kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Mes buvome kariai
Mes buvome kariai
We Were Soldiers
Karinis / Veiksmo / Drama
8 / (Balsavo: 110)
 

 

Režisierius:
Randall Wallace

Aktoriai:
Mel Gibson
Madeleine Stowe
Greg Kinnear
Sam Elliot
Chris Klein
Keri Russell
Barry Pepper
Don Duong
Robert Bagnell
Marc Blucas
Jsu Garcia
Clark Gregg
Taylor Momsen

Premjera: 2002

Pastatyta: JAV/Vokietija

Filmo trukmė: 138 min.

Lietuvoje nuo: 2002-07-19

Kino studija: Paramount Pictures

Platintojas: ACME

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Tai yra ištrauka iš generolo Haroldo G. Moore`o ir karo žurnalisto Joe Galloway`aus autobiografinės knygos "Kažkada mes buvom kareiviai... ir jauni", kurioje sudėti autorių prisiminimai iš JAV ir Vietnamo karo. Visas dėmesys skiriamas mūšiams prie Vietnamo teritorijoje tekančios upės Ia Dang.

1965 m. lapkričio 14 d. malūnsparniai atgabeno į Ia Dango lygumą 450 karių iš 7-osios JAV oro divizijos. Jiems buvo suplanuota ypač lengva ir paprasta užduotis - surasti ir sunaikinti priešininką. Tačiau jaunų kareivių būriui vadovavęs generolas Haroldas G.Moore`as nesitikėjo, kad taip greitai pateks į pragarą. Praėjus kelioms akimirkoms po nusileidimo vyrus apsupo daugiau nei 2000 puikiai ginkluotų vietnamiečių. Po dviejų dienų amerikiečių būrys patyrė milžiniškus nuostolius - 79 žuvę ir 121 sunkiai sužeistas.

Apie nesėkmingą karo pradžią sužinojusi Haroldo G. Moore žmona Julie stengėsi išlikti rami ir nuslėpti išgąstį ir nerimą nuo savo penkių mažų vaikų. Tačiau netrukus moteriai tenka išgyventi tikrą dramą, kai JAV kariuomenės vadai paprašo jos pranešti žuvusių kareivių žmonoms ir draugėms, kad jau niekuomet nepamatys savo vyrų gyvų.

"Oscaro" premija apdovanotas scenaristas Randallas Wallace`as pats adaptavo knygos "Kažkada mes buvom kareiviai... ir jauni. IA DANGAS: Mūšis, kuris pakeitė karą Vietname" medžiagą filmui, kuriame vėl bus bandoma parodyti, kad karas - tai yra tikras pragaras.

Prieš filmavimo darbus visi pagrindiniai aktoriai turėjo iškęsti kareivių treniruočių programą Benningo forte. Būtent iš jo 1965 m. rudenį 7-osios divizijos kariai išvyko į Vietanamą.

Populiarusis aktorius ir dviejų "Oscaro" premijų laureatas Melas Gibsonas yra įsitikinęs, kad geriausiai generolą Haroldą G.Moore`ą būtų suvaidinęs legendinis Holivudo aktorius Johnas Wayne`as.

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 39 asmenys:
Meg Ryan (I) (57 m.)
Jodie Foster (56 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės