kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Trylika lemtingų dienų
Trylika lemtingų dienų
Thirteen Days Which Shocked the World / Thirteen Days
Drama / Trileris / Karinis
8.1 / (Balsavo: 201)
 

 

Režisierius:
Roger Donaldson

Aktoriai:
Kevin Costner
Bruce Greenwood
Steven Culp
Dylan Baker
Kevin Conway
Michael Fairman
Henry Strozier
Frank Wood
Tim Kelleher
Len Cariuo
Bill Smitrovich
Dakin Matthews
Madison Mason
Christopher Lawford
Ed Lauter

Premjera: 2000

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 145 min.

Lietuvoje nuo: 2001-05-25

Kino studija: New Line Cinema

Platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

1962-aisiais Sovietų Sąjunga Kuboje sumontavo savo gynybines raketas, kurios konflikto atveju per kelias sekundes galėjo sunaikinti ištisus Amerikos miestus. Kenedžio administracijai teko ieškoti skubaus sprendimo, kaip reaguoti į tokį komunistų poelgį. Visa naikinantis atominis karas galėjo prasidėti bet kurią akimirką, nors vienai iš šalių padarius neteisingą ėjimą.

Į konfliktą buvo įtrauktos slaptosios tarnybos, aukščiausios dviejų didžiausių valstybių valdymo karinės ir politinės institucijos. Bet kokia kaina reikėjo susitarti dėl taikaus problemos sprendimo. Net ir praėjus beveik 40 metų po šio vos tragiškai nepasibaigusio įvykio, Kubos krizė laikoma vieninteliu dviejų valstybių konfliktu, kai atominis karas atrodė beveik 99% įmanomas.

Laukė baisios dienos ir nemigo naktys tiek Džonui Kenedžiui, tiek Nikitai Chruščiovui. Šaltasis karas pasiekė savo apogėjų ir galėjo baigtis tragiškai. Atgabentos į Kubą Sovietų raketos per dvi savaites buvo sumontuotos ir parengtos “ekstra” atvejui. Jos būtų taikiusios šiauriau Vašingtono ir 80 mln amerikiečių galėjo žūti mažiau nei per 10 minučių.

Kenedžio karinė vadovybė siūlė invaziją į Kubą ir karinių oro pajėgų antpuolius. Tai galėjo pasibaigti didžiausia visų laikų tragedija. Prezidentas ir jo artimiausi bičiuliai patarėjai – Bobby ir Kenny O’Donnel, - per 13 dienų turėjo rasti kitą sprendimą.

Šių trijų vyrų santykiai, jų veiksmai, stengiantis išgelbėti žmones, menkai nutuokiančius apie visą Kubos krizės rimtumą, – įspūdingo politinio trilerio “Trylika dienų”, kainavusio net 80 mln$, pagrindas. Scenarijus paremtas istoriniais dokumentais, įskaitant milžinišką Baltųjų Rūmų dokumentaciją ir interviu su gyvais liudininkais.

Kai kam tai gali sukelti nostalgiškus prisiminimus apie laikus, kai dar buvo gyvų herojų, nes, atrodo, kad dabar į daugelį dalykų žiūrima su nemenka cinizmo doze.

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 28 asmenys:
Tom Everett (70 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės