kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Tarnybinis romanas
Tarnybinis romanas
Sluzhebnyy roman
Komedija / Romantika
7.9 / (Balsavo: 40)
 

 

Režisierius:
Eldar Ryazanov

Aktoriai:
Andrei Myagkov
Alisa Frejndlikh
Svetlana Nemolyayeva
Oleg Basilashvili
Liya Akhedzhakova
Lyudmila Ivanova
Pyotr Shcherbakov
Mariya Vinogradova

Premjera: 1977

Pastatyta: Rusija

Filmo trukmė: 159 min.

Kino studija: Mosfilm

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Filmas, kurį be menkiausios abejonės galima vadinti kultiniu. Nors nuo jo išėjimo į ekranus praėjo jau beveik trisdešimt metų ir daugelis vyresnės bei viduriniosios kartos žiūrovų jį moka mintinai, „Tarnybinis romanas“ ir šiandien turi milijonus ištikimų gerbėjų ir žiūrovų. Juosta drauge su tokiais sovietinio laikotarpio šedevrais kaip „Likimo ironija arba po pirties“, „Kaukazo belaisvė“, „Brilijantinė ranka“ sudaro rusų kino aukso fondą.

Laikas pasirodė bejėgis prieš šių filmų kūrėjų talentą. „Tarnybinio romano“ režisieriui Eladarui Riazanovui pavyko sovietmečio kasdienybę perteikti su švelnia ironija ir lyrišku humoru. Paties režisieriaus ir Emilio Braginskio parašytas scenarijus žėri žaismingais dialogais – atskiros frazės iš filmo tapo kasdienės kalbos dalimi.

Sekretorė duoda moteriškus patarimus viršininkei, pagaliau susirūpinusiai savo išvaizda: „ Krūtinę į priekį“. O ši atsako: “Jūs man pataikaujate“. „Jums visi pataikauja“ - atšauna ašrialiežuvė.

Frazė „Tik avalynė paverčia moterį tikra moterimi“ prieš kelis dešimtmečius pašiepė visuotinio deficito problemą – nusipirkti padorių batų buvo neįmanoma, tačiau puikiai tinka ir šiais laikais, kai visos dailiosios lyties atstovės eina iš proto dėl dizaineriškų skudurėlių ir tobulos išvaizdos. Sunku nusakyti filmo kūrėjų universalumo ir sėkmės paslaptį. Greičiausiai jie tiesiog ypatingai talentingi.

Pagrindinius vaidmenis komedijoje sukūrė ryškiausi Maskvos ir tuometinio Leningrado teatrų aktoriai, kurie greitai tapo nuolatiniais Riazanovo filmų artistais. Muziką sukūrė garsus kompozitorius Andrėjus Petrovas, dainų tekstai priklauso Roberto Bernso ir Belos Achmadulinos plunksnai.


Statistikos departamentui vadovauja senmergė direktorė Kalugina, kurią visi vadina „mūsų mymra“. Ir kas galėjo pagalvoti, kad meilė bendradarbiui šią blankią, tik skaičiais besidominčią moteriškę ne tik pavers gražuole gulbe, bet ir atskleis slaptuosius jos talentus. Kaluginos išrinktasis kuklus tarnautojas Novoselcevas – taip pat „pilkas peliukas“. Jis vienas augina du berniukus, kuriuos jam paliko kažkur pradingusi žmona. Visi jį laiko tiesiog nevykėliu.

Kol kartą, bičiulio paragintas, jis ryžtasi pastūmėti savo beviltiškai užstrigusią karjerą. Tereikia paflirtuoti su vadove. Tačiau netikėtai Novoselcevas iš tiesų pamilsta savo viršininkę. Tokia netikėta įvykių eiga labai nepatinka kolegai Samochvalovui, kuris pats ir užvirė šią košę. Tuščiagarbis pasipūtėlis nusprendžia sužlugdyti tarnybinį romaną. Ši istorija įtraukia visus Statistikos departamento tarnautojus – nuo sekretorės Veros iki profsąjungos pirmininkės.

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 39 asmenys:
Meg Ryan (I) (57 m.)
Jodie Foster (56 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės