kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
Sinefilo kinas
 
2017-11-17
„Scanorama“ kelia bures Klaipėdoje
2017-11-16
Penktadienį „Scanoramoje“ viešės filmo „Nuolankioji“ režisierius Sergejus Loznica
2017-11-15
Didžiausias rudens kino festivalis „Scanorama“ atkeliauja į Kauną
2017-11-14
15-oji „Scanorama“: „Vesternas“ ir kiti įdomūs filmai
2017-11-14
Kino chameleonas F. Ozonas švenčia 50-ąjį gimtadienį: Lietuvoje startuoja jo erotinis trileris „Dvilypis meilužis“
2017-11-13
„Scanorama“ įsibėgėja: ko nepraleisti antrąją festivalio savaitę
2017-11-12
Vyko dokumentinio filmo „Močiute, GutenTag!“ premjera
2017-11-10
Po kūrybinių kino dirbtuvių globos namų auklėtiniams atsivėrė žaizdos
2017-11-10
15-oji „Scanorama“: Visiems linkėjimai nuo Prezidentės ir nuo Sally Potter
2017-11-09
Sostinėje iškilmingai prasidėjo 15-oji „Scanorama“
Visi "Sinefilo kino" straipsniai
  

„Meeting Point – Vilnius“ programoje – K. Zanussi paskaita ir svarbiausias kino industrijos susitikimas žemyne

Kylančių talentų naujųjų projektų pristatymas, „Europos kino forumas“ ir diskusijos apie Rytų ir Vidurio Europos kiną – dalis kasmet pastarąjį dešimtmetį „Kino pavasario“ metu vykstančios kino industrijos konferencijos „Meeting Point – Vilnius“ programos. Šiemet renginys organizuojamas balandžio 3–6  dienomis.   

Baltijos šalių bendradarbiavimas  

Tradicinė diena „Zero Day“, balandžio 4-oji, bus skirta Baltijos šalių kino industrijos aktualijoms. Diena prasidės „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro naujienų ir šiandienos tendencijų apžvalga. Svarbiausia „Zero Day“ dienos tema – Baltijos šalių bendradarbiavimas kino srityje. Lietuvos, Latvijos, Estijos kino centrų atstovai, kino platintojai, prodiuseriai, televizijos ir internetinių platformų agentai diskutuos, ar trūksta ir ko būtent Baltijos šalių bendradarbiavimui kuriant filmus, dalinantis patirtimi bus sprendžiama, ką dar galima kartu nuveikti vardan profesionalaus kino.

„Zero Day“ metu taip pat bus skaitomi pranešimai apie naujų talentų atradimą ir profesinių įgūdžių lavinimą. Bus pristatytos įvairių sričių kino platformos – kino agentų mokykla SOFA, scenarijaus vystymo kursai MIDPOINT, kino festivalių mokymai „Developing Your Film Festival“ bei lietuvių organizuojami filmų dailininkų kursai „Art Departament Masterclass“.

„Zero Day“ užbaigs itin talentingas, festivalyje savo 3D animacinį šedevrą „Kaukai“ pristatantis mūsų šalies animatorius, režisierius Gediminas Šiaulys. Jis dalinsis patirtimi, sukaupta per ketverius metus kuriant kino pasaką „Kaukai“.Platforma įsibėgėti  

Balandžio 5-oji – projektų diena, kuomet net dviejose sesijose bus pristatyti specialiai joms atrinkti 17 projektų. Sesijoje „Coming Soon From Baltics“ bus pristatyti įdomiausi Baltijos šalių kino kūrėjų naujieji projektai, o „Coming Soon. New Talents“ supažindins su kylančių Europos kino talentų projektais. Trys laimingieji bus atrinkti Kanų kino festivalio industrijos seansams.

Šiemet „Meeting Point – Vilnius“ taps nauja platforma ir jauniems Baltarusijos dokumentinio kino kūrėjams. Bendradarbiaujant su dokumentinio kino forumu „B2B Docs“, Vilniuje tarptautinei auditorijai bus parodyti penki baltarusių projektai.

Dieną užbaigs lenkų kino meistro Krzysztofo Zanussi kalba apie istorijų pasakojimą postmoderniame pasaulyje. Festivalyje režisierius lankysis – ir kaip filmo „Iliuminacija“ režisierius, ir kaip Agnieszkos Holland trilerio „Pėdsakas“ prodiuseris.Balandžio 5-osios vakarą Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašiustradiciškai pakvies lietuvių ir užsienio kino industrijos atstovus neformaliam pokalbiui apie kiną ir filmų kūrimo perspektyvas atviroje ir augančioje šalies sostinėje.

   Naujausios Europos kino strategijos  

Paskutinę renginio dieną įvyks svarbiausias kino renginys žemyne „Europos kino forumas“. Europos Komisijos 2015 metais inicijuotas „Europos kino forumas“, skirtas aptarti šiandienos audiovizualinio sektoriaus iššūkius. Europos kino forumo Vilniuje tema yra europietiško audiovizualinio turinio viešinimas ir svarba.

Pirmoji forumo diskusija bus apie Europos kino konkurencingumą – apie galimybes naujiems ir įdomiems kino kūrėjams iš Europos, ypač mažųjų šalių, kaip atrasti ir sudominti žiūrovą. Bus kalbama apie tai, kaip išlaikant europietišką tapatumą ir kultūrinę įvairovę sukurti populiarų filmą.

„Europos kino forumo“ metu didelis dėmesys bus skiriamas ir veiksmų planui ugdant bei atrandant naujuosius talentus – bus kalbama apie naująją kino kūrėjų kartą, kuri turi milžinišką kūrybinį potencialą, akcentuojamas naujas požiūris į kino kūrimą, naujų kino vėjų svarba.


Patekti į industrijos konferenciją galima su „Kino pavasario“ akreditacija, į „Europos kino forumą“ – užsiregistravus internetu.

Konferenciją „Meeting Point – Vilnius“ moderuos žurnalistas ir industrijos profesionalas iš D. Britanijos Michaelis Gubbinsas.

„Meeting Point – Vilnius“ vyks Vilniuje, „Kempinski Hotel Cathedral Square“, balandžio 4–6 dienomis.

Konferencija organizuojama kartu su Lietuvos kino centru, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuru Lietuvoje. Konferencija finansuojama Lietuvos Kultūros Tarybos.
  

2017-03-16, www.kinopavasaris.lt
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 49 asmenys:
Peta Wilson (47 m.)
Delroy Lindo (65 m.)


Lietuvoje rodomų filmų premjerų tvarkaraštis

Poilsiautojai: Pavydo žaidynės
Poilsiautojai: Pavydo žaidynės

Kinuose nuo 2017-11-24

Tėtukas namie 2
Daddy's Home 2

Kinuose nuo 2017-11-24

Nuolankioji
Krotkaya

Kinuose nuo 2017-11-24

Šešėlių namai
Marrowbone

Kinuose nuo 2017-11-24

Keršto įstatymas
Acts of Vengeance

Kinuose nuo 2017-11-24


Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės