kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Gražiausi jaunystės metai
Gražiausi jaunystės metai
Meglio gioventù, La
Drama / Istorinis / Romantika
10 / (Balsavo: 6)
 

 

Režisierius:
Marco Tullio Giordana

Aktoriai:
Luigi Lo Cascio
Alessio Boni
Adriana Asti
Sonia Bergamasco
Fabrizio Gifuni
Maya Sansa
Valentina Carnelutti
Jasmine Trinca
Andrea Tidona
Lidia Vitale
Michele Melega
Claudio Gioè
Paolo Bonanni
Mario Schiano
Giovanni Scifoni

Premjera: 2003

Pastatyta: Italija

Filmo trukmė: 400 min.

Kino studija: BiBiFilm

 

Tai unikali 6 val. trukmės italų režisieriaus drama, kurios veiksmas vystosi svarbiausių Italijos istorijos įvykių fone.

Du visiškai skirtingų charakterių broliai pasuka savais gyvenimo keliais, kurie ne vieną sykį kertasi su svarbiausiais Italijos istorijos įvykiais nuo 1966 m. iki 2003 m.

Nikolos ir Mateo jaudinančio išsiskyrimo priežastimi tampa jauna mergina Džiordžija (akt. Jasmine Trince), kuri kenčia žiaurius ir itin nehumaniškus gydymo elektrošoku metodus psichiatrinėje ligoninėje. Sužinoję apie jos likimą broliai ryžtasi išgelbėti pacientę, bet jų entuziazmą gerokai atšaldo šokiruojanti žinia, kad Džiordžijos tėvai daugiau nebenori matyti sunkiai sergančios dukters. Šis incidentas pakeičia judviejų požiūrį į gyvenimą ir priverčia pasirinkti skirtingus Italijos gelbėjimo būdus.

Jautrios sielos Nikola (akt. Luigi Lo Cascio) tampa gydytoju psichiatru, nes nori iš esmės pakeisti visą medicinos sistemą. Jis sukuria šeimą, daug keliauja po įvairias pasaulio šalis, įkuria nuosavą ligoninę ir palaiko labai artimus ryšius su literatūros mokytoja dirbančia mama Adrijana (akt. Adriana Asti). Tuo tarpu impulsyvusis idealistas Mateo (akt. Alessio Boni) savanoriškai atsiskiria nuo šeimos, įstoja į kariuomenę, o kiek vėliau pradeda dirbti policininku. Jis nori padaryti pasaulį geresnį, bet pats dažnai nukenčia dėl savo radikalių idėjų, dviveidystės ir paslaptingo gyvenimo būdo.

Broliai tampa potvynio Florencijoje, studentų masinių demonstracijų didžiausių miestų gatvėse, teroristinių "Raudonųjų brigadų" išpuolių, neramumų šalies pramonėje, Sicilijos gyventojų kovos su mafija, skandalingos psichiatrijos ligoninių veiklos, šalies politikų korupcijos skandalų, futbolo rinktinės triumfo 1982-ųjų pasaulio futbolo čempionate, teisėjo Giovanni Falcone brutualaus nužudymo ir kitų istorinių įvykių liudininkais bei neatsiejamais dalyviais.

Iš pirmo žvilgsnio laiminga Nikolos santuoka su talentinga muzikante Džiulija (akt. Sonia Bergamasco) netikėtai griūna, nes mergina nusprendžia įstoti į "Raudonosios brigados" teroristų grupuotę ir tampa samdoma žudike. Nikola lieka vienas ir pats augina savo dukrelę, bet vis dėlto išdrįsta išduoti buvusią mylimąją, kad ji nespėtų prisidaryti žymiai didesnių problemų. Džiulija patenka į tą patį kalėjimą, kuriame bausmę jau atlieka atsiskyrėlis Mateo.


Vienintelis filme gąsdinantis dalykas galėtų būti jo trukmė. "Bet šis 6 valandų kūrinys atrodo žymiai trumpesnis, nei dauguma 2 valandų filmų", - lyg susitarę tvirtina šį unikalų kūrinį mačiusieji Kanų, Roterdamo, Toronto, Londono, Niujorko, Dublino, Salonikų ir kitų festivalių žiūrovai. Savo ruožtu daugelis kino kritikų šią jausmingą dramą - vienos šeimos gyvenimo epopėją lygina su Franciso Fordo Coppolos šedevru "Krikštatėvis".

Pačius įvairiausius kino žanrus supinantis filmas pasižymi nenuspėjamais siužeto posūkiais ir autentišku scenarijumi, įsimintinomis dramatiškomis ir komiškomis scenomis, puikia aktorių komandos vaidyba, genialia režisūra ir sentimentalia itališka muzika. Šis dviejų dalių jaudinantis filmas privers jus verkti ir juoktis, o tos siaubingai atrodančios 6 valandos prabėgs akimirksniu.

"Gražiausi jaunystės metai" - tai Italijos kultūros centro ir kino teatro "Lietuva" kalėdinė dovana europietiško kino gerbėjams. Tai bus savotiškas apšilimas prieš 10-ąjį tarptautinio kino festivalį "Kino pavasaris", kuris įvyks 2005 m. balandžio 1 - 10 dienomis kino teatro "Lietuva" salėse. Jau tradiciniu tapusios kino fiestos žiūrovai galės dalyvauti 50-ties filmų maratone ir pamatyti Europos, Azijos, Pietų Amerikos, Afrikos, Australijos ir Naujosios Zelandijos režisierių naujausius darbus.

Įdomus faktas: Originalus filmo pavadinimas "La Meglio Gioventu" yra pasiskolintas iš Piero Paolo Pasolinio poemų rinkinio ir senos Italijos Alpių folkloro dainos.

Pagrindiniai apdovanojimai:
2003-ųjų Kanų festivalio programos "Kitoks žvilgsnis" pagrindinis prizas
2003-ųjų Denverio kino festivalio žiūrovų simpatijų prizas
2004-ųjų Roterdamo kino festivalio žiūrovų simpatijų prizas
2004-ųjų Palm Springso kino festivalio žiūrovų simpatijų prizas
2004-ųjų Sietlo kino festivalio apdovanojimas už geriausią režisūrą
6-ios Italijos kino meno akademijos "Dovydo" premijos už geriausią filmą, režisūrą, scenarijų, prodiusavimą, montažą ir garsą (iš viso filmas buvo paminėtas 11-oje nominacijų)
7-ios Italijos žurnalistų asociacijos premijos (geriausias režisierius, aktorius, aktorė, scenarijus, prodiuseris, montažas, garsas)

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 42 asmenys:
Celia Weston (67 m.)
Ted Raimi (53 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės