kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Eglutės, 1914-ieji
Eglutės, 1914-ieji
Yolki 1914
Komedija
6.3 / (Balsavo: 4)
 

 

Režisierius:
Timur Bekmambetov
Yuriy Bykov
Dmitriy Kiselev
Aleksandr Kott

Aktoriai:
Artur Smolyaninov
Ivan Urgant
Sergey Svetlakov
Anton Bogdanov
Katerina Shpitsa
Vera Panfilova
Vladimir Gostyukhin
Yan Tsapnik

Premjera: 2014

Pastatyta: Rusija

Lietuvoje nuo: 2014-12-26

Kino studija: Bazelevs Production

Platintojas: Top Film Baltic

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
1914-ais metais rusų liaudis ruošėsi Naujųjų metų šventėms. Deja, pasirodė caro nutarimas neleidžiantis naudoti eglučių. Tai sugriovė daugelio žmonių svajones ir planus.

Ši nesudėtinga fantazija priklauso jau eiliniam filmui iš populiarios Naujų metų progai leidžiamos komedijų serijos "Eglutės". Kaip ir anksčiau, režisierių grupei buvo liepta nufilmuoti keletą trumpų novelių naujoms "Eglutėms". Vienintelis skirtumas, kad šiemet įvairumo dėlei jau žmonėms pažįstami komedijų herojai buvo perkelti į 1914-uosius metus.

Kiekvienam režisieriui buvo duota labai nedaug laiko filmavimui. Vos 5-6 dienos. Kiekvienas kino kūrėjas savarankiškai galvojo, kaip perkelti komedijos veiksmo laiką į praeitį. Vienas ieškojo seno garvežio, kitas dirbo su tikra meška ir t.t. Todėl naujame filme sunku išrinkti geriausios novelės režisierių, nes vienas tinkamai sukūrė pradžią, kitas vystė istorijos vidurį, o kažkam teko galvoti gražią pabaigą.

Scenarijaus autoriai istorijas pynė taip, kad naujametiniai nuotykiai nelabai skirtųsi nuo tų, kuriuos matėme "Eglučių" komedijose apie dabartį. Taip žiūrovui duodama suprasti, kad visais laikais žmonės buvo panašūs. Panašiai šventė Naujus metus ir patekdavo į tragikomiškas situacijas. Jas autoriai parodo su šventiniu užstalės humoru ir nuorodom į ankstesnes "Eglučių" dalis. Taip, kad visų filmų turinys liktų sujungtas į vieną kino filmų serialą.

Skirtingai nuo ankstesnių filmų, šiame trūksta įprastos detektyvinė intrigos. Ankstesnės komedijose filmo herojų laukdavo įvairūs nemalonumai, kuriuos finale jie didelių pastangų dėka įveikdavo. Tai suteikdavo žiūrovui smagų  pergalės jausmą, kuris panašus į detektyvo atomazgą. Naujame filme to nėra ir jo ritmas yra žymiai lėtesnis negu ankstesnių. Jame taip pat trūksta ankstesniems filmams įprasto kontrasto tarp liūdnų emocijų ir pergalingo džiaugsmo. Galima prisikabinti, kad tik viena novelė tiesiogiai kalba apie Naujus Metus. Kita vertus, filmą galima žiūrėti bet kuriuo metų laiku. Jame žiūrovai pamatys daugmaž visus populiarius rusų aktorius, kurie vaidino ir anksčiau.

Verta paminėti, kad šalia suaugusių aktorių profesionalų naujame filme pasirodė jau ne pirmą kartą kine dirbantys gyvūnai: lokys Stepanas, šuo Piratas ir ožys Marsas. Jie pagyvino pasakišką filmo nuotaiką drauge su istoriniu fonu. Atskiro pagyrimo nusipelnė talentingi vaikai Danilas Izotovas ir Sofija Chilkova.

Pažiūrėję į puikius filmo lankomumo rodiklius(Lietuvoje filmas neblogai lankomas, o Rusijoje tiesiog muša rekordus), turime pripažinti, kad veiksmo perkėlimas į praeitį suteikė tradicinėms "Eglutėms" romantizmo, lengvumo ir tos sąlyginės pasakiškos atmosferos, kurios projekto prodiuseriai siekė nuo pat pradžių. Nors neliko įprasto draivo ir susiaurėjo ankstesnio humoro diapazonas.

Pagrindinis filmo prodiuseris Timuras Bekmambetovas turi pajausti pavojų. "Eglutės" rizikuoja pavirsti rutina. Visai atsisakyti jų būtų gaila, bet trumpa pauzė nepakenktų.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 48 asmenys:
Eugene Levy (72 m.)
Bill Pullman (65 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės