kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Išlaisvink save nuo televizijos
Išlaisvink save nuo televizijos
Free Rainer / Reclaim Your Brain
Drama
8.6 / (Balsavo: 7)
 

 

Režisierius:
Hans Weingartner

Aktoriai:
Moritz Bleibtreu
Elsa Sophie Gambard
Milan Peschel
Simone Hanselmann
Gregor Bloéb
Franziska Knuppe
Urs Conradi
Tom Jahn
Doris Golpashin
Vinzenz Kiefer

Premjera: 2007

Pastatyta: Austrija / Vokietija

Filmo trukmė: 120 min.

Kino studija: Coop 99

Platintojas: Gala kino festivalis

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Televizija jums meluoja! Televizija manipuliuoja jūsų mintimis! Televizija sukuria gyvenimo iliuziją! Talentingasis jaunosios kartos atstovas Hansas Weingartneris žaismingomis, radikaliomis ir juokingomis priemonėmis stengiasi išreikšti savo asmeninę nuomonę apie šiuolaikinę televiziją.

Mistiniais metodais skaičiuojamų reitingų viršūnėse karaliauja reto kvailumo laidos ir patys įvairiausi realybės šou. Gausiai reklamuojami dalyviai tampa galingo verslo marionetėmis, o jų autoriai kraunasi milžiniškas pajamas iš transliuojamos reklamos ir siunčiamų sms žinučių.

Panašios tendencijos vyrauja ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje, kurioje per pastaruosius penkis metus užgimė gausybė barmenų, gelbėtojų, šokėjų ir dainininkų. Kur slepiasi tie paslaptingieji laidų reitingus nustatantys pulteliai? Ar jūs pažįstate bent vieną žmogų, kurio televizorius dalyvauja skaičiavimo akcijoje? Ar bent jau galėtumėte įvardinti kokį draugą, kurio pažįstamų namuose žiūrimi kanalai realiai įtakoja reitingus?

Hansas Weingartneris labiausiai išgarsėjo su Kanų festivalyje dalyvavusia drama "Auklėtojai", kurioje buvo akcentuojama radikali ir anarchistinė kova prieš turtuolius. Išradingas filmas išprovokavo įdomių diskusijų, sukūrė tikrovišką baimės pojūtį, inicijavo visą eilę žaismingų akcijų daugelyje pasaulio šalių, du vokiečių aktorius užkėlė į populiarumo olimpą ir suteikė nepamištamą kino pramogą žiūrovams.

Naujame filme austrų kilmės režisierius ryžosi dar drąsesniam žingsniui ir iš anksto pasiruošė negatyvių atsiliepimų atakos bangai. Jis palietė jautrią temą ir išryškino jos opriausias problemas, todėl natūralu, kad sulaukė atsakomojo smūgio iš suinteresuotų jėgų, kurios visais įmanomais metodais siekia pakenkti satyrinės dramos rodymui Vokietijos kino teatruose ir platina nepagrįstus gandus apie blogiausią visų laikų vokišką filmą. Tačiau sėkmingai Toronto ir San Sebastjano kino festivaliuose pasirodęs filmas tik patvirtino, kad tai yra revoliucinis kūrinys, kuris turi ką pasakyti ir daro tą pramoginiam kinui būdingais metodais.

Populiariausias ir garsiausias vokiečių aktorius Moritzas Bleibtreu ("Bėk Lola bėk") su didžiuliu entuziazmu priėmė įdomiausią ir kontroversiškiausią karjeros vaidmenį. Jis įkūnija sėkmingiausią televizijos prodiuserį Rainerį (sąlyginai galime jį pavadinti jaunesniu Arūnu Valinsku), kuris daro banalius ir neskoningus realybės šou, kraunasi lengvus pinigus, mėgaujasi turiningu gyvenimu ir nemato jokio vargo. Vieną dieną po siaubingos autoavarijos vyriškiui prabunda sąžinė, todėl jis ateina į kūrybinį susirinkimą su naujomis idėjomis ir išsikovoja galimybę parodyti intelektualią laidą geriausiu laiku.

Bet kardinaliai pasikeitusi strategija sužlunga kartu su tragiškais reitingais. Rainerio sumanymas prasilenkia su televizinės komercijos dėsniais ir jam belieka suraityti parašą ant kontrakto nutraukimo dokumento.

Netekęs darbo prodiuseris investuoja visą savo atlyginimą, kad pamokytų saiką praradusius buvusius kolegas ir įrodytų TV reitingų skaičiavimo spragas. Jis suburia bendraminčių komandą ir sumąsto unikalų konspiracinį būdą - perprogramuoti juodasias reitingų skaičiavimo dėžutės, pakoreguoti TV reitingus ir pakeisti laidų žiūrimumo duomenis. Žiūrovų išlaisvinimo nuo kvailų laidų ir idiotiškų muilo operų procesas startuoja neįtikėtinai gerai, bet godūs didžiausių televizijų vadovai nėra linkę taip lengvai pasiduoti naujoms tendencijoms.

Statistinis Europos šalies pilietis prie televizoriaus praleidžia 4 valandas per parą. Hansas Weingartneris provokuoja pasiskaičiuoti ir dar kartą apmąstyti savo gyvenimą, kuris vis labiau darosi priklausomas nuo televizijos, kuri turi milžinišką jėgą, kad nuspręstų kokią muziką mes turime klausyti, kokius filmus privalome žiūrėti, koks patiekalas yra skaniausias ir kokio politiko arba visuomenės veikėjo reikėtų labiausiai nekęsti.

Aritmetika paprasta: 8 valandos miegui, 8 valandos darbui, valanda nuvažiavimui į darbą ir dar valanda grįžimui namo, valanda būtiniausiai asmeninei higienai, valanda pavalgymui, dar valanda virškinimui ir lieka tik 5 laisvos valandos. Tai reiškia, kad statistinis Europos šalies pilietis net 80% savo laisvalaikio paaukoja televizijai ir pasilieka tik vieną vienintelę valandą gyvenimui.

("Gala" kino festivalis)

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 42 asmenys:
Topher Grace (40 m.)
Vinessa Shaw (42 m.)
Pat Hingle (94 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės