kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

Filme „Devintojo legiono erelis“ – senovės Romos karybos meno paslaptys

Šį penktadienį Lietuvos kino teatruose įvyks įspūdingo istorinio epo „Devintojo legiono erelis“ premjera. Šį bendrą JAV ir Jungtinės karalystės filmą, kurį režisavo „Oskaro“ laureatas Kevinas Macdonaldas, įtakingiausias JAV kino kritikas Rogeris Ebertas pavadino patraukliu „kardo ir skydo“ žanro filmu, kurį labai įdomu stebėti.

„Norėjome sukurti kuo autentiškesnį filmą. Ką nors panašaus į „Gladiatorių“ ir „Troją“, kurie man labai patiko. Tačiau šiuose filmuose yra daug kompiuteriu pieštų vaizdų ir veikėjų, o mes norėjome sukurti tarsi dokumentinį filmą apie senovės Romą“, – pasakojo filmo prodiuseris Duncanas Kenworthy.

Viskas šiame filme turėjo būti tikra, o kovos – kuo įtikinamesnės. Didžiausią dėmesį filmo kūrėjai ir skyrė kovų scenoms, kurios filme atrodo tikroviškai.

„Kurdami kovų choreografiją pirmiausia rėmėmės istoriniais šaltiniais. Tyrinėjome kaip kovėsi romėnai, kaip kovėsi keltai. Keltai buvo chaotiški, neorganizuoti, tuo tarpu romėnai laikėsi tam tikro režimo. Taigi mes siekėme perteikti šiuos esminius kovų elementus“, – sakė kovos su kardu meistras Richardas Ryanas.

Tuo tarpu kaskadininkų koordinatorius Domonkos Pardanyi teigė, kad pagrindiniai filmo „Devintojo legiono erelis“ aktoriai Channingas Tatumas ir Jamie Bellas nusipelno išskirtinių pagyrų. Jie patys atliko kaskadinius triukus, todėl filmo kūrėjai turėjo daugiau galimybių filmuoti kovas skirtingais rakursais, taip pat ir stambiu planu, kas būtų neįmanoma, jei už aktorius šį darbą atliktų dubleriai.

Channingas Tatumas ir Jamie Bellas ištisą mėnesį kasdien treniravosi ir gyveno karo režimu. Aktoriai vaikščiojo į sporto klubą kautis, jodinėdavo žirgais. Karo patarėjai, talkinę filmo kūrėjams, net įrengė specialią apmokymų stovyklą.

„Mes įsirengėme stovyklą. Mokėmės karo pagrindų, žygiuoti koja kojon, kad aktoriai įsijaustų į kario kailį“, – pasakojo karo patarėjas Paulas Hornsby.

Karo žinovas atkreipė dėmesį į tai, kad romėnai dažnai naudodavo „testudo“ (karo „vėžlio“) formuotę. „Testudo“ formuotė yra sudaryta iš kareivių skydų, juos sudėjus kartu ir iškėlus virš galvų. Kariai atsiduria tarsi kiaute, taip jie apsisaugo nuo lankininkų ir pėstininkų atakų, bet atliekant šią formuotę netenkama greičio, nes kariai priversti sinchroniškai judėti koja kojon. Todėl ji ir buvo praminta „vėžliu“.

Karo eksperto teigimu, ši formuotė buvo labai efektyvi – romėnų karių kohortos judėdavo kaip koks antikos laikų tankas. Romos kariai stumdavo priešus sunkiu skydu ir smeigdavo kardais.

Filme „Devintojo legiono erelis“ Marko Akvilos vedamas karo „vėžlys“ susiduria su keltų karo vežimais. Pagrindinis herojus sunkiai sužeidžiamas. Tačiau nenorime atskleisti viso siužeto ir atimti iš jūsų malonumo mėgautis filmu – viską pamatysite jau šį penktadienį.

2011-04-06, Garsų pasaulio įrašai
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Joe Lando (57 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės