kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Sapnas
Sapnas
Bi-mong / Dream
Fantastika / Romantika / Drama
8.5 / (Balsavo: 10)
 

 

Režisierius:
Ki-duk Kim

Aktoriai:
Jô Odagiri
Na-yeong Lee
Mi-hie Jang
Tae-hyeon Kim
Ji-a Park

Premjera: 2008

Pastatyta: Pietų Korėja

Filmo trukmė: 95 min.

Lietuvoje nuo: 2009-09-11

Kino studija: Kim Ki-Duk Film

Platintojas: Lietuvos kinas

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Jinas ( akt. J. Odagiri) yra dailininkas, kuris sapnuoja keistus sapnus. Sapnuose - jis ir jo buvusi mylimoji. Vieną naktį jis sapnuoja kažką panašaus į košmarą - tamsoje jis vairuoja mašiną, lekia didžiuliu greičiu persekiodamas naują savo merginos draugą, nespėja sustabdyti įsibėgėjusio automobilio ir užmuša žmogų. Sapnas vaikinui pasirodė klaikiai realus, todėl vos tik pabudęs jis važiuoja į tą vietą, kur vyko jo sapno veiksmas. Ir išgirsta, kad naktį ten tikrai buvo suvažinėtas žmogus. Policija jau atrado kaltininką - tai nieko nesuprantanti mieguista mergina Ren, kurią policija ankstų rytą ištraukė tiesiai iš lovos. Stebėjimo kameros užfiksavo, kad būtent Ren naktį sėdėjo už žmogų partrenkusio automobilio vairo. Ir išaiškėja, kad Jinui sapnai yra tik negalinčios užmigti pasąmonės žaidimai, o Ren - tai tikrovė, mergina nesąmoningai vykdo tai, ką sapnuoja vaikinas, užima jo vietą ir miegančio proto žaidimus perkelia į realybės lygmenį.

Režisierius Kim Ki -dukas („Samarietė", „Sala", „Pavasaris, vasara, ruduo, žiema ir vėl pavasaris", „Lankas", „ Kvėpavimas") piešia sapnų pasaulį, kuris yra kitas realybės vardas. Dviejų žmonių, kurie myli ir nekenčia vienas kito, slaptos aistros ir veiksmai plėtojasi nesuvokiamame miegančios sąmonės pasaulyje. Visą istoriją jis grindžia klasikine Chuang Tzu situacija - „ Aš nežinau, ar buvau žmogus, sapnuojantis, kad yra drugelis, ar drugelis, kuris sapnavo, jog yra žmogus".

Režisierius kuria paradoksų kupiną pasaulį, kuriame nusitrina riba tarp normalumo ir anomalumo, dienos ir nakties, šio pasaulio ir miego karalystės. Jis rūpestingai ir subtiliai tapo vyro ir moters psichologines reakcijas ir emocijas, kuria keistą mentalinės transcendencijos realybę. Jis pasakoja apie kitokią gyvenimo kokybę, kalba apie tai, kad niekas nežino, ar toks gyvenimas egzistuoja.

Filmas kupinas simbolių ir pritrenkiančio vizualinio grožio, klausimų, į kuriuos sunku atrasti atsakymus. Jis užburia, stebina, gąsdina ir verčia mąstyti.

(Lietuvos kinas)

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 45 asmenys:
Brad Pitt (55 m.)
Katie Holmes (40 m.)
Ray Liotta (63 m.)
DMX (48 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės