kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

83-ieji „Oskarai“: Šiemet laimėjo „Karaliaus kalba“

Šią vasario 27-osios naktį (iš sekmadienio į pirmadienį) „Kodak“ kino teatre Los Andžele  buvo įteiktos JAV Kino akademijos premijos-„Oskarai“. Pernai ceremoniją vedė seni ir patyrę kalbėtojai, aktoriai veteranai Steve Martin ir Alec Baldwin.

Šiemet kontrasto dėlei juos pakeitė du jauni, populiarūs ir gražūs aktoriai Anne Hathaway („Ir velnias dėvi Prada“) ir James Franco („127 valandos“).  Ši jauna pora atnešė konservatyviai šventei naujo dvelksmo. Abu jauni aktoriai buvo puikiai pasiruošę, bet akivaizdžiai jaudinosi, nelabai susigrojo tarpusavyje ir vargiai pasiteisino. Nebent dėl fizinio patrauklumo, nes pačiose prizų dalybose jaunimas pralošė senų tradicijų kinui. Ceremonija ypatingų naujų iššūkių neparodė ir tęsė jau matytus ritualus.

Dėl pačių prizų: Beveik visose nominacijose nebuvo siurprizų, laimėjo geriausi. „Karaliaus kalba“ susižėrė prizus beveik visose svarbiausiose kategorijose (metų filmas, scenarijus, režisūra, aktorius). Šis filmas buvo bene vienintelis, kuriam vargu ar kas turi pretenzijų. Todėl jo triumfas pelnytas. Niekur nelaimėjo pigūs efektai, abejotinos pretenzijos ar madingos pavardės. Tarkim, brolių Coenų „Tikro išbandymo“ gausus nominavimas man kėlė abejonių. Galiausiai šis filmas nelaimėjo nė vienos savo nominacijos ir teliko tik klasikinio vesterno perdirbinys. Taip turbūt ir teisinga. Teisingas ir „Karaliaus kalbos“ triumfas. Nieko nenustebinęs ir šiemet paskelbęs subtilaus, nedidelio užmojo, bet artistiškai tobulai išpuoselėto kino pergalę.

2011 metais „Oskarais“ apdovanoti:

Geriausias filmas – „Karaliaus kalba“ (rež. Tom Hooper).

Prizą įteikė Stevenas Spielbergas. O jį pasiėmė filmo prodiuseriai Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin. Įdomu, kad Oskarų dalybose dominavo filmai apie realius įvairių laikų asmenis ir įvykius. „Karaliaus kalba“ pasakoja apie Anglijos karalių Jurgį VI, kuriam teko užimti sostą Antrojo Pasaulinio karo metu. Jis buvo išvaizdus monarchas, bet negalėjo nugalėti mikčiojimo ir paniškai bijojo kalbėti atsakingais momentais. Jam turėjo talkinti keistas logopedas, kuris pamažu tapo karaliaus draugu. Ir jį puikiai šalia Colino Firtho įkūnyto karaliaus suvaidino australietis Geoffrey Rushas. Dviejų aktorių sukurta neįprastų santykių istorija atrodo paprasta, bet už jos slypi aukščiausios prabos kino meistrystė.

Geriausias aktorius – Colin Firth („Karaliaus kalba“).

Viskas teisinga ir galima dėti tašką. Puikus ir sudėtingas darbas, atskleidžiantis visus aktorinius gebėjimus. Galima sakyti, kad Colino Firtho vaidmuo šiemet pranoko savo nominuotų kolegų darbus. Prizą už jį įteikė Sandra Bullock.

Geriausia aktorė – Natalie Portman („Juodoji gulbė“).

Prieš paskelbdamas šį Oskarą nuostabusis Jeff Bridgesas kreipėsi į visas nominantes, jas pristatantis su solidaus šerifo orumu. Kad šiemet statulėlė atiteks vis dar jaunai Natalie Portman-irgi mažai kas abejojo. Kita kalba, kad mažiau reklamuotų, bet stipresnių moteriškų vaidmenų tikrai buvo. Matyt, kad daug lėmė fizinės Natalie kančios baleto treniruotėse. Natalie į sceną išėjo su jau labai ryškiu nėštumu ir net buvo baisoka, kad ji pernelyg jaudinasi. Statulėlę ji dabar jau turi, gali ramiai išeiti į dekretines atostogas ir neskubėdama rinktis neabejotinai pagausėsiančius kvietimus filmuotis.

Geriausias antro plano aktorius – Christian Bale („Kovotojas“).

Pagaliau šis viską galintis aktorius gavo tai, ko seniai nusipelnė. Dėl jo pergalės niekas neabejojo ir spauda teisingai ją vienbalsiai išpranašavo. Aš linkėjau jam tos pergalės irgi, nors gaila kito mano mėgstamo aktoriaus Geoffrey Rusho, kuris ne mažiau buvo vertas statulėlės už logopedo vaidmenį „Karaliaus kalboje“.  Daugelio nuomone Geoffrey Rusho vaidmuo turėjo būti traktuojamas, kaip pirmo plano. Colinas Firthas ir Geoffrey Rushas „Karaliaus kalboje“ iš tiesų sudarė lygiavertį duetą.

Geriausia antro plano aktorė – Melissa Leo („Kovotojas“).

Prizą įteikė mano mylimas Kirkas Douglas. Kaip jis paseno, kaip nepanašus į savo kažkada suvaidintą jauną Spartaką. Bet ko stebėtis, jei jau jo sūnus, Michael Douglas, turi senatvės problemų. Belieka nusilenkti beveik šimtamečiui veteranui (gimusiam 1916-ais metais), kuris net gilioje senatvėje neprarado aktorinių įgūdžių ir ceremonijos metu suvaidino gana ilgą svarbų etiudą.

Geriausias režisierius – Tom Hooper  („Karaliaus kalba“).

Šį svarbų prizą įteikė pernai su „Išminuotoju būriu“ laimėjusi režisierė Kathryn Bigelow.

Geriausias animacinis filmas – „Žaislų istorija 3“ (rež. Lee Unkrich).

Geriausias adaptuotas scenarijus – „Socialinis tinklalapis“ (Aaron Sorkin).

Didžiausias Aarono Sorkino pasiekimas iki šiol buvo pjesė ir scenarijus „Keletas gerų vyrukų“.

Geriausias originalus scenarijus – „Karaliaus kalba“ (dramaturgas David Seidler).

Pirmas prizas ir net nominacija šiam scenaristui, kuris yra senos kartos atstovas. Neverta stebėtis, kad „Karaliaus kalba“ tapo klasikinio ir net šiek tiek senamadiško kino pavyzdžiu.

Geriausi kostiumai – „Alisa stebuklų šalyje“ (kostiumų dailininkė Colleen Atwood).

Jau trečią Oskarą atsiėmė šį garsi kostiumų meistrė, bet vistiek stebėtinai jaudinosi ir bene vienintelė padėką skaitė iš lapelio.

Geriausias grimas – „Vilkolakis“ (grimo meistrai Rick Baker, Dave Elsey).

Geriausias meninis apipavidalinimas – „Alisa stebuklų šalyje“ (dailininkai statytojai Robert Stromberg, Karen O`Hara).

Geriausias filmo montažas – „Socialinis tinklalapis“ (montuotojai Kirk Baxter, Angus Wall).

Geriausias operatorius – „Pradžia“ (operatorius Wally Pfister).

Geriausi vaizdo efektai – „Pradžia“ (Chris Corbould, Andrew Lockley, Pete Bebb, Paul J. Franklin).

Geriausias garso montažas – „Pradžia“ (montažo režisierius Richard King).

Jau trečias Oskaras šiam garso meistrui. Priešpaskutinis buvo už  Ch.Nolano „Tamsos riterį“.

Geriausi garso efektai – „Pradžia“ (Lora Hirschberg, Gary Rizzo, Ed Novick).

Geriausias užsienio kalbos filmas – „Geresniame pasaulyje“ ( rež. Susanne Bier, Danija).

Dėl šio Oskaro reikėtų pasveikinti „Scanoramą“ , kuri išpopuliarino šį filmą Lietuvoje. Man jis buvo labai profesionalus, įdomus. Nors savo iki galo sukramtytu finalu pernelyg komerciškas arba kino terminais kalbant-pagrindinei srovei pataikaujantis.

Kitų šalių kiną JAV kino akademija visuomet vertina supaprastintai. Gal net paviršutiniškai. Šie metai ne išimtis.

Geriausia filmo daina – „Žaislų istorija 3“ (daina „We belong together“, autorius Randy Newman).

Geriausias filmo garso takelis – „Socialinis tinklalapis“ (kompozitoriai Trent Reznor ir Atticus Ross).

Geriausias dokumentinis filmas – „Inside job“ (rež. Charles Ferguson).

Šis filmas įdomus ne tik kino meno mėgėjams, nes labai konkrečiai domisi, kas kaltas dėl šiuo metu dar tebesitęsiančios globalinės finansų krizės.

Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas – „Daugiau ne svetimi“ („Strangers no more“ – rež.Karen Goodman, Kirk Simon).

Geriausias trumpametražis vaidybinis filmas – „Meilės dievas“ (rež. Luke Matheny).

Geriausias trumpametražis animacinis filmas – „Pamestas“ („The lost thing“, rež. Andrew Ruhemann, Shaun Tan).

Garbės „Oskarais“ už gyvenimo nuopelnus šiemet pagerbti aktorius Eli Wallach bei režisierius Francis Fordas Coppola .

2011-02-28, Marijus Kulvietis
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 44 asmenys:Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės