kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Šeima
Šeima
The Family
Kriminalas / Komedija
6.1 / (Balsavo: 8)
 

 

Režisierius:
Luc Besson

Aktoriai:
Robert De Niro
Michelle Pfeiffer
Tommy Lee Jones
Ricardo Cordero
Dianna Agron
Jon Freda
Dominic Chianese
Vincent Pastore
Joseph Perrino
Paul Borghese

Premjera: 2013

Pastatyta: JAV/Kanada/D.Britanija

Filmo trukmė: 0 min.

Lietuvoje nuo: 2013-09-13

Kino studija: EuropaCorp

Platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Pagrindinis filmo herojus yra mafiozas. Ką tai reiškia? Pagal Tonino Benacquista romaną ir Luco Bessono filmą mafiozas yra žmogus, kuris sprendžia problemas.

Tokias problemas, kurių nesugeba išspręsti visuomenė ir politikai. Šiuolaikiniame pasaulyje mafija yra tiesiog gretutinė valdžia.  Dažnai patikimesnė ir mažiau korumpuota už tikrąją, oficialią.

Tonino Benacquista romanas „Malavita“, pagal kurį yra sukurtas šis filmas, pro satyros prizmę atskleidžia mafijos koncepciją. Blogai, kad pačiame filme ir jo reklamose nepaaiškinami labai svarbūs dalykai:
Malavita yra ne tik šeimos šuns vardas, bet ir sicilietiškas žodžio „mafija“ sinonimas.

Nežinant šių ir daugelio kitų ekranizuotos knygos faktų, naujasis Luco Bessono filmas atrodo ne tik nejuokingas, bet ir sunkiai suprantamas jo tikslas.

Ekranizuoti romaną-bestselerį „Malavita“ yra beveik neįmanoma. Tai smagi knyga, apie sudėtingus dalykus. Panašiai, kaip Balio Sruogos „Dievų miškas“, kuriam kine taip pat nesisekė.
„Malavitoje“ daug teksto yra iš viso be dialogų. Siužetas atrodo intriguojantis, bet veiksmo jame stinga.
Romano didžiąją dalį sudaro įvairių personažų psichologijos ir refleksijų aprašymas. Todėl režisierius, kuriam reikėjo įvykių, buvo priverstas papildomai prikurti atrakcionų iš savo vaizduotės. Deja, Luco Bessono vaizduotė vis labiau tampa schematinė ir skurdi. Labiau tinkanti sėkmingui prodiuseriui, o ne kūrybingui režisieriui.

Lucas Bessonas liko ištikimas knygos siužetui, bet pametė jos esminę dvasią. Rezultate matome lyg ir komediją, kuri neaišku ko nori. Ciniškų juokelių Tarantino stiliuje? Sentimentalios istorijos apie šeimos vertybes, parodijuojant „Krikštatėvį“?

Jau seniai pamiršome tą laikmetį, kai Lucas Bessonas kūrė madingus filmus:  „Nikita“, „Leonas“ , „Penktasis elementas“. Kitus vertė pamėgdžioti save. O dabar atvirkščiai....          

Tapęs prodiuseriu ir turtingu kino magnatu, jis išmoko uždirbti kine pinigus, bet jo paties režisuoti kūriniai seniai nebeturi nė gramo to įkvėpimo ir chuliganiško stiliaus, būdingo jo jaunystės darbams.

„Malavita“  tampa savotiško Luco Bessono amato automatizmo auka. Amerikiečių aktoriai Robertas DeNiro, Tommy Lee Jones, Michelle Pfeiffer ir prodiuseris Martinas Scorsese negelbėja sudėtingo sumanymo. Greičiau atvirkščiai. Filmas panašėja į gangsterių kino veteranų susitikimą ekrane. Po seanso atsimeni tik vieną juokingą epizodą, kuomet Robertas DeNiro įsijautęs prancūzų provincialams komentuoja Martino Scorsese „Gerus vyrukus“, kuriuose pats vaidino.

Šiandien paradoksaliai skamba, kad filmo sumanymas yra geras, bet Lucas Bessonas jam, deja, jau neįgalus.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 40 asmenys:Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės