kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Šiaurės šalis
Šiaurės šalis
North Country
Drama
8.3 / (Balsavo: 48)
 

 

Režisierius:
Niki Caro

Aktoriai:
Charlize Theron
Frances McDormand
Woody Harrelson
Sissy Spacek
Sean Bean
Richard Jenkins

Premjera: 2005

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 126 min.

Kino studija: Industry Entertainment

Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai

 

Kai Džozė Aimes po skyrybų grįžta į savo gimtąjį miestelį Šiaurės Minesotoje, jai reikia gero darbo. Vieniša mama turi išlaikyti du vaikus, todėl iš karto nusprendžia bandyti laimę daugiausia darbo vietų regione sukuriančiose geležies rūdos kasyklose.

Kasyklos daugybę metų buvo pagrindinis regiono pragyvenimo šaltinis, o profesinės žinios perduodamos iš kartos į kartą. Darbas sunkus, bet gerai apmokamas, o draugystės, atsirandančios darbe, dažnai dar labiau sutvirtėja kasdieniame gyvenime. Šeimas ir kaimynus sujungia bendros gijos - bendras darbas, bendros viltys ir rūpesčiai. Šioje pramonėje dominuoja vyrai, o tokiame nuošaliame konservatyviame krašte tai yra visiškai suprantama.

Padrąsinta senos draugės Glori, taip pat neseniai įsidarbinusios miestelio kasyklose, Džozė įsilieja į darbininkų gretas. Ji pasiruošusi sunkiam ir dažnai pavojingam darbui, bet vyrų įžeidinėjimai, kurių su kaupu tenka ir jai, ir kitoms dirbančioms moterims, kelia daug didesnį iššūkį.

Tačiau laikai yra išties sunkūs. Mažiausiai, ko vyrai trokšta, yra tai, kad dar ir moterys pradėtų su jais konkuruoti dėl darbų, kurių ir taip trūksta. Jei šitos aršios atvykėlės nori dirbti per amžius jiems priklausančiose kasyklose, jos turės paklusti jų sąlygoms. Tai tikrai nebus lengva. Susitaikyk su tuo arba grįžk namo.

Kai Džozė garsiai prabyla apie tai, kaip su ja ir kitomis moterimis elgiasi vyrai, kyla pasipiktinimo banga. Priešinasi ne tik kasyklose dirbantys vyrai, bet ir visa bendruomenė, nenorinti girdėti tiesos, pačios Džozės tėvai ir netgi didžioji dalis jos bendradarbių, bijančio, kad viskas nepakryptų dar blogesne linkme. Vis dėlto, patyrusi daugybę nesėkmių ir išbandymų, Džozė atranda jėgų kovoti už savo įsitikinimus, nors tai ir reikštų vienišo kario mūšį lauke.

Remiantis tikrais faktais sukurta istorija apie Lori Dženson, 1975 m. įsidarbinusią Minesotos anglies kasyklose. Ji ir kitos moterys, dirbusios kasykloje, daugelį metų kentėjo bendradarbių vyrų seksualinį priekabiavimą, pradedant patyčiomis, pornografiniais grafiti ir dar blogiau. Galiausiai 1984 m. Lori Džeison kreipėsi į teismą ir pirmąkart JAV istorijoje laimėjo bylą dėl seksualinio priekabiavimo.

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 38 asmenys:
Bill Nighy (69 m.)
Harry Eden (29 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės