kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
Sinefilo kinas
 
2018-04-12
Kino Pavasaris 2018: „Tyli naktis“
2018-04-09
Kino Pavasaris 2018: Likimas – mano meilė
2018-04-07
Interviu su „Kino pavasario“ svečiu, režisieriumi Sean`u Bakeriu. 2 dalis: „Floridos projektas“
2018-04-01
Kino Pavasaris 2018: Labiau įsiminę festivalio filmai
2018-03-31
23-iojo „Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi Lietuvos kino aktoriai bei festivalio filmai
2018-03-28
„Kino pavasaris“ tęsiasi Vilniuje ir Kaune: papildomi populiariausių filmų seansai
2018-03-26
Sean Baker-režisierius ir sinefilas, kurį seka 12000 skaitytojų
2018-03-24
Lietuviškų muzikinių klipų konkurse triumfavo grupė „Wolfsome“ ir režisierius Justas Ramanauskas
2018-03-19
Lietuvių filmų savaitgalis „Kino pavasaryje“
2018-03-19
Interviu su visoje Lietuvoje festivalį atidariusio filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi ir pagrindine aktore
Visi "Sinefilo kino" straipsniai
  

15-oji „Scanorama“: „Vesternas“ ir kiti įdomūs filmai

Iš mažiau pasaulyje reklamuoto kino geriausiu siurprizu "Scanoramoje" tapo vokiečių režisierės Valeska Grisebach „Vesternas“ .

Festivalyje jis pristatomas , kaip filmas apie Vakarų ir Rytų Europos konfliktą. Visgi tai pirmiausia yra labai kokybiškos formos darbas.
Nemaniau, kad šiandien moteris režisierė imsis modernizuoti tokį archaišką ir konservatyvų vesterno žanrą su visais jo elementais. Jai viskas pavyko tiek turinio, tiek formos prasme. Ir tuo pačiu filmas ne tik žaidžia žanru, bet užgriebia šiuolaikines aktualijas.

Laukiniais Vakarais režisierės filme tampa Bulgarijos provincija. Čia atvažiuoja stiprių, grubių vokiečių darbininkų brigada (šaudyti, vėtyti-mėtyti kaubojai). Jie turi pastatyti kažkokią konstrukciją netoli Graikijos sienos. Bet dėl sutrikusio tiekimo jie mažiausiai dirba ir daugiausia laiko leidžia kvailiodami, nuobodžiaudami. Vietiniai bulgarų gyventojai su nepasitikėjimu pasitinka vokiečius. Kai kurie kaimo gyventojai net prisimena Antrojo pasaulinio karo metus. Praeitis šiame užkampyje atrodo yra dar neatėjusios Europos dabarties dalis. Mažai kas pasikeitė čia po to, kai Bulgarija tapo Europos Sąjungos dalimi.

Jau ne socializmas, bet dar ne kapitalizmas.
Iš pirmo žvilgsnio "Vesternas" gali pasirodyti filmu be aiškios tradicinės dramaturgijos. Bet tai savotiškas režisierės triukas. Pirmiausia žiūrovas pajunta įtemptą atmosferą, kuri lyg galėtų baigtis kruvina "Straw dogs" ar J. Boormano "The Deliverance" stiliaus atomazga. Nes atrodo, kad niūrūs peizažai, sunkiai suprantami vietiniai gyventojai veda mus į civilizacijų konfliktą, kuris be smurto nesibaigs.

Tačiau autorė lieka ištikima ramesnio kino tradicijoms. Moraliniai konfliktai yra svarbesni už fizinius. O vesterno schemą pavyksta išlaikyti ir su simboliniais šūviais bei antraplane arklio istorija.

"Vesternas" dar yra filmas apie identifikaciją dabartiniame pasaulyje be sienų. Tai man atradimas ir vienas geriausių filmų šių metų "Scanoramoje".Izraelio "Vaikų šalis" gyvenimą nuolatinio karo fone norėjo parodyti pasitelkiant gerai žinomą "Musių valdovo" modelį. Vaikai žaidžia karą, kol jų žaidimai nepasiekia kraštutinių ribų. Filmas labiau nukrypo į tiesiog smurto trilerį, kokį galima žiūrėti laisvalaikiu. Filmas dinamiškas, aiškus, žiaurus, žiūrovai nenuobodžiaus.Reto autorinio kino pavyzdys-čekų Karlovy Vary festivalio favoritas „Mažasis kryžiuotis". Režisierius Václav Kadrnka seka Jaroslavo Vrchlický poemos „Mažasis kryžiuotis iš Svojanovo“ istorija, kurią galima traktuoti dvejopai. Manau, kad svarbiausia filme tėvo-sūnaus santykių mitologizavimas. O poemoje dar buvo kalbama apie jaunųjų kryžiuočių vaikų dalyvavimą švento karsto išvadavime. Filmas be priekaištų, bet kuklus. Sunku įsivaizduoti, kad tai didelio festivalio lyderis.2017-11-14, Marijus Kulvietis
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 33 asmenys:Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės