kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
Sinefilo kinas
 
2018-04-12
Kino Pavasaris 2018: „Tyli naktis“
2018-04-09
Kino Pavasaris 2018: Likimas – mano meilė
2018-04-07
Interviu su „Kino pavasario“ svečiu, režisieriumi Sean`u Bakeriu. 2 dalis: „Floridos projektas“
2018-04-01
Kino Pavasaris 2018: Labiau įsiminę festivalio filmai
2018-03-31
23-iojo „Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi Lietuvos kino aktoriai bei festivalio filmai
2018-03-28
„Kino pavasaris“ tęsiasi Vilniuje ir Kaune: papildomi populiariausių filmų seansai
2018-03-26
Sean Baker-režisierius ir sinefilas, kurį seka 12000 skaitytojų
2018-03-24
Lietuviškų muzikinių klipų konkurse triumfavo grupė „Wolfsome“ ir režisierius Justas Ramanauskas
2018-03-19
Lietuvių filmų savaitgalis „Kino pavasaryje“
2018-03-19
Interviu su visoje Lietuvoje festivalį atidariusio filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi ir pagrindine aktore
Visi "Sinefilo kino" straipsniai
  

„Didis grožis“ tapo geriausiu Europos filmu, netikėtai aplenkęs favoritu laikytą “Adelės gyvenimą”

Gruodžio 7-ąją Berlyne vykusiuose kasmetiniuose Europos kino apdovanojimuose ( European Film Awards), vadinamuose europietiškais Oskarais, Paolo Sorrentino filmas „Didis grožis“ („La Grande Bellezza“) triumfavo daugelyje nominacijų ir buvo paskelbtas geriausiu 2013-ųjų metų Europos filmu.
  
26-uosiuose Europos kino apdovanojimuose triumfavęs „Didis grožis“ sustiprino savo pozicijas kovoje dėl Oskaro geriausio užsienio filmo kategorijoje. Europos kino apdovanojimų pagrindinėje kategorijoje triumfavę filmai dažniausiai tampa Oskarų favoritais, kaip praėjusiais metais abu apdovanojimus pelnęs Michaelio Hanekes filmas „Meilė“. Europos kino akademikų sprendimai gerokai sumaišė kortas, nes iki šiol tiek Europos favoritu Nr.1, tiek realiausiu kandidatu kovoje dėl Oskaro geriausio užsienio filmo kategorijoje buvo laikomas prancūzų „Adelės gyvenimas“, laimėjęs šiemet Kanų kino festivalį ir beveik vieningą kino kritikų palaikymą. Dabar intriga stiprėja. Ką pasirinks JAV kino akademija: radikalesnį, naujas kino išraiškas pateikiantį „Adelės gyvenimą“ ar klasikino Europos ir italų kino stiliaus „Didį grožį“?

Šis klausimas lieka atviras ir labai neaiškus.Pati Europos kino akademijos prizų teikimo ceremonija vyko gana gyvai ir smagiai. Jos vedėja, vokiečių komikė ir daugelio renginių patyrusi vedėja Anke  Engelke nuo pat pradžių nuteikė visus šiltam vakarui, be per didelių patosų. Visi, išeinantys į sceną turėjo laikytis vieno reikalavimo-kalbėti angliškai. Bet kiti solidaus renginio akcentai netrukdė sudaryti betarpišką atmosferą.

Anke  Engelke gana vykusiai juokavo, išreiškusi viltį, kad šiemet „ 26-ą kartą prizo gal neišsiveš  Michaelis Hanekė“. Vedančioji meistriškai laviravo tarp skirtingų Europos kalbų. Galų gale visi vakaro nominantai ir scenoje pasirodę žmonės įveikė vertimo sunkumus, savo ispaniškus, flamandų ir kitokius akcentus.

Humoro šių metų ceremonija įnešė tuo, kad pirmą kartą įvedė naują nominaciją- Geriausią Europos komediją   . Ja tapo danų režisieriės Susanne Bier „Meilė yra viskas, ko reikia“ su Pierce Brosnanu.

Daugelio nuomone juokingesnis už šią komediją buvo Berlyno kino festivalio direktoriaus Dieterio Kosslicko pasirodymas. Po kurio daugelis sutiko, kad jame žūsta komiko talentas. Dažnai linksmas Dieteris Kosslickas savo kalboje papasakojo trumpą ir gana drąsų anekdotą apie Angelą Merkel. Ją neva sustabdė Atėnuose pasų kontrolė ir paklausė : “Koks jūsų vizito tikslas? Atostogos  ar okupacija?”

Pirmas prizas ceremonijoje buvo įteiktas legendiniam kino kompozitoriui Ennio Morricone už muziką filmui „Geriausias pasiūlymas“(rež.G.Tornatore)  Pirma vakaro emocine viršūne tapo Pedro Almodovaro  apdovanojimas už jo indėlį į kino kūrimą. Scenoje emocingas ispanų maestro pasirodė savo moterų aktorių apsuptyje. Jos visą vakarą dainavo, šoko ir prisipažino, kaip myli Pedro. Savo ruožtu Pedro Almodovaras be perstojo kalbėjo apie savo senas aistras moterims taip, lyg vyrai jo gyvenime nieko nereikštų. P. Almodovaras pasinaudojo proga pakritikuoti Ispanijos vyriausybę už finansavimo kino industrijai sumažinimą, pavadindamas tai „abejingumu“ ir užsipuldamas šalies „baisią kultūros politiką“.Finaline linksmybe tapo antras tokio stiliaus apdovanojimas. Už gyvenimo nuopelnus buvo pagerbta Prancūzų aktorė veteranė Catherine Deneuve .  Europos kino akademijos prezidentas Wimas Wendersas jausmingai kalbėjo apie unikalią prancūzų kino žvaigždės  50-ies metų karjerą kine. Apie jos įtaką ne vienos kartos režisieriams, aktoriams ir kritikams. Tuomet buvo suvaidintos scenos iš aktorei šlovę pelniusių filmų „Šerbūro lietsargiai“ ir „Panelės iš Rošforo“, skambant dainai iš F.Ozono filmo „8 moterys".Geriausiu dokumentiniu filmu pripažintas neseniai “Scanoramoje“ rodytas bendras britų, danų ir norvegų darbas "Žudymo aktas" (The Act of Killing), lietuvių žiūrovus pribloškęs savo originalumu ir neįprasta tema.

Geriausiu aktoriumi už vaidmenį filme "Didis grožis" ("The Great Beauty") išrinktas italas Tonis Servilas.  Filmo "Didis grožis" režisierius Paolo Sorentino taip pat buvo apdovanotas už geriausią režisūrą. Pats režisierius nespėjo grįžti iš tarptautinio festivalio, kuriame dabar dalyvauja lietuvių laukiamiausias filmas „Žaidėjas“. Todėl prizą atsiėmė jo kolegos.

Aris Folmanas iš Izraelio atsiėmė statulėlę už geriausią animacinį pilnametražį filmą "Kongresas" ("The Congress").

Šiokia tokia sensacija, kad geriausia aktore buvo pripažinta belgų dramos "Lūžęs gyvenimo ratas" ("The Broken Circle Breakdown") žvaigždė Verlė Batens. Gal niekas labia neprieštaraus, kad visose nominacijose “Adelės gyvenimą”, kaip minėjau nugalėjo “Didis grožis”. Vis dėlto abu filmai skirtingi, bet italų kūrinys tikrai meniškai vertingas ir nekelia abejonių. Tiesiog galima konstatuoti, kad labiau dekadentiškas ir tradicinis italų kinas apie prarastas vertybes nurungė naujos epochos kino “Adelės gyvenimą”būtent šiame renginyje.

Galima spėti, kad neįdomu būtų kartoti apdovanojimus prancūzų filmui, kuris dominavo Kanuose ir dar ne kartą bus minimas. Bet gerokai neteisinga, kad “Adelės gyvenimo” režisierius Abdellatifas Kechiche namo išvyko išvis nelaimėjęs nieko.Ir jau tikrai sunku sutikti, kad prizo negavo pagrindinius vaidmenis “Adelės gyvenime” atlikusios dvi puikios ir jaunos aktorės  Léa Seydoux ir Adèle Exarchopoulos. Maža to, abi šios aktorės net nepateko į nominuotų aktorių penketuką!

Italų kinas triumfavo, o prancūzų kinui šiemet nesisekė, nors būtent prancūzai šiemet diktavo kino madas pasaulyje. Vienintelis prancūzas Francois Ozonas gavo prizą. Už geriausią scenarijų Lietuvoje pernai rodytam filmui “„Provokuojantys užrašai“(original. “Namuose”)

Galų gale visi gerą kiną mėgstantys lietuvių kinomanai dar gali kino teatruose pamatyti ir “Adelės gyvenimą“ ir geriausią 2013 metų Europos filmą „Didis grožis“

2013-12-09, Marijus Kulvietis
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 42 asmenys:
Celia Weston (67 m.)
Ted Raimi (53 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės