kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Vyresnysis brolis
Vyresnysis brolis
Brother
Kriminalas / Trileris
8.4 / (Balsavo: 23)
 

 

Režisierius:
Takeshi Kitano

Aktoriai:
Takeshi Kitano
Omar Epps
Kuroudo Maki
Masaya Kato
Susumu Terajima
Royale Watkins
Lombardo Boyar
Ren Osugi
Ryo Ishibashi
James Shigeta
Tatyana Ali

Premjera: 2000

Pastatyta: JAV / D. Britanija / Japonija

Filmo trukmė: 114 min.

Kino studija: Little Brother Inc.

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Pirmasis tarptautinis, japonų, anglų ir amerikiečių gamybos Kitano filmas. "Japonijoje egzistuoja tam tikras filmų apie yakudzą filmavimo standartas. – pasakojo Kitano, - Norėjau išbandyti kitą scenarijų, kuriame japonų mafija susiduria su visiškai svetima jai kultūra." Jau nuo 1995 m. Kitano peržvelgia galimus istorijos apie vienišą yakudzą, bandantį JAV sukurti mafijos grupuotę, remdamasis japonų tradicinės yakudza moralės principais, apmatus. 1997 m. lapkritį amerikiečių prodiuseris Jeremy Thomas ir Masayuki Mori iš KITANO OFFICE pradeda ruoštis filmo gamybai. Sudėtingiausia problema tampa laisvo laiko klausimas, nes Kitano dalyvauja daugybėje Japonijos TV laidų, tad vos pavyko rasti septynerias savaites kelionei į JAV. Pagrindiniais filmo aktoriais pasirinkti Claude Maki, jau vaidinęs Kitano filme "A Scene at the Sea", ir juodaodis amerikietis Omar Epps. Filmavimo metu Kitano dirbo su "Kitano Gumi" komanda, ta pačia japonų technikų grupe, su kuria kūrė beveik visus geriausius savo filmus. Muziką filmui vėl kūrė žymusis Joe Hisaishi.

Nepaisant visų pasiruošimų, gerai pasirinktų aktorių, profesionalios filmavimo grupės, JAV puikiai praėjusios premjeros, filmas "Brother" kino kritikų, ypač Europoje buvo pavadintas silpnu, amerikiečių veiksmo filmus primenančiu veikalu. Pats Kitano vėliau prisipažins, kad Holivudo gigantomanija tiesiog "prarijo" visas režisieriaus idėjas.

Kaip ten bebūtų, filmas iš dalies pavyko. Pradžioje įprasta šiuolaikinių samurajų istorija, galiausiai virsta savotišku prievartos absurdu. Pagrindinis veikėjas, Aniki Yamamoto, dėl savo klano žlugimo priverstas pasitraukti į JAV. Naujai subūręs gaują, jis žiauriai likviduoja visus konkurentus, kol susiduria su galingesne italų mafija. Tarp kino kritikų būta nuomonių, kad "Brother" vienas žiauriausių Kitano filmų. Tačiau, labiau sukrečia ne lavonų kiekis, bet buitiška prievartos beprasmybė. "Jei nori mirti – paklausk manęs kaip". Aniki visas konfliktines situacijas sprendžia vienodai, skiriasi tik būdai. Kitano sukuria iškreiptą yakudzą pasaulį, kuriame be stiprių pojūčių, kovos ir klano jausmo nieko neliko: nei valdžios, nei moterų, nei pinigų. Mirtis kaip amatas. Ir Mirtis pavyko. Tai labai aiški filmo idėja. Stebina kita. Didžioji dauguma žiūrovų kitaip įvertino režisieriaus paliktas Gyvenimo užuominas: draugišką krepšinį, žaidimą kauliukais, nepakartojamą Aniki juoką. O jų prasmė yra labai svarbi. "Brother" nėra filmas apie Mirtį. Tai istorija apie gyvenimą... tik mirties akivaizdoje.

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 41 asmenys:
O-Lan Jones (68 m.)
Marisa Saks (36 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės