kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

Al Pacino Tarptautiniame Romos filmų festivalyje atsiims Marko Aurelijaus apdovanojimą

Trečiasis „Romos filmų festivalis“ (Rome Film Fest), kuris vyks Spalio 22-31 dienomis, keičia pavadinimą ir nuo šiol vadinsis  „Tarptautinis Romos filmų festivalis“ („Festival Internazionale del Film di Roma“). Tokį sprendimą priėmė naujasis festivalio prezidentas Gian Luigi Rondi, perėmęs vadovavimą Birželio 12d. Festivalyje bus paskelbtos šios nominacijos: „Oficiali atranka“ („Selezione Ufficiale“), padalinta į dvi dalis „Premjera“ („Anteprima“) ir „Kinas 2008“ („Cinema 2008“). Taip pat „Kitoks kinas“ („L’Altro Cinema“), „Alisa mieste“ („Alice nella citta“) ir „Iš arti“ („L’Occhio sul mondo“). Buvusi Verslo gatvė nuo šios vadinsis „Filmų turgumi“ („Mercato Internazionale del Film“), kuri, kaip tikimasi, taps svarbiu traukos objektu tarptautiniams pirkėjams.

Oficialioje atrankoje filmai varžysis dėl dviejų prizų: „Auksinio Marko Aurelijaus“ („Marc’Aurelio d’Oro“) apdovanojimo už geriausią filmą (prizas 75 000 eurų), kurį rinks visi festivalio žiūrovai, ir „Kritikų apdovanojimo“ („Premio della Critica“) už geriausią filmą (prizas 75 000 eurų), kurį rinks žiuri, sudaryta iš tarptautinio masto kino profesionalų. Ši žiuri taip pat apdovanos geriausią aktorę ir geriausią aktorių.

Aktorius Al Pacino pakviestas būti garbės svečiu šiais metais vyksiančiame renginyje. Iš tiesų garsusis Amerikietis į Italiją atvyksta atsiimti Marko Aurelijaus vardo apdovanojimo už vaidybos nuopelnus (Marc’Aurelio Alla Carriera Acting Award), skirto Aktorių studijai (Actors Studio), kurios vienas iš prezidentų ir yra Al Pacino. Šis apdovanojimas, tai kasmetis pripažinimo ženklas, kurį Tarptautinis Romos filmų festivalis skiria tarptautinio masto asmenybei kategorijoje „L’Altro Cinema“ („Kitoks kinas“). Du metus prieš tai šį apdovanojimą gavo aktoriai Sean Connery (2006) ir Sophia Loren (2007).

„Aš labai sujaudintas galimybe atstovauti Aktorių Studijai šiame nuostabiame Filmų festivalyje“, sakė Al Pacino. „Tai jau trečias kartas kai  jūs mus pagerbiate ir esame labai dėkingi už dėmesį, kurį parodėte Aktorių Studijai pasidalindami per pastaruosius 60 metų sukurtais filmais, kurie atspindi mūsų nuveiktus darbus“. Aktorius tęsė, „Dėkoju, kad man skyrėte „Marko Aurelijaus“ apdovanojimą už vaidybos nuopelnus. Tai dar vienas Aktorių Studijos svarbos įrodymas ir aš esu labai pagerbtas galimybe šį apdovanojimą atsiimti“.

„L’Altro Cinema“ kategorijos vadovas Mario Sesti pratęsė, kad „nebūtų buvę puikesnės progos nepaprastam Romos festivalio ir Aktorių studijos bendradarbiavimui karūnuoti. Šis bedradarbiavimas apima daugiau nei 30 filmų retrospektyvą, dvi nepaprastai populiaras kūrybines dirbtuves ir neaprėpiamą skaičių galimybių dirbti kartu su aktoriais Jane Fonda, Martin Landau, Ellen Burstyn ir kitais. Tai susilaukė neįtikėtinos sėkmės, ir ne tik kino profesionalų tarpe“.

Sekant ankstenių apdovanojimo laureatų Sophia Loren ir Sean Connery pėdomis, šiais metais Al Pacino taip pat dalyvaus susitikime su Festivalio publika ir akredituotais žurnalistais. Tai bus kategorijos „L’Altro Cinema“ programos dalis. Šio susitikimo metu jis komentuos scenas iš demonstravimui išrinktų filmų. Tai pats puikiausias identifikacijos ir subjektyvios apklausos būdas, iki šiol būdingas Aktorių Studijos stiliui.

Be to, Romos Filmų festivalis surengs Al Pacino filmų retrospektyvą. Kai kuriuos filmus „Ieškant Ričardo“ („Looking for Richard“), nematytąjį „Kinietiška kava“ („Chinese Coffee“) ir „Babilonija“ („Babylonia“ arba „Babbleonia“) nurodė pats amerikiečių aktorius. Kitus filmus išrinks plačioji publika internetinės apklausos „Balsuokit už mylimiausią Al Pacino“ („Vote for your favorite Al Pacino“) pagalba, kuri bus patalpinta festivalio tinklalapyje.

Šį rudenį Al Pacino kartu su savo kolega Robertu De Niro pasirodys įtempto siužeto kriminalinėje dramoje „Teisė žudyti“ (Righteous Kill), kurios premjera Lietuvoje numatoma rugsėjo 19 d.

2008-08-06, MEED Films
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 33 asmenys:
Bill Nunn (65 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės