kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Laikas būti laimingu
Laikas būti laimingu
Štěstí / Something Like Happiness
Drama / Komedija
8.8 / (Balsavo: 15)
 

 

Režisierius:
Bohdan Sláma

Aktoriai:
Pavel Liska
Tatiana Vilhelmová
Anna Geislerová
Marek Daniel

Premjera: 2005

Pastatyta: Čekija

Filmo trukmė: 102 min.

Lietuvoje nuo: 2007-04-06

Kino studija: Ceská Televize

Platintojas: Planeta Films

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Pilkame blokinių namų rajone, bevardžiame Čekijos mieste gyvena Monika, Tonikas ir Daša.

Monika – jauna mergina, dirbanti prekybos centre ir laukianti, kol jos vaikinas pasiims ją gyventi į Ameriką. Jos santykis su gyvenimu neregėtas aistros ir dalykiškumo derinys, tačiau be kartėlio ir šalčio. Monikos vaikystės draugas Tonikas, jautrus ir išsiplaikstęs vaikinas, paliko savo konservatyvius tėvus ir išsikraustė gyventi pas ekscentriškąją tetą sename užmiesčio name. Tonikas visa širdimi atsidavęs Monikai, nepaisant to, kad ji myli kitą.

Nors Monikos tėvas jau „palaidojo“ į Ameriką išvykusį uždarbiauti Monikos vaikiną, netikėtai jis pasirodo ne tik su bilietu Monikai, bet ir suradęs jai darbą kitame žemyne.
Jų asmeninės problemos nublanksta, kai kaimynę Dašą palieka jos vedęs meilužis ir ją ištinka emocinė krizė, ji nebesugeba pasirūpinti dviem mažamečiais vaikais. Tonikas įtikina Moniką drauge globoti apleistus vaikus ir persikraustyti į tetos namus, kuriuose jie sukuria keistą, tačiau žavingą šeimą.

Trumpam jie apsigyvena pasakoje, kur viskas įgauna savitą prasmę. Toniko tylus, nesuvokiamas atsidavimas, Monikos gyvenimo Amerikoje atsisakymas, berniukų gyvenimo neužtikrintumas – visa tai įgauna prasmę. Štai, kur jie visi turi būti, į šią akimirką juos vedė likimas.

Deja, neišvengiamai reikalai keičiasi žiauria linkme. Senas namas, kuriame apsigyvena ši šeima, nyksta, griūna, jį reikia parduoti. Toniko mylima teta suserga.Daša atsigauna, bet pasekmės tragiškos. Tonikas imasi darbo nekenčiamoje gamykloje. Monika jį palieka ir vėl sugrįžta. Svajonės nuolatos dūžta, o pilko miesto fabrikų kaminai vis taip pat pompuoja pilkus dūmus.

Tai antras Čekijos režisieriaus Bohdano Slama’os ilgametražis filmas, pelnęs populiarumą be pripažinimą ne tik gimtojoje Čekijoje, bet ir visame pasaulyje. Šis filmas atstovavo Čekijos kinematografiją Oskarų teikimo maratone. Filmo biudžetas, nors ir nedidelis (1.5 milijono eurų), beveik dvigubai viršijo vidutinio Čekiško filmo išlaidas. Filmavimas truko dvejus metus, o pagrindinius vaidmenis režisierius patikėjo jauniems, talentingiems aktoriamas, kylančioms žvaigždėms.

Režisierius Bohdanas Slama gimė Opavoje, Čekijos šiaurės rytuose, 1967 metais. Studijuodamas FAMU sukūrė du pirmus filmus – trumpametražį „Dangiškas sodas“ (1994 m.) ir diplominį 60-ies minučių filmą „Baltos akacijos“, kuris buvo išleistas šalies kino ekranuose.

Bohdanas Slama dažniausiai dirba Prahoje, tačiau jis pripažįsta, jog daugiausia įkvėpimo gauna kaime, kur gyvena su žmona ir penkiais vaikais nuo 5 iki 17 metų.
Režisierius nekenčia susišaudymų filmuose. Jam patinka emocijos. Jo herojai – tai mūsų kaimynai. Jam neduoda ramybės žmogiškoji prigimtis. Filmo veiksmas vyksta toli nuo prabangaus, komfortiško gyvenimo. Aplinka niūri, tačiau filmas kerinčiai gražus.

Apgaulingai kuklus, lengvas filmas apie magišką sugebėjimą atrasti vilties kibirkštį kupiname nusivylimų pasaulyje. Režisierius leidžia veiksmui rutuliotis natūraliai, tačiau siužeto vingiai visvien lieka nenuspėjami.

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 39 asmenys:
Meg Ryan (I) (57 m.)
Jodie Foster (56 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės