kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Apokalipto
Apokalipto
Apocalypto
Veiksmo / Nuotykių / Drama
8.4 / (Balsavo: 1061)
 

 

Režisierius:
Mel Gibson

Aktoriai:
Dalia Hernandez
Mayra Serbulo
Gerardo Taracena
Raoul Trujillo
Rudy Youngblood
Shelby Young

Premjera: 2006

Pastatyta: Meksika / JAV

Filmo trukmė: 139 min.

Lietuvoje nuo: 2006-12-22

Kino studija: Icon Entertainment

Platintojas: ACME

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Naujus Melo Gibsono darbus smagu žiūrėti, nes žinau, kad juose nebus paisoma įgrisusių politkorektiškumo reikalavimų. Netikiu, kad padūkęs australas tyčia nori įžeisti žydus, seksu... skaitykite daugiau
Marijus Kulvietis

Pailsėjęs po "Kristaus kančios" triumfo visame pasaulyje garsusis Holivudo aktorius ir "Oskaro" premija apdovanotas režisierius Melas Gibsonas ėmėsi kurti ketvirtąjį savo filmą, kuriuo mėgins šiuolaikinei visuomenei priminti mažai kam žinomus ir greitai pamirštus istorinius faktus apie indėnų civilizaciją. Kartu su būriu kine niekur nevaidinusių debiutantų ir tik dvejais profesionalais aktoriais jis pasislėpė niekam neprieinamose Meksikos džiunglėse, kad galėtų ramiai vykdyti filmavimo darbus ir dar labiau apsaugoti kruopščiai užslaptintą scenarijų. Tuo tarpu, žymiausiai JAV universitetų profesoriai, istorikai ir archeologai jau dabar nerimsta ir belaukdami filmo pasirodymo pradeda diskutuoti apie šį intriguojantį kūrinį. Juos labiausiai domina, kaip filme bus atspindėta istorinė tiesą ir kiek ją papildys scenarijaus autoriaus Melo Gibsono asmeniniai pamąstymai.

Visi filmo dialogai yra išversti į šiuolaikiniam pasauliui nepažįstamą ir ypač egzotišką Majų kalbą, o per likusį iki premjeros laiką turės galutinai išspręsti dilemą dėl angliškų titrų reikalingumo. Melas Gibsonas yra linkęs nedaryti jokio vertimo ir tokiu neįprastu būdu leisti žiūrovams įsijausti į neįprastą ir magišką indėniško gyvenimo atmosferą, tačiau kino komercijos dėsniai gali padaryti įtaką jo kategoriškai nuomonei. Bet kokiu atveju režisierius pasistengė nustebinti kino teatrų lankytojus ne tekstais, bet įspūdingo grožio vaizdais, mistine antikine kultūra ir efektingomis veiksmo scenomis. Majų kalbos Yucateco dialektu šiais laikais bendrauja tik milijonas žmonių, gyvenančių Meksikoje, Belize ir šiauriniuose Gvatemalos regionuose.

Pavadinime minimas graikiškas žodis reiškia naują pradžią. Melo Gibsono teigimu, šis universalus žodis kuo puikiausiai apibūdina tai, ką jis nori papasakoti. Kad kažkas prasidėtų, tai kažkas turi pasibaigti. Scenarijuje yra aprašyti 600 metų senumo įvykiai, kai XVI amžiuje Ispanijos kariuomenė užgrobė Meksiką ir Centrinę Ameriką. Tai bus jaudinanti istorija apie indėnų bendruomenę, kurios idilišką ir ramų gyvenimo būdą brutualiai sugriauna žiaurūs svetimšaliai įsibrovėliai. Jie nusprendžia statyti šventyklas ir aukoti žmonių sielas Dievui. Tačiau vienas iš tokių išrinktųjų jaunas vyras pravarde "Jaguaro letena" ryžtasi pabėgti nuo gresiančios mirties. Bet visagalis likimas ir meilės galia savo moteriai, sūnui bei tėvui priverčia jį sugrįžti atgal ir stoti į nelygią kovą už savo civilizacijos išsaugojimą.

Lietuvoje - pasaulinė filmo premjera.

2006-12-28 kinas.info savaitės apžvalga: Kalėdinis lyderis Lietuvoje – „Apokalipto“
2006-12-19 "Apokalipto" masinėse scenose filmavosi 850 aktorių-statistų
2006-12-13 Melo Gibsono „Apokalipto“ įsiutino majus
2006-12-10 Kovą dėl populiariausio filmo JAV vardo laimėjo Melo Gibsono "Apokalipto"
2006-11-30 Melas Gibsonas jau pradėjo rinkti apdovanojimus už "Apokalipto"

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 43 asmenys:
Missi Pyle (46 m.)
Harry Lennix (54 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės