kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Šventieji motorai
Šventieji motorai
Holy Motors
Drama / Fantastika
3.9 / (Balsavo: 8)
 

 

Režisierius:
Leos Carax

Aktoriai:
Denis Lavant
Edith Scob
Eva Mendes
Kylie Minogue
Elise Lhomeau
Jeanne Disson
Michel Piccoli
Leos Carax

Premjera: 2012

Pastatyta: Prancūzija/Vokietija

Filmo trukmė: 115 min.

Lietuvoje nuo: 2013-09-30

Kino studija: Pandora Filmproduktion

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Originalo pavadinimas “Holy Motors" asocijuojasi su korporacija ir jos limuzinais. Tačiau pirmiausia jame kalbama apie autoriaus įkvėpimą.

Praėjusiame amžiuje Leos Caraxas buvo laikomas vienu iš ateities režisierių. Jis įkūnijo madingą “prakeikto poeto” modelį. Taip vadiname autorius, kurių gyvenimas yra tiesioginė jų kūrybos projekcija. Paskiau buvo filmo „Pola X“  nesėkmė. Jo idėja susivedė į mintį, kad menininkas turi kentėti. Tai buvo labai artima Rytų Europos kinui. Leos Caraxą, XXI-ame amžiuje nenufilmavusį nieko, išskyrus trumpą novelę almanachui “Tokyo!", nurašė nuo šiuolaikinių menininkų galerijos.

Visai neseniai jis sugrįžo su filmu „Šventieji motorai” ir pasirodė įdomesnis už daugybę šiuolaikinių autorių. O šiandien šis filmas pradedamas rodyti ne tik festivalio proga, bet ir kasdieniniame Lietuvos repertuare.

Drauge su filmu grįžo ir režisieriaus alter ego-aktorius Denis Lavant.
„Visi mes esame mutantai“-komentuoja režisierius Leos Caraxas. Denis Lavant įkūnija šią mintį. Jis mutuoja filme. Pagrindinis veikėjas Oskaras per vieną parą mutuoja iš vieno į kitą personažą. Jis keičia amžių, socialinę padėtį, lytį. Savo ir taip ne gražuolio veidą jis darko dėmėm, grimu ir perukais.

Savo filme autorius prisimena savo moteris mūzas, filmų herojes. Juliette Binoche ir kitas. Paskutinė buvo Katia Golubeva. Tikriausiai po jos mirties ir dėl jos, režisierius, iki šiol vedęs į kapus visus prodiuserius dėl įpročio filmuoti labai ilgai ir sunkiai, dabar filmą pastatė labai greitai, pigiai, išradingai ir energingai.

Šis filmas yra dedikuotas Katerinai Golubevai. Todėl trumpam epizode pasirodo jos dukra Nastia Golubeva-Carax. Kitame episode Denis Lavant pasirodo, kaip susirūpinusios paauglės tėvas.
Filmas yra vadinamas sudėtingu, bet jį galima žiūrėti. Tik nepakenktų prieš tai daugiau sužinoti apie autorių ir suprasti daugybę asociacijų, susijusių su kinu. Jų “Šventuosiuose motoruose” daugybė.

Pats filmas vartotinas , kaip narkotikas. Dar jaunystėje Leo Caraxą vadino baroko dainiumi. Dabar jis irgi ištikimas baroko formai. Tiksliau, neobarocco. Tik apsieina be barokinio tragizmo. Verčiau su netikėtu humoru. Juodas romantizmas, kuris buvo būdingas autoriui jo jaunystėje čia apsiverčia į juodą optimizmą. Gal todėl šį filmą dauguma priėmė gana draugiškai ir šiltai. Jis netikėtai pozityvus. Ne depresinis, kaip gali bijoti autorinio radikalaus meno bijantys žmonės.

Naujausias Leo Caraxo filmas jau nesako, kad menininkas turi kentėti. Greičiau jis turi kovoti ir kiekvieną kartą naujai išrasti bei atrasti kiną.


Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 40 asmenys:Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės