kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Lars von Trier
1956-04-30 Denmark

8.1
 

 

Nimfomanė
Nymphomaniac, 2013

Nimfomanė II
Nymphomaniac: Volume II, 2013

Melancholija
Melancholia, 2011

Antikristas
Antichrist, 2009

Manderlis
Manderlay, 2005

Karalija
Riget / The Kingdom, 2004

Dogvilis
Dogville, 2003

Šokėja tamsoje
Dancer in the Dark, 2000

Idiotai
Idioterne, 1998

Prieš bangas
Breaking the Waves, 1996

Europa
Europa, 1991

     

Larsas von Trieras (g. 1956) 1983 m. baigė Danijos kino mokyklą. Dar studijuodamas jis atkreipė kino kritikų dėmesį, sukūręs studentišką etiudą, kuris pelnė pagrindinį prizą Miuncheno kino festivalyje. Jis nuolat ginčydavosi su autoritetingais dėstytojais, pavyzdžiui, su Krzysztofu Zanussiu, teigdamas, kad geriau už juos išmano kiną. 1984 m. sukūrė „Nusikaltimo elementą“ („Forbrydelsens element“). Už televizijos projektą „Medėja“ („Medea“) pelnė Jeano d’Arcy prizą Prancūzijoje. Didžiausių publikos simpatijų sulaukė jo 1994-aisiais sukurtas serialas „Karalija“ („Riget“). 1991 m. už filmą „Europa“ Larsas von Trieras pelnė daug tarptautinių prizų, tarp jų ir specialųjį žiuri prizą Kanuose. 1996 m. jo filmas „Prieš bangas“ („Breaking the Waves“) Kanuose laimėjo Didįjį prizą. 1995 m. kartu su Thomasu Vinterbergu Larsas von Trieras paskelbė „Dogmos 95“ manifestą, įkvėpusį daugelį Europos ir pasaulio režisierių. Manifestas remiasi principu „čia ir dabar“ – natūralus apšvietimas ir aplinka be pagražinimų. „Dogma“ ir jos karalius šiais metais jau švenčia dešimtmetį.

„Dogmos“ dvasia Larsas von Trieras 1998 m. sukūrė filmą „Idiotai“, sulaukusį plataus atgarsio daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje. 2000-aisiais jis pagaliau laimėjo Kanų festivalio „Auksinę palmės šakelę“ už filmą „Šokėja tamsoje“. Pasaulio kino kritikų nuostabai, 2003-iaisiais Kanų konkursinėje programoje rodytas Larso von Triero „Dogvilis“ (2003) nesulaukė jokio žiuri dėmesio, tačiau buvo ypač palankiai sutiktas žiūrovų ir kino profesionalų visame pasaulyje. Antroji trilogijos dalis – filmas „Manderlay“ – taip pat dalyvavo 2005 metų Kanų kino festivalio konkursinėje programoje. Paskutinioji trilogijos apie Ameriką dalis vadinsis „Washingtonas“, ji turėtų pasirodyti 2007 metais.

Nors po Larso von Triero studijų praėjo nemažai metų, jis vis dėlto išliko toks pat ekscentriškas, kaip ir anksčiau: neskraido lėktuvais, o į Kanus atvyko automobiliu, prisikabinęs namelį ant ratų. Laimėjęs „Auksinės palmės šakelę“ už filmą „Šokėja tamsoje“ (2000), jis demonstratyviai pavėlavo į įteikimo ceremoniją, o apdovanojimą pakabino savo biure už akvariumo.

Paskutiniųjų Larso von Triero filmų pagrindinės herojės – kenčiančios moterys, nors ankstesnėje kūryboje dominavo labiau „vyriškos“ temos. Šio pokyčio priežastį režisierius susiejo su savo skyrybomis ir naujomis vedybomis. Pasak jo, naujas gyvenimo partneris viską radikaliai pakeičia, taigi pasikeitė ir filmai. Larsui von Trierui įdomiausios ir artimiausios kenčiančios moterys, jau vaikystėje, skaitydamas melodramas, mėgdavo kentėti kartu su jomis. Tiesa, Greisei iš „Dogvilio“ netrūksta ir feministinių bruožų. Kalbėdamas apie savo naujausius kūrybinius principus, Larsas von Trieras prisipažįsta, kad filmuoti be dekoracijų ir vaizduoti kreida nupieštą Ameriką jį įkvėpė Bertoldo Brechto pjesės ir jo žymusis „svetimumo efektas“ („Entfremdungseffekt“) – viskas, kas vyksta scenoje, yra dirbtinai sukonstruota. Jis jau senai svajojo sukurti kažką panašaus, todėl „Dogvilį“ filmavo taip, tarsi būtų inscenizavęs Brechtą televizijoje (iš Wojciecho Orlinskio pokalbio su Larsu von Trieru „Gazeta Wyborcza“).

2014-04-01 „Nimfomanėje“ pasirodžiusi Uma Thurman juokavo buvusi nuvilta, kad jai nebuvo pasiūlyta atvirų sekso scenų
2014-03-18 Charlotte Gainsbourg prisipažino maniusi, kad Larso Von Triero „Nimfomanė“ tebus pokštas ir provokacija
2014-03-12 Kino provokatoriaus Larso Von Triero naujausias filmas „Nimfomanė“ visgi pasieks Lietuvos kino teatrus
tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 40 asmenys:Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės