kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Pono Lazaresku mirtis
Pono Lazaresku mirtis
Moartea domnului Lazarescu / The Death of Mr. Lazarescu
Drama / Komedija
8.2 / (Balsavo: 23)
 

 

Režisierius:
Cristi Puiu

Aktoriai:
Ion Fiscuteanu
Monica Dean
Gabriel Spahiu
Alina Berzunteanu

Premjera: 2005

Pastatyta: Rumunija

Filmo trukmė: 150 min.

Kino studija: Mandragora Movies

Platintojas: Kino pavasaris 2006

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

154 minučių trukmės drama nestokoja juodo humoro ir simbolizmo, pasižymi natūraliu realistiškumu ir tikroviškais dialogais, atkreipia dėmesį į svarbią problemą (Rumunijoje bei daugelyje kitų Europos šalių nepakankamai gerai veikiančią sveikatos apsaugos sistemą), yra nufilmuota realiame laike ir labai artima garsiųjų Danijos režisieriui sumanytam manifestui "Dogma". Šis filmas reikalauja kantrybės, bet įtraukia žiūrovų dėmesį nuo pat pirmųjų minučių ir stipriai įstringa atmintyje, todėl ganėtai ilgas kūrinys pralekia taip pat greitai, kaip per miestą tekanti upė. Atskirų pagyrimų nusipelno aktorius veteranas Ionas Fiscuteanu, kuris repetavo šį vaidmenį net 3 mėnesius ir ekrane atrodo taip įtikinamai, kad kartais vaidybinė drama tampa panaši į dokumentinę juostą.

Vieną naktį 63-ejų metų amžiaus ponas Lazaresku pajaučia aštrius galvos ir pilvo skausmus. Jis išsikviečia greitąją pagalbą, nes bute augina tik keletą kačių, o artimiausi žmonės jau nespėtų taip greitai atvykti (sesuo gyvena kitame mieste, o duktė emigravo į Kanadą), kad galėtų tinkamai juo pasirūpinti. Atvykę gydytojai nenustato ypatingų sveikatos pokyčių, bet nusprendžia nuvežti vyrą į ligoninę kruopštesniam patikrinimui. Tačiau ten dirbantys specialistai yra pernelyg užsiėmę autobuso avarijoje sunkiai susižeidusiais žmonėmis ir nukreipia ekipažą į kitą Bukarešto ligoninę. Bet ir tai nebus paskutinė naktinio pasivažinėjimo greitosios pagalbos automobiliu stotelė. Kol gydytojai niekaip nesutaria kas turėtų priimti vienišą ligonį, pono Lazaresku savijauta pradeda grėsmingai blogėti.

Rumunų kilmės režisieriaus Cristi Puiu kūrinys savo gyvavimą tarptautinėje kino arenoje pradėjo 2005-ųjų Kanų festivalyje, kur iškovojo antros pagal svarbą konkursinės programos "Kitoks žvilgsnis" pagrindinį prizą. Kiek vėliau sekė premjera Toronto kino festivalyje, specialus žiuri prizas "Sidabrinis Hugas" Čikagos kino festivalyje, dvi nominacijos Europos kino meno akademijos premijai ir nominacija JAV nepriklausomo kino apdovanojimui "Independent Spirit" geriausio užsienio filmo kategorijoje. Įdomu, kad 2005-siais pastarojoje ceremonijoje triumfavo drama "Klystkeliai", kurią režisavęs Alexanderis Payne'as dirbo Kanų festivalio programos "Kitoks žvilgsnis" žiuri pirmininku, nulėmusiu "Pono Lazaresku" pergalę Prancūzijos Rivjeroje.

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 35 asmenys:
Iain Glen (57 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės