kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 

Filmai:
  Galutinis tikslas

Sinefilo kinas
 
2018-04-12
Kino Pavasaris 2018: „Tyli naktis“
2018-04-09
Kino Pavasaris 2018: Likimas – mano meilė
2018-04-07
Interviu su „Kino pavasario“ svečiu, režisieriumi Sean`u Bakeriu. 2 dalis: „Floridos projektas“
2018-04-01
Kino Pavasaris 2018: Labiau įsiminę festivalio filmai
2018-03-31
23-iojo „Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi Lietuvos kino aktoriai bei festivalio filmai
2018-03-28
„Kino pavasaris“ tęsiasi Vilniuje ir Kaune: papildomi populiariausių filmų seansai
2018-03-26
Sean Baker-režisierius ir sinefilas, kurį seka 12000 skaitytojų
2018-03-24
Lietuviškų muzikinių klipų konkurse triumfavo grupė „Wolfsome“ ir režisierius Justas Ramanauskas
2018-03-19
Lietuvių filmų savaitgalis „Kino pavasaryje“
2018-03-19
Interviu su visoje Lietuvoje festivalį atidariusio filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi ir pagrindine aktore
Visi "Sinefilo kino" straipsniai
  

R. Marcinkaus dokumentinis filmas pateko į prestižinį kino festivalį Amsterdame

Daugiau nei trys šimtai kandidatų ir tik penkiolika laimingųjų. Tokius skaičius skelbia Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio studentiškų filmų konkursinės programos sudarytojai. Tarp penkiolikos į šią programą atrinktų darbų – ir Ričardo Marcinkaus naujas ilgametražis dokumentinis filmas „Galutinis tikslas“. Prieš filmo premjerą Amsterdame Lietuvos žiūrovai filmą pamatys lapkričio 7 d. prasidėsiančiame Europos šalių kino forume „Scanorama“.

Dokumentikos Kanais vadinamas Amsterdamo dokumentinių filmų festivalis (International Documentary Film Festival, IDFA), kuris šiais metais vyks lapkričio 20–gruodžio 1 dienomis, laikomas vienu prestižiškiausių filmų festivalių pasaulyje. Kaip teigia Rimantė Daugėlaitė, filmo prodiuserė, vien patekti į jo programą yra didelis pasiekimas, nes tai reiškia iškart būti paženklintam kūrybos išskirtinumo ženklu.

Anot paties R. Marcinkaus, pristatyti savo debiutinį ilgametražį filmą šiame svarbiame dokumentikos festivalyje yra svajonė, didžiulis įvertinimas ir kartu įrodymas, jog einama geru keliu.

„Galutinis tikslas“ pasakoja sudėtingą 55-erių metų Povilo istoriją. Vyras pusę savo gyvenimo praleido kalėjime. Dėl narkotikų vartojimo jam buvo amputuota koja. Išėjęs į laisvę Povilas patenka į senelių namus. Čia greitai tampa lyderiu ir neoficialiu įstaigos vadovu, tačiau dėl nederamo elgesio išmetamas į gatvę. Gatvėje vėl įninka į narkotikus ir ritasi į visišką dugną. Vienintelis Povilo išsigelbėjimas – reabilitacijos centras ir gydymasis nuo prikausomybės. Atsiranda vilties, tačiau vyras neskuba priimti sprendimo.

„Šį nuolatinį laviravimą tarp, atrodytų, ranka pasiekiamos šviesesnio gyvenimo galimybės ir visiško dugno filme ir norėjau perteikti. Kartu stengiausi išvengti moralizavimo ir gailesčio. Išlaikyti distanciją, bet ir nebūti šaltai objektyvus. Taigi filmas pasakoja ne tik Povilo, bet netiesiogiai perteikia ir mano, režisieriaus, patyrimą kuriant šį filmą“, – kūrimo aplinkybes apibūdina R. Marcinkus, filmo režisierius.

Filmas bus pristatytas studentiškų filmų konkursinėje programoje, iš kurios bus išrinktas geriausias jaunojo kūrėjo darbas. „Galutinis tikslas“ pretenduos ir į pagrindinius Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio prizus – Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą (IDFA Award for Best Documentary) bei Specialų auditorijos prizą (IDFA Audience Award). R. Daugėlaitė, filmo prodiuserė, džiaugiasi, jog filmu jau susidomėjo Amerikos ir Suomijos platintojai.

Jauno režisieriaus debiutinis ilgametražis filmas – ne vienintelis lietuvių darbas šio festivalio istorijoje. Prieš septynerius metus jame buvo pristatytas Audriaus Stonio filmas „Ūkų ūkai“ o 2005 metais čia įvyko Arūno Matelio filmo „Prieš parskrendant į Žemę“ premjera.

2013-10-30, Autoriai
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 48 asmenys:
Dan Byrd (I) (33 m.)
Ned Vaughn (54 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės