kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 

Filmai:
  Metų pilietis

Režisieriai:
  Hans Petter Moland

Aktoriai:
  Stellan Skarsgård

 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

Kino teatruose – skandinaviška komedija, įkvėpta anglų humoro jausmo

Skandinaviško kino gerbėjus Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kviečia į juokingiausią juodojo humoro premjerą šią žiemą – norvegų kino režisieriaus Hanso Petterio Molando filmą „Metų pilietis“ (In Order of Disappearance, 2014). Lapkričio mėnesį festivalyje debiutavusi komedija į Lietuvos kino teatrus sugrįš sausio 30 d., penktadienį.

Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje dalyvavęs filmas žiūrovus pavergia šmaikščiais dialogais, skandinaviška estetika ir originalia režisūra. Norvegų režisierius Hansas Petteris Molandas – ne naujokas „Scanoramoje“. Festivalis anksčiau yra rodęs jo filmus „Aberdynas“ (Aberdeen, 2000), „Gražioji šalis“ (The Beautiful Country, 2004) ir „Savaip sąžiningas žmogus“ (A Somewhat Gentle Man, 2010).

Filme „Metų pilietis“, po absurdiškomis ir juokingomis situacijomis, slypi visai nejuokinga istorija. Sniego kasėjas Nilsas Dickmanas (akt. Stellanas Skarsgårdas) – doras šeimos vyras, vienas tų, apie kuriuos sakoma – nenuskriaustų nė musės. Bet kai jo sūnų pražudo narkotikų mafija, pavyzdingasis Nilsas atverčia naują gyvenimo puslapį ir tampa žiauriu keršytoju. Iš pradžių jo ketinimai sužlugdyti galingą mafijos klaną kelią juoką, tačiau kai vienas po kito pradeda kristi grupuotės pėstininkai, abejonių nelieka – keršto troškimas pavojingiausias ginklas pasaulyje.

Naujausiame savo filme, juodojoje komedijoje „Metų pilietis“, pagrindinį vaidmenį Hansas Petteris Molandas patikėjo švedų aktoriui Stellanui Skarsgårdui, kurio vardas puikiai žinomas ne tik Skandinavijoje, bet ir tarptautiniame kino pasaulyje. S. Skarsgårdas yra vienas mylimiausių legendinio režisieriaus Larso von Triero aktorių – vaidino jo filmuose „Nimfomanė“, „Dogvilis“, „Šokėja tamsoje“ ir kituose, o populiarumą Holivude aktoriui pelnė vaidmenys populiariuosiuose „Karibų piratų“ filmuose.

Pasak režisieriaus Hanso Petterio Molando, šis filmas skandinavų kultūrai įprastas tik dėl gausybės sniego (filmuojant kai kurias scenas spausdavo net 25 laipsnių šaltis!), tačiau jame laidomas humoras norvegams nėra būdingas. „Šiauriečiai labai santūrūs žmonės, jie juokauja mažai, o juodojo humoro visai nepažįsta, todėl komedija „Metų pilietis“ yra įkvėpta anglų humoro, man jis priimtiniausias,“ – pasakojo režisierius.

Absurdo trileris „Metų pilietis“ Lietuvos kino teatruose pasirodys jau nuo sausio 30 d.

2015-01-28, SCANORAMA
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 33 asmenys:
Zac Efron (31 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės