kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Įsileisk mane
Įsileisk mane
Let the Right One In
Siaubo / Romantika / Drama
8.1 / (Balsavo: 54)
 

 

Režisierius:
Tomas Alfredson

Aktoriai:
Kåre Hedebrant
Lina Leandersson
Per Ragnar
Henrik Dahl
Karin Bergquist
Peter Carlberg
Ika Nord

Premjera: 2008

Pastatyta: Švedija

Filmo trukmė: 115 min.

Lietuvoje nuo: 2009-08-14

Kino studija: EFTI

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Tai, kad esi vampyras, tikrai draugystei – ne kliūtis.

Ar daug švediškų filmų galėtumėte įvardinti, kuriuos tuoj po premjeros užsimanytų amerikietiškai perdirbti garantuotą pinigą užuodžiantys Holivudo prodiuseriai? Taip nutiko Tomaso Alfredsono romantiškajai siaubo dramai, kurią įtakingiausi kritikai vadina 2008 m. sensacija, britų leidinys "Total Film" prilygina Steveno Spielbergo fantastinei pasakai "Ateivis" (E.T.), o drąsesni apžvalgininkai priena išvados, kad švediška versija apie normalaus žmogaus ir vampyro draugystę laimėtų mačą į vienus vartus su išliaupsintąja siaubo romantika "Saulėlydis" (Twilight).

"Gala" kino festivalio programoje vasarį keliais seansais apsireiškęs unikalus filmas vampyrizmą naudoja kaip metaforą, kad atskleistų šiandieninius paauglius kamuojančias skausmingiausias problemas, kurių niekas nesugeba išspręsti. Vienišumas, fizinis smurtas, pasityčiojimai iš silpnesniojo mokykloje, seksualumo pažinimas ir net pedofilija. Nacionaliniais bestseleriais pripažintose rašytojo Thomaso Lyngvisto novelėse vienas iš trijų pagrindinių personažų Hakanas atvirai vadinamas pedofilu, tačiau norėdamas išvengti kontroversijos režisierius Tomasas Alfredsonas protingai paslepia konkrečias išvadas po interpretacijomis.

Beveik metus jis praleido ieškodamas vaidmenims tinkamiausių aktorių ir peržiūrose išbandė per tūkstantį vaikų, kol susirado Kare'ą Hedebrantą ir Liną Leandersson. 12-metis vienišas berniukas neturi draugų, kenčia nuo mokyklos mušeikų ir paslapčia svajoja atkeršyti skriaudikams. Pas jį namuose su vyresniu vyriškiu "tėčiu" apsigyvena keista mergaitė, kuri atrodo lyg ir 12-os, bet neatskleidžia tikrojo amžiaus. Tai jausminga, ašaras spaudžianti ir taikliu humoru patobulinta siaubo istorija apie kraujo ištroškusią vampyrę, kuri negali nežudyti, ir atsiskyrėlį tylenį berniuką, kuris pasisemia drąsos duoti grąžos bendraamžiams smurtautojams.

Belaukdami 2010-ųjų, kai "Projekto "Monstras" kūrėjas Mattas Reevesas pateiks prabangesnę švediško filmo versiją, leiskite sau pamatyti neprilygstamąjį originalą, kuris jau rezervavo garbingą vietą siaubo kino žanro klasikos metraščiuose.

(Forum Cinemas)

2009-08-13 Gerbėjai išsireikalavo DVD su originaliais kino teatriniais subtitrais
2009-08-12 Filmavimui statė paviljonus
2009-08-06 Tobulas filmas apie vampyro ir žmogaus draugystę

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 39 asmenys:
Meg Ryan (I) (57 m.)
Jodie Foster (56 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės