kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

"Kino pavasaryje" spindės du patys geriausi Kanados filmai

Kovo 23-ąją startuojančio Vilniaus tarptautinio kino festivalio "Kino pavasaris" bus parodyti du naujausi ir sėkmingiausi filmai iš Kanados, kurie nesunkiai tapo prestižinių kino festivalių favoritais, nestokojo didelio spaudos dėmesio ir iškovojo daugybę apdovanojimų. Šie abu kūriniai pasižymi absoliučiai priešingomis nuotaikomis ir visiškai skirtingais metodais skynėsi kelią į kino ekranus.

Venecijos ir Toronto kino festivaliuose debiutavusi režisieriaus Jeano-Marco Vallee dramatiška komedija "C.R.A.Z.Y." jau tapo savotiška Kanados rekordininke. Kovo 12-ąją šiam filmui atiteko net 10 nacionalinių kino premijų "Genie" (jos yra laikomos kanadietišku "Oskaru") iš 12 galimų nominacijų. Smagi ir originali vienos šeimos istorija triumfavo visos svarbiausiose kategorijose - geriausias filmas, režisierius, scenarijus, aktorius, scenarijus, montažas ir t.t. Kovo 19-ąją šiam neįprastam filmui dar labiau pasisekė Kanados Kvebeko provincijos "Jutra" apdovanojimų įteikimo ceremonijoje, kurioje jis susišlavė absoliučiai viską - 13 premijų iš 13 nominacijų.

Vienintelis intriguojantis skirtumas abejose Kanados apdovanojimų ceremonijose susidarė geriausiojo aktoriaus nominacijoje. "Genie" premijai joje pretendavo tiek pagrindinį herojų Zacharijų suvaidinęs Marcas-Andre Grondinas ir jo tėvą įkūnijęs veteranas Michelis Cote, kuris ir buvo pripažintas nugalėtoju. Tuo tarpu, "Jutra" prizas už geriausią aktoriaus vaidybą atiteko jau jaunajam talentui Marcu-Andre Grondinui, o jo kolega Michelis Cote turėjo tenkintis geriausiojo antro plano aktoriaus titulu.

"C.R.A.Z.Y." -  tai yra beprotiška ir magiška, šiek tiek mistinė ir seksuali, labai juokinga ir jausminga, kupina puikios muzikos ir gerų dialogų dramatiška komedija, kurios pavadinimą sudaro penkių vienos šeimos vaikų vardų pirmosios raidės (nuo vyriausiojo iki jauniausiojo). Svarbią reikšmę filme užima specialiai sudarytas ir laikmečio atmosferą perteikiantis garso takelis. Norėdamas gauti teisę panaudoti visas pageidaujamas dainas (pvz.: Elvio Presley, Davido Bowie, Charleso Aznavouro, Patsy Cline, grupių "The Rolling Stones", "Pink Floyd") režisierius Jeanas-Marcas Vallee nepagailėjo net 425 tūkst. eurų ir savanoriškai atsisakė savo honoraro.

Geriausiu kanadietišku filmu 2005-ųjų Toronto kino festivalyje tituluota juosta vien tik Kanados kino teatruose surinko per 6 mln. Kanados dolerių ir jau yra parduota komerciniam rodymui 40 užsienio šalių. Deja, tarp jų tikrai nėra Lietuvos, todėl keli festivalio "Kino pavasaris" seansai bus vienintelė galimybė Lietuvos žiūrovams pamatyti šį įstabų kino kūrinį, kuriuo žavisi visas pasaulis.

Komerciniame Lietuvos kino teatrų niekuomet nebus rodomas Indijoje gimusios ir Kanadoje gyvenančios režisierės Deepa Mehta poetinė drama "Vanduo" (Water), kuriai buvo patikėta garbė pradėti 2005-ųjų Toronto kino festivalį. Šis kontraversiškai vertinamas kūrinys išgarsėjo net 5 metus užsitęsusiais ir žiauriomis protesto akcijomis paženklintais filmavimo darbais. Jo scenarijumi nepatenkinti aršiausi protestuotojai sudegino visas dekoracijas ir kitokiais būdais trukdė dirbti filmavimo grupei, organizavo masinius mitingus, kaltino kūrėjus Indijos kultūros išniekinimu ir grasino nužudyti garsiąją režisierę, kuri iki šiol nežengia nė žingsnio be asmens sargybinio.

Prodiuseriai buvo priversti net keletą kartų nutraukti filmavimo darbus, kuriuos stabdė specialiai pasamdytas ginkluotų kareivių būrys ir įtakingų Indijos politikų pasiuntiniai. Būtent todėl iškilo reali grėsmė, kad filmas niekuomet nepasieks kino ekranų. Bet drąsi ir užsispyrusi Deepa Mehta neprarado tikėjimo savo idėjomis ir nepalūžo sunkiausiais momentais, nors jai teko atsisakyti originalaus sumanymo pagrindinius vaidmenis patikėti Bolivudo žvaigždėms Nanditai Das ir Ayshwarya Rai. Visas suplanuotas scenas pavyko nufilmuoti Šri Lankoje, bet kūrybinė grupė turėjo slapstytis ir apsimetinėti, kad kuria filmą visiškai kitu pavadinimu.  

Dramoje "Vanduo" pasakojama apie Mahatma Gandhi iškilimo į valdžią laikais (1938 m.) Indijoje veikusias moterų prieglaudas, kuriose pagal tuo metu priimtus šventus įstatymus privalėjo gyventi žuvusių ar mirusių vyrų gedinčios našlės nuo 8 iki 80 metų amžiaus. Jos dar turėjo dvi kitas galimybes - laidotuvių metu susideginti kartu su sutuoktinio kūnu arba ištekėti už savo vyro jaunesniojo brolio. Prie Gango upės įkurtoje įstaigoje visiškai nepažįstamą vyrą palaidojusi 8 metų mergaitė Čiuja susitinka ir susidraugauja su vyresne panašaus likimo gražuole Kalijani, kuri yra priversta užsiiminėti prostitucija, kad gautų pinigų prieglaudos gyventojų maitinimui.

Nepaprasto grožio egzotiškasis filmas "Vanduo" buvo pagerbtas 3 Kanados nacionalinėmis kino premijomis "Genie" už geriausią moterišką vaidmenį (jauniausia filmo aktorė Seema Biswas), operatoriaus ir muziką, o 2006-ųjų vasarį iškovojo Bankoko kino festivalio pagrindinį prizą. Kanados kino teatruose jo pajamos jau artėja prie 3 mln. Kanados dolerių ribos.

2006-03-22, Kino Pavasario informacija
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 41 asmenys:
O-Lan Jones (68 m.)
Marisa Saks (36 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės