Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/kiinfo/domains/kinas.info/public_html/files/left/movie_boxoffice_rez.php on line 15
Egzodas. Dievai ir karaliai / Exodus. Gods and Kings (2014) - KINAS.INFO
kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Egzodas. Dievai ir karaliai
Egzodas. Dievai ir karaliai
Exodus. Gods and Kings
Drama
5.9 / (Balsavo: 11)
 

 

Režisierius:
Ridley Scott

Aktoriai:
Christian Bale
Aaron Paul
Sigourney Weaver
Joel Edgerton
Ben Kingsley
Emun Elliott
Indira Varma
John Turturro
María Valverde
Ben Mendelsohn
Golshifteh Farahani
Kevork Malikyan
Hiam Abbass
Dar Salim

Premjera: 2014

Pastatyta: JAV/D.Britanija/Ispanija

Filmo trukmė: 142 min.

Lietuvoje nuo: 2014-12-12

Kino studija: 20th Century Fox

Platintojas: Theatrical Film Distribution

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Savo laiku Darrenas Aronofsky svajojo pakviesti Christianą Bale pagrindiniam Nojaus vaidmeniui savo to paties pavadinimo filme. Dėl problemų su aktoriaus darbo grafiku jis buvo priverstas pakeisti jį Ridley Scotto "Gladiatoriaus" įtvirtinta senovės filmų žvaigžde Russelu Crowe.

Dabar galime pamatyti, kaip Christianas Bale dirba su patyrusiu didelių reginių meistru Ridley Scottu vietoj nuo alaus gerokai pastorėjusiu Russelu Crowe. Besiruošdamas naujam Mozės vaidmeniui, Christianas Bale perskaitė daug senovės knygų ir šventų raštų, lankė sekmadienio mokyklą ir peržiūrėjo daugybę senų filmų. Nuo Rogerio Youngo pažintinio TV "Mozės" iki Melo Brukso parodijos "Pasaulio istorija".

Ir kam visa tai? Ar tik todėl, kad Holivudą valdanti tautybė galėtų priminti visiems savo šaknis ir mitologiją?
Galbūt, bet visais laikais, nepriklausomai nuo rinkos poreikių, žydų kilmės prodiuseriai niekada negailėjo tokių prašmatnių, pernelyg išlaidaujančių pseudoistorinių blokbasterių apie savo pusiau Dievus, pusiau žmones. Tai jų reikalas ir jų pinigai. Belieka gailėtis, kad senstantis Ridley Scottas savo gyvenimo laiką ir talentą gaišta tokiems projektams. Jis moka daryti filmus apie karą, apie senovės civilizacijas.

Buvo naivi viltis, kad naują, pernelyg nuobodžiai žinomą siužetą apie Mozę, Ridley Scottas daro vien dėl noro prisiminti savo "Gladiatoriaus" sėkmę ir galimybės padirbėti su puikiu aktoriumi Christianu Bale.
Deja, "Exodus" nėra "Gladiatorius". Naujasis Ridley Scotto filmas labiau artimas jo "Dangaus karalystei".

Filmo dekoracijų didybė užgožia jo personažus. Veiksmas nustelbia charakterių vystymą. Pademonstruotas kino technologijų tobulumas  nukonkuruoja istorinę realybę ir net sveiką protą. Tačiau visi šie gigantiškos kino gamybos perlenkimai yra antriniai, galvojant apie pagrindinį klausimą: Kam viso to reikėjo Ridley Scottui?

Reikia pripažinti, kad filmo autorius šiek tiek išsivaduoja nuo šabloniško Mozės traktavimo. Tai yra didelis pliusas jam. Visgi padaryti iš didžiojo žydų išvaduotojo naujovišką personažą Ridley Scottui parako neužteko.

Naujojo filmo Mozė yra nepriklausomas, abejojantis. Jis turi ryškių žmogiškų savybių ir į tikėjimą ateina nelengvai, per kančias. Visgi tikru kovotoju su Dievais jo nepavadinsi. Christiano Bale personažas yra labiau stebėtojas, negu atkaklus kovotojas. Dievui, kuris šiame filme pasirodo vaiko pavidalu, Mozė išsako daug pretenzijų ir abejonių. Suprantu tokį autoriaus sprendimą, kaip norą pabėgti nuo įkyrėjusių religinių dogmų. Vis tik jis palieka paradokso įspūdį.

Filmo istorijai ir pagrindiniam charakteriui pritrūksta herojiškos tvirtybės, kurios visada turėdavo panašių senų filmų personažai.  Be tos tvirtybės naujasis "Exodus" subyra lyg Egipto smėlis. Ridley Scottui net iš savo paties  "Gladiatoriaus“ reikėjo pasimokyti daugiau ryžto ir pasiaukojimo, motyvacijos.

Iki galo nesulipdęs pagrindinio personažo, Ridley Scottas atsigriebė specialiųjų efektų ir didingų vaizdų gausa. Filme yra įspūdingos Senovės Egipto panoramos ir peizažai. Masinės scenos, kuriose filmavosi tikri Ispanijos gyventojai, o ne piešti kompiuteriu žmogeliukai, yra vertos ankstesnių gerų režisieriaus darbų. Dešimt Egipto bausmių parodyta labai įspūdingai. Mes matome aligatorių atakas, skėrių antpuolius ir net masinį varlių įsiveržimą į miestą. Visi tie siurprizai pagyvina reginį, bet nepadeda jo dramos sustiprinimui.

Problemų neišsprendžia ir geri aktoriai. Sigourney Weaver ir John Turturro pasirodo ekrane per mažai, nors atrodo gerai. Aaronas Paul tepasako vos keletą žodžių per visą filmą. Todėl jį pamačius tylintį ir nuolat besistebintį, norisi sušukti: hey, Džesi. Australietis Joel Edgerton su labai įmantriu grimu bene įspūdingiausiai atrodo, kaip faraonas Ramzis.

Naujame filme , Ridley Scottas šiek tiek modernizavo Mozės istoriją, bet labai radikaliam jos peržiūrėjimui nesiryžo arba pritrūko jėgų. Naujasis "Egzodas" yra silpno siužeto, silpnos moralės ir sunkiai kontaktuoja su žiūrovu. Visi žiūri jį, kaip gražią knygučių iliustraciją. Filmui trūksta stiprių herojų ir jų motyvacijos, suprantamos šiuolaikiniam žiūrovui. Ypač jaunam.

Ridley Scottą mes pažįstame visai kitokį: drąsų, ryžtingą ir nepripažįstantį autoritetų. Sugrįžk, senasis Ridley.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Missi Pyle (46 m.)
Harry Lennix (54 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės