kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

Akiratį praplečiančių pažinčių metas Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje

Filmų istorijų paieškos ir ne visada glotnūs santykiai su jų herojais, samprotavimai apie kameros nulemtus jų gyvenimų pokyčius, neįtikėtinus likimo posūkius, kurių režisierius – pats gyvenimas. Šiomis ir kitomis mintimis su Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio žiūrovais dalysis čia viešėsiantys režisieriai: Pawelas Lozynskis („Tėvas ir sūnus“), Kim hopkins (|“Dviejų pamišimas“), Christy Galand („Išpera suokia saldžiausiai“), „Angela Christlieb („Nuoga opera“) ir kiti.

Pirmadienį, rugsėjo 23 d. 19 val., savo filmą – eksperimentą „Tėvas ir sūnus“ (2013) „Skalvijoje“ pristatys lenkų režisierius Pawelas Lozynskis. Šį kartą jis atgręžė kamerą į save ir savo tėvą, taip pat garsų dokumentininką Marcelį Lozynskį. Kartu jie leidosi į kelionę po Europą ir sukūrė po atskirą filmą, atskleidžiantį sudėtingą jų šeimos ir santykių istoriją. Pasak P. Lozynskio, šis filmas – didžiulis eksperimentas su pačiu savimi, o kiekvienas susitikimas su žiūrovais – senos žaizdos atvėrimas.Antradienį, rugsėjo 24 d. 20.30 val. „Skalvijos“, o rugsėjo 25 d. 19.15 val. „Pasakos“ žiūrovų laukia susitikimas su brite Kim Hopkins ir neeiline jos istorija. Filmo „Dviejų pamišimas“ („Folie à deux: Madness Made of Two“, 2012) herojai – drąsa ir užsispyrimu siekti svajonės išsiskirianti Helenos ir Džono pora. Nusipirkę didžiulius rūmus Jorko centre jie rengiasi juos paversti viešbučiu, tačiau prasideda finansų krizė ir ši svajonė išvirsta į baisiausią košmarą.Trečiadienį, rugsėjo 25 d., 21.15 val. į vieną įdomiausių festivalio seansų kviečia Christy Garland, filmo „Išpera suokia saldžiausiai“ („The Bastard Sings the Sweetest Song”, 2012) autorė. Savitu braižu išsiskiriančio pasakojimo centre – vos galą su galu sudurianti drąsi šeima iš Džordžtauno. Filmo herojus augina paukščius gaidžių peštynėms, o jo motina Merė – sąmojinga 75 metų amžiaus poetė – norėdama užsimiršti ubagauja ir surinktus pinigus išleidžia vynui. Filmas primena, kad ir liūdniausioje giesmėje suskamba optimistinės gaidos. Rugsėjo 27 d. 17 val. Ch. Garland filmą pristatys “Pasakos” žiūrovams.Penktadienį, rugsėjo 27 d., 17 val. ir šeštadienį, taip pat 17 val., istorijos „Nuoga opera“ detales atskleis vokiečių režisierė Angela Christlieb. Jos pasakojimo herojus Markas – talentingas, išsilavinęs, iškalba apdovanotas turtuolis, nuo vaikystės kenčiantis dėl nepagydomos ligos. Save jis laiko Don Žuanu iš Liuksemburgo ir nuolat ieško tobulo savo mėgstamiausios operos pastatymo, o savo gyvenimą režisuoja it spektaklį.Žiūrėti istorijų be pabaigos Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis kviečia iki rugsėjo 29 d. Jos rodomos „Skalvijos“ kino centre ir kino teatre „Pasaka“.

2013-09-23, Skalvija
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Tom Felton (31 m.)
Bonnie Hunt (57 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės