kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Mažoji mis
Mažoji mis
Little Miss Sunshine
Komedija / Drama / Nuotykių
7.1 / (Balsavo: 234)
 

 

Režisierius:
Jonathan Dayton
Valerie Faris

Aktoriai:
Abigail Breslin
Greg Kinnear
Paul Dano
Alan Arkin
Toni Collette
Steve Carell
Bryan Cranston
Marc Turtletaub
Beth Grant
Jill Talley
Brenda Canela
Julio Oscar Mechoso

Premjera: 2006

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 101 min.

Lietuvoje nuo: 2007-01-05

Kino studija: Big Beach Films / Fox

Platintojas: Forum Cinemas

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Paskaitę aprašymą, susidarome įspūdį, kad matysime tradicinę amerikietišką  komediją visai šeimai. „Atostogos Las Vegase“ su Chevy Chase, „Gyvenimas ant ratų“ su Robinu Williamsu ir daug kitų mes matėme. Dabar Gregas Kinnearas su geltonu mikroautobusu veža savo beprotišką šeimą į saulėtą Kaliforniją. Ten mažiausia šeimos narė Oliv atsitiktinai pateko į „Mažosios mis“ rinkimus. Savo laimei, konkurso organizatoriai nežino, kas jų laukia ir kokia šeimynėlė skuba pas juos į šventę.

Daugelis žiūrovų pelnytai nesulauks tokiam žanrui būtinų pokštų, kokie nutinka tokio tipo filmuose. „Mažoji Mis“ tik formaliai yra kelio komedija. Išvardinkime Hūverių šeimos narius ir suprasime, kad pagrindinis scenarijaus vinis - ne kvailos situacijos, bet skirtingų charakterių kokteilis:
Tėvas - propaguojantis lyderių ir lūzerių teoriją, skaitantis „9 žingsnius į sėkmę“;
Motina - pavargusi nuo savo vyro pamokslų ir matanti, kad jie tik patvirtina visos šeimos narių priklausymą būtent lūzerių kastai;
Dėdė Frenkas - nesėkmingai bandęs nusižudyti po romano su savo studentu;
Senelis Edvinas - narkomanas, išmestas net iš pagyvenusių žmonių prieglaudos už blogą elgesį;
Vaikai: maištaujantis paauglys Dveinas, atsidavęs Nyčei, su niekuo nebendraujantis ir prisiekęs tylėjimo įžadui;
Mažoji Oliv - storulė mergaitė, panaši į naminį žiurkėną, bet svajojanti laimėti vaikų grožio šou konkursą ir neturinti tam jokių šansų.

Dėmesys šiems herojams, o ne lėkštas situacijų humoras ir yra pagrindinis filmo koziris.

Todėl „kastingas“ buvo labai svarbi filmo sėkmės sąlyga. Pasak filmo režisierių: „reikėjo surasti ne tik šešis itin stiprius aktorius, kurie galėtų suvaidinti tokius ryškius charakterius. Svarbu buvo tai, kad šie šeši aktoriai filmavimo metu natūraliai taptų tikra šeima, sudarytų gerai derantį ansamblį. „Mažosios Mis“ triumfas visame pasaulyje - tai pirmiausia puikiai susigrojusio aktorių ansamblio žavesys.

„Mažoji Mis“ - mažo biudžeto nepriklausomas kūrinys. Tačiau šešis minėtus personažus jame įkūnijo tikros kino žvaigždės: Gregas Kinnearas („Matadoras“, „Sabrina“), solidus kino veteranas Alanas Arkinas, australė Toni Collette (“Šeštasis jausmas“), populiarėjantis komikas Steve Carell („40-ies ir vis dar skaistus”). Netgi vaikai čia ne naujokai kine. Dveino rolėje puikiai jaučiasi jaunas talentas Paulas Dano, sunkius paauglius vaidinęs nuo „L.I.E.“, labai įspūdingai besikeičiantis nuo „Baladės apie Jake ir Rose“ iki „Vagiant gyvenimus“. Mažąją Oliv, suvaidinusi Abigail Breslin, jau irgi pasižymėjo garsiuose M.Nighto Shyamalano “Ženkluose“.

Režisieriai: vyras ir žmona Jonathan Dayton ir Valerie Faris debiutavo šiuo filmu didžiajame kine. Debiutavo įspūdingai. Jie dirbo penkerius metus. Išleido 8 milijonus dolerių. Iki šios dienos „Mažoji Mis“ jau surinko 62 milijonus. Filmas triumfavo „Sundance“ festivalyje, gavo 5-ias „Independent spirit“ nominacijas. San Sebastjano tarptautiniame festivalyje rodytas nekonkursinėje programoje, jis laimėjo žiūrovų simpatijų prizą. Jam pranašaujama sėkmė ir “Oskaro” dalybose. Filmui simpatizuoja ir kritikai, ir kino teatrų žiūrovai.

Įsimenantys personažai, neprimityvus dėmesys paprastoms žmogiškoms vertybėms sužavėjo kuo įvairiausią publiką. Retas “šeimos” filmas pasiekia šiandien tokių viršūnių. Galima išties būtų šiam kūriniui rašyti aukščiausią pažymį, bet nūdienos kinui būdingas noras suderinti meninį rezultatą ir kasinę sėkmę neleidžia pervertinti “Mažosios Mis”. Sėkmingai šmaikščiai pradėta vidutinės amerikietiškos šeimos studija virsta finale banaloku happyendu. Mažosios Oliv pasirodymas vaikų šventėje teprimena jau matytas scenas iš grynai pramoginių komedijų (”Viskas apie jį”). Spalvingų Hūverių šeimos narių staigus solidarumas ir susitaikymas - ne pati įtikinamiausia atomazga. Tenka susitaikyti, kad filmas geriausiai įvertinamas amerikietiškų vertybių kontekste.

Autorių pora Jonathan Dayton ir Valerie Faris - iki šiol žinomi kaip muzikinių ir reklaminių klipų kūrėjai. Todėl nestebina pernelyg aktyvus montažas ir dinamiška kamera. Dėmesį prikaustantys originalūs visi šeši šeimos nariai labiau prašosi lėtesnio ir subtilesnio europietiško objektyvo.

Nusileidžiu ant žemės. Nereikia visur reikalauti meninės tobulybės. 1825-ias dienas didžiojo kino debiutantai kūrė savo pirmąjį filmą. Rezultate mes galime pamatyti tikrai  mielą, stilingą pasakojimą . Jis tikrai sušildo  savo nuoširdumu. Juk originalus filmo pavadinimo vertimas - Mažoji Miss “Saulės Spindulėlis”.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 46 asmenys:
Josh Duhamel (46 m.)
David Moscow (44 m.)
D.B. Sweeney (57 m.)
Gary Grubbs (69 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės