kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
Sinefilo kinas
 
2018-04-12
Kino Pavasaris 2018: „Tyli naktis“
2018-04-09
Kino Pavasaris 2018: Likimas – mano meilė
2018-04-07
Interviu su „Kino pavasario“ svečiu, režisieriumi Sean`u Bakeriu. 2 dalis: „Floridos projektas“
2018-04-01
Kino Pavasaris 2018: Labiau įsiminę festivalio filmai
2018-03-31
23-iojo „Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi Lietuvos kino aktoriai bei festivalio filmai
2018-03-28
„Kino pavasaris“ tęsiasi Vilniuje ir Kaune: papildomi populiariausių filmų seansai
2018-03-26
Sean Baker-režisierius ir sinefilas, kurį seka 12000 skaitytojų
2018-03-24
Lietuviškų muzikinių klipų konkurse triumfavo grupė „Wolfsome“ ir režisierius Justas Ramanauskas
2018-03-19
Lietuvių filmų savaitgalis „Kino pavasaryje“
2018-03-19
Interviu su visoje Lietuvoje festivalį atidariusio filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi ir pagrindine aktore
Visi "Sinefilo kino" straipsniai
  

„Kino pavasaris“ prasidėjo Kanuose

65-ąją žvakutę ant torto užpūtęs Kanų kino festivalis įsimins stiprių filmų rinkiniu, nelygiai banguojančiu konkursu ir, kaip ir kasmet, diskusijas keliančiais žiuri sprendimais. Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ komandai, dalyvavusiai šiame kino festivalyje, dvi savaitės buvo paženklintos darbu ir 18-ojo festivalio planavimu.

Kino festivalio „Kino pavasaris“ komanda kasmet vyksta į Kanus ir ne tik žiūri naujausius filmus ir renka kitų metų vilnietišką repertuarą, bet ir dalyvauja susitikimuose su kolegomis, planuoja, ieško naujų bendradarbiavimo galimybių.

„Kanai – tai ne tik kino šventė ir prestižiškas konkursas, tai kartu ir svarbiausias kino industrijos renginys, kurio metu vyksta sandoriai ir susitarimai. „Kino pavasaris“ šiemet daug nuveikė planuodamas 2013-ųjų festivalį. Pavyzdžiui, susitikome su organizacija UNIFRANCE, besirūpinančia prancūziško kino sklaida pasaulyje, ir sutarėme, kad kitais metais festivalio „Kino pavasaris“ šalimi partnere taps Prancūzija. Tad kitąmet tikimės sulaukti prancūzų kino žvaigždžių, garbingų kino kūrėjų ir profesionalų. Labai džiugu, kad visi sutikti kino industrijos žmonės, kurie jau lankėsi „Kino pavasaryje“, pripažįsta festivalį kaip vieną įtakingiausių festivalių Rytų ir Centrinėje Europoje bei nekantrauja vėl sugrįžti į Vilnių“, - nuveiktus darbus komentavo festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Šiemet vyko produktyvūs susitikimai su Lokarno, Maskvos, Sarajevo, Transilvanijos, Bratislavos, Varšuvos, Sofijos, Berlyno, Minsko festivalių atstovais.

„Kino pavasario“ komanda dalyvavo generalinėje CICAE (Tarptautinė nepriklausomų kino teatrų bei festivalių asociacija) asamblėjoje. Čia buvo aptartas pasiūlymas CICAE asamblėją 2013 metais rengti Vilniuje, festivalio „Kino pavasaris“ metu.

Kanų kino festivalyje prasidėjo ir intensyvi kino filmų atranka kitų metų "Kino pavasariui". Programos sudarytojai Santa Lingevičiūtė ir Edvinas Pukšta tvirtino, kad jau nusižiūrėjo bent 25 filmus ir 9 trumpametražius siurprizus, dėl kurių rodymo Lietuvoje 2013-aisiais jau kalbamasi ir deramasi.

„Ypatingai džiaugiuosi, kad Kanuose pamatėme pirmąjį kandidatą konkursinei programai "Nauja Europa - nauji vardai": antrasis bosnių režisierės Aidos Begič filmas "Sarajevo vaikai" nusipelnė ir Timo Rotho vadovaujamos žiuri prizo“, - sakė E.Pukšta.

Pasak E.Pukštos, kino gurmanai galėtų atkreipti dėmesį į šiuos Kanuose rodytus filmus: "Dieviški motorai" (prancūzų režisieriaus Leoso Caraxo magiškas nuotykis), "Tarsi įsimylėję" (Irano maestro Abbaso Kiarostami drama japonų kalba), "Kitoje šalyje" (korėjiečio Hongo Sangsoo komiška drama su Isabelle Huppert), "Pasidalink su angelais" (retai kada Kenas Loachas būna toks žaismingas ir priverčia kvatoti), "Mudas" (amerikiečių jaunosios bangos talento Jeffo Nicholso nuotykių ir jausmų drama) ir "Rūke" (Sergejaus Loznicos drama apie karo išduotus žmones. Nufilmuota Latvijoje, prie jos dirbo daug lietuvių specialistų).

18-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino pavasaris” vyks 2013 m. kovo 13-28 d. Tarptautinė kino industrijos konferencija „Meeting point - Vilnius“ vyks kovo 25-28 d.

2012-05-30, Kino pavasaris
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 41 asmenys:
Mako (I) (85 m.)
Nia Peeples (57 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės