kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Nesunaikinami 3
Nesunaikinami 3
The Expendables 3
Veiksmo / Nuotykių / Trileris
6.4 / (Balsavo: 10)
 

 

Režisierius:
Patrick Hughes

Aktoriai:
Sylvester Stallone
Jason Statham
Harrison Ford
Arnold Schwarzenegger
Mel Gibson
Wesley Snipes
Dolph Lundgren
Randy Couture
Terry Crews
Kelsey Grammer
Glen Powell
Antonio Banderas
Victor Ortiz
Ronda Rousey
Kellan Lutz
Jet Li

Premjera: 2014

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 126 min.

Lietuvoje nuo: 2014-08-22

Kino studija: Millennium Films

Platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Grandiozinio finalinio mūšio metu Melas Gibsonas stebi susišaudymą pro stebėjimo  kameras ir susierzinęs šaukia: „jų yra viso labo dešimt. Jūs negalite ne tik jų užmušti. Jūs net nieko nesužeidėt?!“
Labai geras ir retorinis šio filmo klausimas.(smile).

Nesunaikinamų su kiekvienu filmu tampa vis daugiau. Bet ne tam, kad autoriai ką nors iš jų žudytų.
Nuo pat pradžių „Nesunaikinami“ buvo kuriami, kaip pelnyta kompensacija tiems veiksmo herojams, kurių populiarumas išblėso dėl brangių komiksų apie superdidvyrius kulto.

„Nesunaikinami“ –tai pirmiausia linksmas tūsas ir realiai raumeningų aktorių benefisas ekrane. Svarbiausi yra jie, jų pavardės , tvirti sudėjimai , o tik paskiau kinas. Siužetas visose „Nesunaikinamų“ dalyse atlieka tik pagalbinę funkciją. Todėl beprasmiška reikšti pretenzijas dramaturgijai, dialogų sąmojingumui ir pan.
Net jei filmo tęsiniai nebus pakankamai pelningi ir įdomūs, šis kino serialas gyvuos ir pavirs į nurašytų veiksmo aktorių galeriją, klubą.

Naujausioje “Nesunaikinamų” dalyje garsių veteranų yra labai daug ir filmo autoriai stengiasi juos bent minimaliai paskirstyti ir charakterizuoti.
Wesley Snipes grubiai juokauja ir mėto peilius su Jasonu Stathamu. Antonio Banderas be perstojo plepa. Harisonas Fordas nepatenkintas keikiasi. Kellan Lutz pasižymi nepaklusnumu. Ronda Rousey yra vienintelis karys su sijonu. Mergina, kuri valdo įvairius kovos metodus ir blogiausiai vaidina...

Šitą sąrašą galima tęsti ilgai, bet vis tiek protingesnis žiūrovas parašys neigiamą komentarą. Dauguma išvardintų gerų aktorių nieko ypatingo ekrane neveikia. Rūko, pasako nereikšmingą frazę arba tiesiog būna kadre. Problema tame, kad charizmatiškų senukų daug, bet įsimenančių stiprių charakterių jie taip ir neįkūnija.

Reikia sutikti, kad  „Nesunaikinami“ ne tik negali lygintis su „Šauniąja septyniuke“, „Purvinu tuzinu“, bet neprilygsta net „Komandai A“.

Nuo pat pirmo filmo „Nesunaikinami“ orientavosi į atvirai antrarūšį kiną. Šis S. Stallone`s projektas išaugo ne iš  1980-jų blokbasterių, o greičiau iš 1990-jų metų pigios "B kategorijos" veiksmo kino jūros, kuri buvo masiškai filmuojama ir kurios didžioji dalis iš karto keliaudavo ne į kino teatrų, bet į video rinką. Iš esmės „Nesunaikinami“ visais požiūriais primena tokius nepretenzingus XX amžiaus pabaigos video žiūralus. Taip juos reikia ir vertinti.

Visas skirtumas tik tame, kad „Nesunaikinami“ šiandien dešimtis milijonų dolerių išleidžia sprogimams ir kompiuterinei grafikai. Bet svarbiausia, kad dramaturgijos prasme "Nesunaikinamų" trilogija naudoja tokius pačius scenarijus, kurie buvo būdingi minėtiems video produktams. Jie buvo parašyti lyg paskubom ant atsitiktinės stalo servetėlės. Todėl ekrane kartojasi ne itin apgalvotos frazės("Aš viską kontroliuoju", "Paskubėkit, nes man liūdna"), o veiksmas atrodo taip, jog kovų choreografams neužteko pinigų.
Toks įspūdis buvo pirmose dvejose „Nesunaikinamų“ dalyse. Išliko jis ir trečioje.

Trečioji "Nesunaikinamų" dalis žiūrisi nežiūrint visų tų pačių silpnybių kažkiek geriau, smagiau. Kodėl? Ar tai pakviesto režsieriaus Patrick Hughes nuopelnas? Vargiai.

Tiesiog tas naujas trilogijos režisierius mažiau drebina kamerą, montažo specialistas palieka ilgesnius kovų vaizdus ir tai leidžia mums matyti tartum solidesnį kiną.
Tuo labiau, kad kviestinių svečių rolėse šį kartą yra Harisonas Fordas ir Melas Gibsonas. Jie taip pat formaliai laikomi veiksmo kino žvaigždėmis, bet jų statusas kiek kitoks nei anksčiau blogiukams kviesti Ericas Robertsas bei J.C. Van Damme. Jų aura primena tikrą seną gerą Holivudą. Nors tai tik trumpas Deja Vu efektas.

Geresnis pažymys tik iš pagarbos senukams. Deja, niekaip išradingiau neišnaudotiems.

Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Missi Pyle (46 m.)
Harry Lennix (54 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės