kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Aš aptarnavau Anglijos karalių
Aš aptarnavau Anglijos karalių
Obsluhoval jsem anglickeho krale/I Served the King ofEngland
Komedija / Romantika / Karinis
7.4 / (Balsavo: 17)
 

 

Režisierius:
Jirí Menzel

Aktoriai:
Ivan Barnev
Oldrich Kaiser
Julia Jentsch
Martina Huba
Marian Labuda
Milan Lasica
Josef Abrhám
Jirí Lábus
István Szabó

Premjera: 2007

Pastatyta: Čekija

Filmo trukmė: 120 min.

Lietuvoje nuo: 2007-11-23

Kino studija: AQS

Platintojas: Lietuvos kinas

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Janas Ditė yra mažas žmogus su didelėmis ambicijomis. Tiksliau - jaunas vaikiško veido provincijos baro padavėjas, trokštantis tapti milijonieriumi. Kaip tai padaryti jis žino: reikia viską girdėti ir viską matyti, o tai, ką pamatė ir išgirdo panaudoti tada, kai bus naudinga. Apsiginklavęs tomis žiniomis ir talentu visada visiems įtikti, jis greitai savo varganą užeigą pakeičia į prašmatnų restoraną ir galop - į prabangų ir elegantišką Prahos viešbutį. Bet ateina 1930 - jų metų pabaiga, ir viskas pasikeičia: Hitleris užgrobia Sudetus ir įsiveržia į Čekoslovakiją. Janas įsimyli ir veda Lizą, labai patriotiškai nusiteikusią panelę, kuri didžiuojasi tuo, kad jos gyslomis teka arijų kraujas, o širdyje šalia meilės Janui liepsnoja ir karšta meilė fiureriui. Po vestuvių Liza išvyksta į frontą, o grįžusi pateikia Janui dovanėlę, kuri jam gali suteikti šansą savo svajonę paversti realybe. Dovanėlė - unikali pašto ženklų kolekcija, ponios Lizos karo veiklos trofėjus.

Po žmonos mirties Janas parduoda kolekciją ir iš tiesų tampa milijonieriumi. Bet savo sėkme ir laime jis gali džiaugtis tik trejus metus, nes į valdžią ateina komunistai ir milijonieriui kilniaširdiškai dovanoja po vienerius metus kalėjimo už kiekvieną milijoną. Iš viso penkiolika. Na, o paleistas iš už grotų, Janas ištremiamas į mažą pasienio kaimelį ir ten gali mąstyti apie įvykius, kurie lėmė jo gyvenimą. Ir apie tai, kas galėjo būti kitaip, jeigu tuose įvykiuose jis būtų vaidinęs kitą vaidmenį.

Filmas sukurtas pagal rašytojo B. Hrabalo romaną. Režisierius J. Menzelis sakė, kad "Hrabalo humoro jausmas ir spalvingas kai kurių jo herojaus gyvenimo epizodų pasakojimo stilius suteikė didelį malonumą juos filmuojant. Bet tai nepriklausytų Hrabalo plunksnai, jeigu čia nebūtų nuosprendžio čekų charakteriui ir šelmiško pasakojimo kūlversčiuose neslypėtų požiūris į istoriją. Šitas nuosprendis ir yra pagrindinis filmo idėjos raktas". J. Menzelis - vienas garsiausių Europos režisierių, kurio dėka pasaulis pažino ir pamilo čekų kiną. Jo titulų ir prizų sąrašas labai ilgas, jame visų pagrindinių kino festivalių apdovanojimai, tarp jų ir "Oskaras" už geriausią užsienio filmą.

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 40 asmenys:
Barry Corbin (78 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės