kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Legenda
Legenda
Legend
Kriminalas / Trileris / Biografinis
10 / (Balsavo: 1)
 

 

Režisierius:
Brian Helgeland

Aktoriai:
Tom Hardy
Emily Browning
Taron Egerton
Paul Bettany
David Thewlis
Christopher Eccleston
Colin Morgan
Paul Anderson
Aneurin Barnard
Chazz Palminteri
Tara Fitzgerald
Kevin McNally

Premjera: 2015

Pastatyta: D.Britanija/Prancūzija

Filmo trukmė: 131 min.

Lietuvoje nuo: 2015-10-16

Kino studija: Cross Creek Pictures

Platintojas: Acmefilm

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Populiarus britų aktorius Tomas Hardy suvaidino garsius banditus, brolius-dvynius, kurie visiškai nepanašūs vienas į kitą. Žmonės šį aktorių labai mėgsta. Jau šiandien galima jam lipdyti kultinio aktoriaus etiketę. Todėl pagrindinį filmo privalumą pasakysiu ironiškai: geriau už Tomą Hardy gali būti tik du Tomai Hardžiai .

Du Tomai Hardžiai viename filmo kadre yra pagrindinis „Legendos“ smagumas. Jie pykstasi, taikosi, geria arbatą, sprendžia biznio klausimus ir daužo vienas kitam nosį. Dažnai tranko ir bendrus priešus. Vienas inteligentiškai, su kastetais. Kitas –negailestingai su dviem plaktukais. Tomas Hardy vienas vaidina garsius brolius Krėjus, gangsterius-dvynius, kurie valdė Londono proletarišką Rytų rajoną 1960-ais metais.

Kartais atrodo, kad ekrane yra du skirtingi aktoriai. Vienas geras, kita blogas. Geras vaidina protingą brolį Redžį. Blogas- psichopatą brolį Ronaldą(Ronį). Geras Tomas Hardy ekrane elgiasi apgalvotai, kalba mandagiai, atrodo elegantiškai. Blogasis Tomas Hardy savo personažą piešia perdėtai ryškiom spalvom, tarsi norėtų jį šaržuoti. Jis susikūprinęs, jo judesiai nevalyvi, lūpa atvypus, akys paranojiškai išplėstos.

O gal atvirkščiai: pirmasis Tomas Hardy yra nuobodus ir nuspėjamas. O groteskinis antrasis žymiai spalvingesnis. Nors esmė ne tame, kuris iš jų yra geresnis.
Ankstesniame filme pagal tuos pačius įvykius - „Broliai Krėjai“ (1990)-  gangsterius dvynius vaidino broliai muzikantai Haris Kempas ir Martinas Kempas. Jie buvo labiau panašūs vienas į kitą, negu Tomas Hardis pats į save naujausiame filme „Legenda“.

Kuo mažiau du broliai panašūs vienas į kitą, tuo labiau kyla mintis, kad filmo dramaturgas vieną aktorių dviems vaidmenims kvietė ne dėl išorinio efekto. Istorinis periodas, kostiumai, retro aplinka ir „Goodfellas“ stiliaus epizodai filme blizga ne itin originaliai. Gangsterių kino žanrui būdingų kriminalinių intrigų ir smurto scenų pakanka, bet jos atrodo kiek pigiai ir ne originaliai. Labiau dvelkia neseniai rodytu ir nepavykusiu dekoratyviu 2013 metais Lietuvoje rodytu filmu „Gangsterių medžiotojai“. Daug spalvų, bet ne autentikos.

„Legendos“ smurtiniai epizodai labiau kelią humorą, negu įtampą. Bet...filmą režisavo ir scenarijų jam rašė nuarų ir gangsterio kino meistras Brianas Helgelandas, pelnęs Oskarą už geriausią 1997 m. adaptuotą scenarijų filmui „Los Andželo paslaptys“ ir nominuotas dar vienam Oskarui už Clinto Eatwoodo režisuotą „Mistinę upę“. Negi toks patyręs dramaturgas nesugalvojo jokio gudraus „antrojo dugno“.? Manau, kad sugalvojo. Tik jis pasislėpęs už nelabai pavykusios retro stilizacijos.

Redžis ir Ronis „Legendoje“ susišaukia su britų klasiko Robert Louis Stevensono apysaka  apie  Daktarą Džekilą ir poną Haidą. Tai yra žymiai įdomiau, negu eilinis gangsterių romantizavimas. Filmo autorius fiziškai atskiria gėrį ir blogį. (Kaip minėtoje Robert Louis Stevensono apysakoje).  
Todėl žiūrovas nejaučia moralinės graužaties pergyvendamas už Redžį Krėjų. Žinome, kad jis yra banditas, bet žavingas. Svarbu, kad jis moka mylėti. Kukli mergina Frensė suteikia vilties teisingam gyvenimui. Ji tampa auka ne todėl, kad taip nutiko realiame gyvenime. Todėl, kad to reikalauja negailestingos žanro taisyklės.

Blogasis brolis dvynys Ronis tempia Redžį į dugną ir nenori nieko girdėti apie protingas žaidimo taisykles. Apie jokį biznį. Sename filme apie brolius Krėjus Redžis ir Ronis buvo parodyti labai panašūs visame kame. Išskyrus jų seksualinę orientaciją. Bet ši nebuvo labai akcentuota. Naujausioje versijoje dviguba to paties aktoriaus Tomo Hardžio vaidyba išryškina pirmiausia brolių skirtumus. Ronis čia yra tamsioji Redžio pusė.

Ronis yra sąžiningas su savimi ir kitais. Jis atvirai kalba apie savo homoseksualumą ir didžiuojasi tuo, kad yra banditas. Skirtingai nuo brolio, kuris yra priverstas veidmainiauti prieš savo mylimą moterį, nuolat apsimesdamas padoriu vaikinu. Toks Redžio veidmainiavimas filmo finale atrodo dar didesniu blogiu, negu ekscentriškas Ronio elgesys.

Iš pradžių, kai klounas-psichopatas Ronis, neturintis jokio išsilavinimo, ima cituoti antikines dramas, žiūrovui gali kilti abejonės dėl scenarijaus klaidų. Tačiau šie epizodai negali būti atsitiktiniais. Jie nurodo dar vieną Ronaldo Krėjaus misiją šiame filme. Ronis nepasitiki žmonėmis, bet tiki likimu. Galbūt aiškiau mato ateitį, negu visi kiti personažai. Iš pražių jis atrodo visai neadekvatus, o vėliau- blaiviausias iš visų pagrindinių personažų. Tuo metu, kai Redžis stengiasi pasiekti kriminalinio verslo viršūnę, veda derybas, bendrauja su bohema, Ronis daro viską, kad nugramzdintų šeimos gerovę į pražūtį. Todėl, kad tai yra neišvengiamas brolių likimas. Ronis Krėjus žino, kad likimui negalima pasipriešinti. Tad kas yra beprotiškiau: gyventi iliuzijomis kaip Redžis? Ar pasitikti neišvengiamą pražūtį su ginklu rankoje, garsiai vadinant daiktus tikrais vardais.

Skirtingai likimą pasitinkantys broliai iš esmės yra dvi vieno žmogaus sudedamos dalys. Todėl juos ir vaidina vienas aktorius.


Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 32 asmenys:Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės