kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
Sinefilo kinas
 
2018-04-12
Kino Pavasaris 2018: „Tyli naktis“
2018-04-09
Kino Pavasaris 2018: Likimas – mano meilė
2018-04-07
Interviu su „Kino pavasario“ svečiu, režisieriumi Sean`u Bakeriu. 2 dalis: „Floridos projektas“
2018-04-01
Kino Pavasaris 2018: Labiau įsiminę festivalio filmai
2018-03-31
23-iojo „Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi Lietuvos kino aktoriai bei festivalio filmai
2018-03-28
„Kino pavasaris“ tęsiasi Vilniuje ir Kaune: papildomi populiariausių filmų seansai
2018-03-26
Sean Baker-režisierius ir sinefilas, kurį seka 12000 skaitytojų
2018-03-24
Lietuviškų muzikinių klipų konkurse triumfavo grupė „Wolfsome“ ir režisierius Justas Ramanauskas
2018-03-19
Lietuvių filmų savaitgalis „Kino pavasaryje“
2018-03-19
Interviu su visoje Lietuvoje festivalį atidariusio filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi ir pagrindine aktore
Visi "Sinefilo kino" straipsniai
  

„Kino pavasaris“ apdovanojo geriausią studentišką kino darbą ir žiūroviškiausią lietuvišką filmą

18-ojo festivalio „Kino pavasaris“ ir Lietuvos kino centro surengto Lietuvos kino industrijos vakaro metu įtekti pirmieji Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimai. Atskleista, kam atiteko geriausios studentiškos kino juostos ir žiūrovų simpatijų už geriausią lietuvišką filmą apdovanojimai. Nugalėtojus sveikino nacionalinio kino kūrėjai ir svečiai iš užsienio kino industrijos.

„Tradiciškai per „Kino pavasarį“ į šį vakarą susirenka Lietuvos kino kūrėjai. Džiaugiuosi, kad Jūsų kasmet čia išvystame vis daugiau, galime drauge pasidžiaugti nacionalinio kino vaisiais, įvertinti ir paskatinti kurti toliau. Linkiu gerų idėjų ir sėkmingo jų įgyvendinimo ateityje,“ – vakaro svečius sveikino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

Prieš pradedant teikti pirmuosius 18-ojo festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimus sveikinimo žodį susirinkusiems Lietuvos kino industrijos žmonėms tarė ir Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.
„Visą dieną kalbėjome apie krizę ekonomikoje, analizavome jos įveikimo būdus ir dabar atvykome į vietą, kuri taipogi yra pakankamai kinematografiška. Tikiuosi, kad čia rasite naujų kontaktų, susitiksite su senais bičiuliais ir prisidėsite prie to, kad kino industrija toliau gyvuotų ir atidarytų kelius į pasaulį,“ - Lietuvos kino centro direktorius R.Kvietkauskas.

Šiemet pirmą kartą apdovanota geriausia studentiška kino juosta. Kino kritikų žiuri, kurią sudarė režisieriai Šarūnas Bartas, Donatas Ulvydas bei kino ir dailės kritikė Laima Kreivytė, nusprendė, kad pasaktinamojo prizo jaunajam kūrėjui labiausiai vertas – Robertas Nevecka ir jo filmas „Bomba“. Geriausiu debiutantu išrinktas režisierius savo filme pasakoja dviejų berniukų, radusių miške seną nesprogusią granatą, istoriją.

Festivalio metu žiūrovai turėjo progą išreikšti savo simpatiją ir išrinkti žiūroviškiausią 18-ojo „Kino pavasario“ lietuvišką filmą. Apdovanojimas atiteko Gabrielės Urbonaitės filmui „Plaukikė“. Jaunoji režisierė juostoje pasakoja dviejų, didelio amžiaus skirtumo nepaisančių, plaukikių istoriją, kartu įveiktas baimes ir sutiktą skausmingą likimą.

„Režisierė Gabrielė Urbonaitė siunčia linkėjimų iš Bostono. Iš keturių filmų kažkas turėjo tapti žiūroviškiausiu. Norėčiau pasveikinti kolegą Robertą Navecką. Pasirodo, „Kino pavasaris“ surinko super programą. Ačiū visiems! Lietuviškas kinas!,“ – atsiėmęs apdovanojimą džiugiai kalbėjo filmo „Plaukikė“ prodiuseris Justinas Pilyponis.
Tradiciškai Lietuvos kino industrijos vakaro metu skiriami pirmieji festivalio apdovanojimai.

Kovo 28 dieną bus paskelbti svarbiausių Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimų nugalėtojai, tarp kurių – konkursinės programos „Nauja Europa - nauji vardai“ ir „Trumpo konkurso“ nugalėtojai, Geriausia metų kino aktorė, daugiausiai festivalio žiūrovų simpatijų pelnęs filmas ir kiti.  

2013-03-27, www.kinopavasaris.lt
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 30 asmenys:
Jon Favreau (52 m.)
Joy Bryant (42 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės