kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
Sinefilo kinas
 
2018-04-12
Kino Pavasaris 2018: „Tyli naktis“
2018-04-09
Kino Pavasaris 2018: Likimas – mano meilė
2018-04-07
Interviu su „Kino pavasario“ svečiu, režisieriumi Sean`u Bakeriu. 2 dalis: „Floridos projektas“
2018-04-01
Kino Pavasaris 2018: Labiau įsiminę festivalio filmai
2018-03-31
23-iojo „Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi Lietuvos kino aktoriai bei festivalio filmai
2018-03-28
„Kino pavasaris“ tęsiasi Vilniuje ir Kaune: papildomi populiariausių filmų seansai
2018-03-26
Sean Baker-režisierius ir sinefilas, kurį seka 12000 skaitytojų
2018-03-24
Lietuviškų muzikinių klipų konkurse triumfavo grupė „Wolfsome“ ir režisierius Justas Ramanauskas
2018-03-19
Lietuvių filmų savaitgalis „Kino pavasaryje“
2018-03-19
Interviu su visoje Lietuvoje festivalį atidariusio filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi ir pagrindine aktore
Visi "Sinefilo kino" straipsniai
  

„Specialiųjų seansų“ programoje – „Scanoramos“ žvilgsnis į Aziją

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet žiūrovus kvies pamatyti ne tik svarbiausius pastarųjų metų Europos kino meistrų darbus, bet ir susipažinti su egzotiškuoju Azijos kinu, išskirtinėje festivalio programoje „Specialieji seansai“. Programoje žiūrovų išvys kovos menų dramą iš Taivano „Žudikė“ (The Assasin, 2015) ir šeimyninę istoriją iš Japonijos „Mūsų mažoji sesutė“ (Our Little Sister, 2015).

„Abu šiuos filmus pastebėjome Kanų kino festivalio konkursinėje programoje ir negalėjome jų neįtraukti į „Scanoramos“ repertuarą. Azijos kinas labai savitas ir unikalus, o „Žudikė“ bei „Mūsų mažoji sesutė“ net ir Azijos kontekste yra unikalūs filmai. Todėl mums labai džiugu festivalio žiūrovams suteikti galimybę pamatyti tai, kas nedažnai atvyksta į Lietuvos kino teatrus“, – pasakojo „Scanoramos“ programos koordinatorius Vladas Rožėnas.

Į „Specialiųjų seansų“ programą įtrauktas taivaniečio Hou Hsiao-Hsieno filmas „Žudikė“ daugelio buvo laikomas realiausiu kandidatu laimėti „Auksinę palmės šakelę“. Ir nors šį apdovanojimą pelnė prancūzų režisieriaus Jacques’o Audiard’o socialinė drama „Dypanas“ (Dheepan, 2015), taip pat bus rodoma šių metų „Scanoramoje“, „Žudikė“ iš Kanų į gimtinę tuščiomis negrįžo – filmas Kanų kino festivalyje pelnė prizus už geriausią režisūrą ir geriausią garso takelį.

Kerintį Azijos kraštovaizdį atskleidžianti istorinė drama „Žudikė“ itin kruopščiai buvo kuriama net 25 metus. Efektingomis Rytų kovos menų dvikovomis, kurioms aktoriai ruošėsi daugybę mėnesių, autentiškais papročiais ir tradicijomis stebinanti drama nukelia į 9-ojo amžiaus Kinijos Tangų dinastijos laikus. Filme pasakojama apie šaltakrauje žudike paverstą merginą. Nors kovos lauke ji beveik nenugalima, vieną dieną gauta užduotis ją grąžina į seniai paliktus namus. Staiga nubunda ilgus metus pamiršti jausmai.

Programoje žiūrovai pamatys ir dar vieną Kanuose „Auksinei palmės šakelei“ nominuotą dramą – „Mūsų mažoji sesutė“. Kanuose žiūrovus sužavėjusio filmo režisierius Hirokazu Koreeda „Scanoramoje“ jau pažįstamas – prieš kelis metus festivalyje buvo rodytos jo bei kitų Japonijos kino režisierių siaubo novelės filme „Kaidan. Siaubo klasika“.

Naujoje H. Koreeda dramoje „Mūsų mažoji sesutė“ švelniai ir subtiliai nagrinėjama jautri istorija apie suaugusiųjų klaidas, kurios brangiausiai kainuoja vaikams. Trys seserys atvykusios į seniai jas palikusio tėvo laidotuvės sutinka trylikametę jaunėlę, kurios jų tėtis susilaukė su antrąja žmona. Kukli ir niekam nebereikalinga mergaitė prieglobstį randa iki šiol niekad nematytų savo sesių namuose. Ir nors pamiršti išdavystės skonį kartais labai sunku, rūpestis artimu – stipresnis už bet kokias nuoskaudas.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 5–22 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

2015-10-12, SCANORAMA
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 41 asmenys:
Mako (I) (85 m.)
Nia Peeples (57 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės