kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Kava ir cigaretės
Kava ir cigaretės
Coffee and cigarettes
Drama / Muzikinis / Komedija
8.2 / (Balsavo: 201)
 

 

Režisierius:
Jim Jarmusch

Aktoriai:
Roberto Benigni
Cate Blanchett
Bill Murray
Iggy Pop
Steven Wright
Steve Buscemi
Joseph Rigano
Alfred Molina
Steve Coogan
Joie Lee
Tom Waits
Vinny Vella
Renee French
Isaach De Bankolé
Meg White

Premjera: 2003

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 95 min.

Lietuvoje nuo: 2004-12-03

Kino studija: Fortissimo

Platintojas: ACME Films

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Simonas Bartkus:
Pamatyti nespalvoto vaizdo filmą kino teatre šiais laikais yra egzotika. Galbūt vienas iš nedaugelio lietuviško kino pavyzdžių „Vienui vieni“ ar kokio avangardinio Europos režisier... skaitykite daugiau
Simonas Bartkus

Nepamirškite, kad kino salėje rūkyti draudžiama, o kavą rekomenduojama išgerti prieš prasidedant seansui.

Kultinis amerikiečių nepriklausomo kino režisierius Jimas Jarmuschas pristato net 17 metų filmuotą kūrinį - 11 trumpų istorijų, kuriose vaidinantys garsūs aktoriai ir muzikantai rūko cigaretes, geria kavą ir kalbasi apie pačius įvairiausius dalykus.

6 - 12 minučių trukmės tarpusavyje nesusijusiuose filmukuose pasirodančios įžymybės vaidina patys save ir išgalvotus personažus.

Režisierius iškelia hipotezę, kad Elvis Presley turėjo brolį dvynį, kuris kūrė ypač prastas dainas, šmaikščiai tyčiojasi iš kolegos Spike`o Jonze`o ir kitų kino kūrėjų bei aktorių, šaiposi iš kino verslo ir įžymybių gyvenimo, diskutuoja apie žmonių santykius, mediciną ir muziką, išradėją Nikola Tesla, skirtingų tautų kultūrą, įvairiausius jausmus, informuoja, kaip pasigaminti ledinuką iš kofeino ir kas gali nutikti, jei priešpiečiams vartosite vien tik kavą ir cigaretes…

Pirmasis epizodas "Keista tave sutikti" su tuo metu dar mažai žinomu italų komiku Roberto Benigni buvo nufilmuotas 1986 m., o jame pasakojama apie neurotišką žmogelį Roberto, kuris siaubingai bijo eiti pas dantų gydytoją ir maldauja, kad už jį tai padarytų kavinėje sutiktas nepažįstamasis Stivenas (Stevenas Wrightas).

Ironiškoje ir nenuspėjamoje istorijoje "Giminaičiai?" Amerikiečių aktorius Alfredas Molina įkūnija keistuolį Alfredą, kuris maloniai ir mandagiai išaiškina Stivui, kad genealoginio medžio duomenimis jie abu yra tos pačios giminės atstovai, kuriuos sieja prieš daugelį metų Italijoje gyvenęs prosenelis.

Australų aktorė Cate Blanchett novelėje "Giminaitės" sukūrė net du labai skirtingus - populiarios kino žvaiždės Keitės ir jos pavydžios puseserės Šelbi - vaidmenis. Ištaikiusi keletą laisvų minučių Keitė susitinka su giminaite, kuriai padovanoja prabangių kvepalų. Bet pavydžioji puseserė Šelbi įtaria, kad arogantiškoji kino žvaigždė gavo tą nelemtą dovaną iš savo rėmėjų.

Novelėje "Dvyniai" aktorius Steve`as Buscemi vaidina piktą ir susierzinusį padavėją, kuris niekaip nepalieka ramybėje vienintelių savo klientų dvynių (Joie Lee ir Cinque Lee) ir mėgina juos įtikinti, kad Elvis Preslis taip pat turėjo brolį dvynį.

Kažkur Kalifornijoje esančioje užeigoje susitikę draugai Tomas (Tomas Waitsas) ir Igis (Iggy Popas) nesėkmingai mėgina vienas kitą įtikinti, kad jau neberūko ir aiškinasi, kuris iš jų yra geresnis muzikantas.

Improvizuoti mėgstančio komiko Billo Murray`aus vaidinamas padavėjas labai linksmoje novelėje "Kliedesys" aptarnauja juodaodžių šutvę (vaidina reperiai RZA, GZA ir kiti grupės "Wu-Tang Clan" nariai), kurie drąsiai diskutuoja apie uždraustos medicinos metodus ir mėgaujasi arbatos skoniu, nes kava "tik priverčia žmones kliedėti".

Savo ruožtu, kitoje trumpo metražo istorijoje grupės "The White Stripes" atstovai Meg ir Jackas White`ai prie kavos puodelio atidžiai ir išsamiai nagrinėja fiziko - filosofo Nikola`os Tesla išradimo privalumus.

Finalinėje novelėje "Šampanas" aktorius Tayloras Meadas ir jo kolega Billas Rice`as apsimeta, kad puodeliuose įpilta atšalusi kava yra šampanas, ir įsivaizduoja save pietaujant ant Senos upės kranto III-ojo dešimtmečio Paryžiuje.

"Nikotinas ir kofeinas yra labai stiprūs nuodai, kuriuos legaliai vartoja daugelis žmonių", - teigia Jimas Jarmuschas, kuris ne vieną kartą pabrėžė, kad gerti kavą ir rūkyti cigaretes yra kenksminga.

Visas situacijas jis nufilmavo nespalvotoje juostoje, nes juoda simbolizuoja kavą, o balta - cigaretes.

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 39 asmenys:
Meg Ryan (I) (57 m.)
Jodie Foster (56 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės