, jeigu tai padės tapti aukščiausios klasės būgnininku.

„Atkirtis” – tai kraštutinių emocijų ir minimalistinio, bet idealiai išgryninto stiliaus filmas. Jame nėra nieko nereikalingo. Ne šiaip kokia pedagoginė istorija apie kažkieno pasiektą sėkmę. Nors filmo, kaip tikro trilerio galutinė dvikova baigiasi prestižinėje scenoje, jo uždavinys yra parodyti ne tradicinį happy end`ą.

Paties filmo platintojai cituoja filmo herojus ir teigia, kad filmas yra "apie vaikiną, kuris visomis įmanomomis priemonėmis siekia savo svajonės. Tai motyvacija, niekada nepasiduoti einant link užsibrėžto tikslo, nes visas kliūtis įmanoma pašalinti."

Teisingai. Filmas yra ir apie tai. Tikslo siekimas bet kokia kaina visuomet jaudina žiūrovą ("Billy Elliot", "Rocky"). Bet šis filmas neveda mūsų į finalą vien tik šiuo tiesmukišku lozungu. Jis ne vieną kartą priverčia susimąstyti apie kainą, kurią tenka sumokėti už pasiektą tikslą. Ypač meno pasaulyje, kuriame norint pasiekti ypatingo lygio, reikia samoningai peržengti bet kokias normas ir žmogiškas galimybes.

Abu filmo pagrindiniai personažai-dėstytojas ir ypač šlovės siekiantis jaunasis muzikantas susimąsto apie trapią ribą, ties kuria balansuoja žmonės, siekiantys artisto karjeros. O norint ypatingos karjeros, reikia pasiekti neįmanomo. Tuo filmas yra panašesnis į D.Aranovskio "Juodąją gulbę". Tik be jokių mistikų ir manierizmo. Pasakoja viską tradiciškai, aiškiai ir paprastai. Ir tai jam tik į naudą.

Pelnytai „Sundance” festivalį laimėjęs filmas yra sukonstruotas pagal dramaturgiją, kuri nuolat vingiuoja džiazo būgno ritmu. Tai genialus formos laimėjimas, kuris įtraukia žiūrovą ir nepaleidžia jo iki paskutinių finalo akordų. Džiugu ne tik tai, kad režisierius demonstruoja aukščiausią pilotažą.

Džiugu, kad šio sėkmingo ir itin žiūroviško filmo režisierius Damien Chazelle yra jaunas žmogus. Nauja pavardė kino pasaulyje ir, neabejoju, kad iš jo reikės laukti tik gerų filmų. Drauge su režisieriumi neišvengiamai naujai sužibės abu pagrindiniai jo aktoriai. Iki šiol epizodiniu aktoriumi mums žinomas J.K. Simmons („Juno”, „Žmogus-voras”) čia suvaidino savo gyvenimo vaidmenį. Jo įkūnytas dėstytojas be skrupulų-tikras mefistofelis. O jaunimo  numylėtinis Miles Teller iki šiol rizikavo tapti tik paauglių kino siauros amplitudės žvaigždute. „Atkirtyje” jis parodo ne tik iki visų gyslų įtemptas emocijas, bet ir subtilią aktorystę.

Pabaigai manęs paklaus, kodėl parašiau 9, o ne 10 šiam filmui, jeigu manau jį esant filmu be priekaištų. Atsakysiu. Dėl vienos vienintelės scenos, kurioje nuožmusis dėstytojas spaudžia ašarą dėl nusižudžiusio buvusio mokinio. Man asmeniškai ši scena buvo pernelyg dirbtinas kompromisas su neva Holivudo teisinga dramaturgija. Juk reikia ir to dėstytojo portrete parodyti kažką gero. O aš tą sceną iškirpčiau. Ir be jos J.K.Simmonso sukurtas personažas turi viską , ko reikia.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Missi Pyle (46 m.)
Harry Lennix (54 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės