kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
Naujoji žemė
Terra Nova

Leidėjas: Videoline

Po labai skirtingų rimtam menui pretenduojančių filmų reikia vieną rekomenduoti lengvam poilsiui. Toks yra nuotykių filmas “Naujoji žemė”, žaidžiantis pagal pažįstamas veiksmo kino schemas. Visame pasaulyje atšaukta mirties bausmė. Kalėjimai perpildyti. Reikia vis daugiau lėšų myriop nuteistiems išlaikyti. Tarptautinės organizacijos pritaria eksperimento vykdymui. Rusija skiria negyvenamą salą šiaurėje nedidelei gyvenvietei įsikurti. Ten išvežama pirmoji eksperimentinė kalinių grupė iš Rusijos. Jiems siūloma pradėti naują gyvenimą ir patiems susikurti savo buitį. Tačiau naujakuriai pradeda gyventi pagal įstatymą „Paskutinis – miręs“... Fantastinė antiutopija patiks visiems kieto kalėjimo kriminalo mėgėjams. Filme vaidina daug gerų aktorių. Tarp jų Konstantinas Lavronenka, išgarsėjęs Venecijos festivalį laimėjusiame “Sugrįžime”. Ir vėl mūsų tautietė Ingeborga Dapkūnaitė, kurią Rusijos kinas atrodo įsimylėjo visam laikui, kaip kažkada vyrų trijulę-R.Adomaitį, J.Budraitį, D.Banionį.

Šultesas
Šultesas

Leidėjas: Videoline

Šio filmo režisierius Bakur Bakuradze taip pat debiutantas, tačiau jo filmas “Šultesas” laimėjo “Kinotauro” festivalio Gran Prix ir buvo parodytas 2008-ais metais Kanuose “Režisierių savaitės“ programoje. Filmas pasakoja apie jauną vyrą Liošą Šultesą, kuris gyvena viename iš pilkų Maskvos mikrorajonų kartu su ligota motina. Buvęs sportininkas Šultesas avarijoje patyrė rimtą traumą, po kurios jis daug ko neprisimena. Jam gelbėja užrašų knygutė, kurioj užsirašo svarbiausias detales. Dabar vyras yra profesionalus vagis, be moralinių skrupulų švarinantis kišenes, rankines. Jis beveik neturi gyvenimo prasmės. Tiesiog dirba dėl pinigų. Prižiūri seną sergančią motiną, aplanko armijoje tarnaujantį brolį ir toliau ..vagia. Filmas šaltokas, bet labai stilingas. Autorius aiškiai susipažinęs su Europos kino klasika ir jo filmas primena R.Bressono “Kišenvagį”. Tačiau prancūzų šedevras pasakojo apie ambicingą jaunuolį, užsikrėtusį antžmogio teorija. Bakuras Bakuradze labiau stengiasi parodyti Maskvos megapolio originalų veidą, drauge su jo stotim, pigiom užkandinėm, rusiškais kioskais ir, savaime suprantama, su gausiais įvairiausio plauko nusikaltėliais.

Nirvana
Nirvana

Leidėjas: Videoline

Skirtingai nuo savo garsių kolegų režisierius Igoris Vološynas tik debiutuoja ilgo metražo kine. Jis buvo palankiai kritikų įvertintas Rusijos kinui svarbiame “Kinotauro” festivalyje. Jo debiutas didžiajame kine-“Nirvana”-tai rusiškas “Traukinių žymėjimo”(“Transpoitting”) variantas. Filmas apie šiuolaikinį narkomanų pasaulį. Dvidešimtmetei medicinos darbuotojai Alisai pabosta Maskva ir ji atvyksta į Peterburgą. Ji apsigyvena viename iš apleistų „skvotų", kur jos kaimynais tampa narkomanų porelė Valera Miortvij ir jo mergina Vel. Alisa įsidarbina medicinos sesele. Vel dirba naktiniame klube barmene. Valera dažniausiai apsvaigęs nuo narkotikų. Prasidėjus nesėkmėms, Alisa ir Vel tampa nuoširdžiomis draugėmis, suprasdamos, kad tik viena kitos palaikymas gali išgelbėti Valerą. Filmo herojai mėgina išgyventi juos atstūmusiame pasaulyje. Pats kūrinys paperka drąsiu estetizmu. Jo vizualų sprendimą, muziką, kadruotes gali vadinti modernu arba skirti apsirūkusiai auditorijai. Abejonių nėra, kad tai ambicingas kūrinys.

Morfijus
Morfiy

Leidėjas: Videoline

Šio filmo režisierius Aleksejus Balabanovas ne mažesnis Rusijos kino autoritetas. Labiausiai jį išgarsino kriminaliniai nuotykių filmai “Brolis” ir “Brolis-2” su tragiškai žuvusiu aktorium Sergeju Bodrovu. Neseniai A.Balabanovas Venecijos festivalyje parodė labai prieštaringai sutiktą filmą apie sovietų stagnacijos laikotarpį „200-asis krovinys“. O dabar mes pristatome naujausią jo kūrinį, kuris paremtas Michailo Bulgakovo apsakymais. Filmo scenarijų pagal rusų klasiko apsakymus „Morfijus“ ir „Jaunojo gydytojo užrašai“, parašė tas pats „Brolyje“ išgarsintas ir tragiškai žuvęs aktorius Sergejus Bodrovas jaunesnysis. Filme taip pat vaidina Ingeborga Dapkūnaitė, kuri prieš šešerius metus vaidino A. Balabanovo filme „Karas“. „Morfijus“ nukelia mus į Rusijai lemtingus 1917-uosius metus ir primena mums tą keistą A.Balabanovo stilistiką, kuria jis daugelį sužavėjo filme „Apie išsigimėlius ir žmones.“

Stileivos
Stilyagi

Leidėjas: Videoline

Naujojo Rusijos kino mėgėjai nebūtinai turi laukti kaimynų kino savaitės “Skalvijoje”. Rinkoje pasirodė iškart keletas ryškiausių 2008-ųjų metų rusų filmų dvd formate. Visi jie atspindi skirtingų žanrų ieškojimus. Galingas ir turtingas Rusijos kinas išbandė siaubo, nuotykių fantastikos, istorinės melodramos, trilerio skonį. Atėjo laikas miuziklui. Sunkiausiai sričiai, kurioje su Holivudu kovoti labai nelengva. Retro muzikinės komedijos mums dažniausiai primena amerikiečių filmus, kuriuose mes matome automobiliais važinėjančius jaunuolius, besiklausančius rokenrolo išvakarių muziką. Rusas Valerijus Todorovskis nufilmavo analogiškos dvasios filmą apie 1950-ųjų Maskvą ir apie rusų stileivas. To meto Rusijoj buvo nelengva skirtis nuo masės, bet gabus režisierius į sudėtingą istorijos epochą pažiūrėjo pramoginio miuziklo akimis. Jame be agresyvaus realizmo rodoma, kaip jaunų žmonių kompanijai tenka kovoti už savo teises būti ne tokiais, kaip visi - klausytis kitokios muzikos, kitaip rengtis ir, žinoma, mylėti. Režisierius Valerijus Todorovskis pats yra stileiva gerąja prasme. Jis žinomas populiariais filmais “Kurčiųjų šalis”, “Mano brolis-Frankenšteinas”, “Meilužis”.

Trise valtyje neskaitant šuns
Troye v lodke, ne schitaya sobaki

Leidėjas: Videoline

Prie panašios kolekcijos idealiai tinka ir šis filmas, kuriame savo įvairiapusį talentą demonstruoja amžina atilsį Andrejus Mironovas. Aktorius, dainininkas, šansonas. Jį filme pamatysime populiariame komiškame trio su kitais legendiniais rusų teatro ir televizijos komikais Aleksandru Širvindtu ir Michailu Deržavinu. Pats filmas-tai dviejų serijų anglų rašytojo Jerome K. Jerome to paties pavadinimo knygos ekranizacija. Trys nelabai jauni ir nelabai sveiki anglų džentelmenai sumano leistis į kelionę upe. Sumanymas virsta eile smagių, o kartais ir pavojingų nuotykių. Knyga jos autoriui atnešė pasaulinę šlovę . O ši Rusijos televizijos interpretacija duoda patogią progą trims puikiems elegantiškiems artistams atsiskleisti savo geriausioje formoje.

Paprastas stebuklas
Obyknovennoye chudo

Leidėjas: Videoline

Jeigu Jūs mėgstate rusų kiną-šio filmo neturėti savo kolekcijoje tiesiog neįmanoma. Tai nuostabi Evgenijaus Švarco pasakos ekranizacija. Jos centre paprasta meilės istorija. Vienas stebukladarys lokį pavertė žmogumi ir nutarė, kad jis vėl atgaus lokio pavidalą, kai jaunuolį pamils ir pabučiuos princesė. Tragizmas čia persipina su puikiu humoru, o vaikiška magija su filosofine parabole suaugusiems. Svarbiausias filmo koziris- geriausių Rusijos aktorių žvaigždynas: A.Mironovas, J.Leonovas-abu mirę artistai legendos. Prie jų neseniai prisijungė ir šiame filme publiką pavergęs Aleksandras Abdulovas, kurį gerbėjai neseniai laidojo su ne mažesne meile, nei Vladimirą Visockį. Dar filme vaidina Jevgenija Simonova, Olegas Jankovskis, Jurijus Solominas. Genadijaus Gladkovo muzika šiame filme tokia sėkminga, jog jos melodijos skamba kasdien per įvairias TV laidas.

Velnio stuburas
Devil`s Backbone, The

Leidėjas: Videoline

Oskaru už geriausią 2007-ųjų metų užsienio filmą buvo apdovanotas meksikiečių režisierius Guillermo Del Toro. Jo nuostabus “Pano Labirintas” pasakos forma netikėtai originaliai papasakojo atrodytų jau daug kartų eksploatuotą pilietinio karo temą. Visiems , kam patiko unikalus autoriaus stilius, jungiantis rūstų karo siaubą su fantasy ir Lotynišku magiškuoju realizmu-siūlau ankstesnį to paties režisieriaus filmą “Velnio stuburas”. Iš esmės-tai ta pati istorija. Vėl pilietinis karas, vėl pagrindinis herojus vaikas. Tik šį kartą berniukas Aleksas. Po tėvo mirties jis papuola į prieglaudą Santa Liusijoje. Veiksmas vyksta Ispanijoje karo metu. Berniukas yra vienišas net tarp bendramokslių. Tai pagrindinė priežastis, dėl kurios jis tampa tarpininku tarp vaiduoklio, apsigyvenusio prieglaudoje, ir žmonių. Panašiai, kaip indas M. Night Shyamalanas atrado savo siaubo filmo formą, meksikietis Guillermo Del Toro pamažu nušlifavo magiško trilerio schemą. Jinai tikrai patraukli.

Vienišos širdys
Lonely Hearts

Leidėjas: Videoline

2007-ųjų metų San Sebastiano tarptautinio festivalio uždarymo filmas, kuris pirmiausia patraukia dėmesį “Boni ir Klaido” istorijos schema. Prieš mus vėl sena Amerika ir dviejų vienas kitą įsimylėjusių nusikaltėlių porelė. Skirtumas tas, kad legendinio Arthuro Penno kūrinio herojai buvo romantiški ir ne tokie jau blogi. Šio naujojo Toddo Robinso kruvino kriminalo personažai anaiptol nepretenduoja į gerų kankinių galeriją. Istorija tikra – pasakojama apie realiai egzistavusius pokario metais serijinius žudikus Marthą Beck ir Raymondą Fernandezą. Mylintys vienas kitą, jie keliavo po Jungtines Valstijas ir žudė vienišas moteris, jas apiplėšdami. Jų aukomis tapdavo žuvusių kareivių našlės, susigundžiusios Raymondo Fernandezo atsiliepimais į pažinčių skelbimus. Tai brutalus ir autentikos siekiantis filmas, kuriame pagrindine privilegija tampa labai gerų aktorių ansamblis. Jaredas Leto ir Salma Hayek suvaidino nestandartinių piktadarių porelę. Juos persekiojančius policininkus-Johnas Travolta ir Jamesas Gandolfini.

Trylika
13 Tzameti

Leidėjas: Videoline

Daug žadantis jauno gruzinų kilmės režisieriaus Géla Babluani debiutinis filmas "13" ("Tzameti"), sukurtas Prancūzijoje, pelnė jam "Cezarį"/prancūzišką Oskaro ekvivalentą/ už geriausią debiutą. Stilingas trileris paremtas paprasta idėja: kuo sočiau ir turtingiau visuomenė gyvena, tuo daugiau adrenalino dirgiklių jai reikia. Dvidešimt dviejų metų Sebastijanas tampa atsitiktinis svetimos paslapties liudininkas. Ši paslaptis gali atnešti daug pinigų, todėl vaikinas iškeliauja į paslaptingą kelionę, kurioje tampa mirtino žaidimo- "rusiškos ruletės" su daug žiauresnėmis sąlygomis-dalyvis. Jauno emigranto, įkišusio nosį ne ten, kur reikia, istorija papasakota nepriekaištinga kinematografine kalba, sukelia ir išlaiko įtampą . Neveltui amerikiečiai suskubo nusipirkti autorines teises savo versijai, tačiau abejoju, ar jiems pavyks nesugadinti europietiško kriminalo dvasios. Todėl geriau nelaukite Holivudo varianto ir žiūrėkite šį originalų filmą.

[1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] [51-60] [61-70] [71-80] [81-90]

"Videoplanet", Ozo g. 25, (PPC Akropolis), Šeškinės g. 32, Savanorių  pr.7 Vilnius.
UAB" Forum Cinemas Home Entertainment", Savanorių pr, 7, LT-03116 Vilnius. Tel.: +370 5 2603415 - DVD galite rasti: "Videoplanet", Ozo g. 25, (PPC Akropolis), Šeškinės g. 32, Savanorių pr.7 Vilnius.

 
     
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 48 asmenys:
Eugene Levy (72 m.)
Bill Pullman (65 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės