kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Ian Holm
1931-09-12 United Kingdom

9.5
 

 

Hobitas: Penkių armijų mūšis
The Hobbit: The Battle of Five Armies, 2014

Hobitas: nelaukta kelionė
The Hobbit: An Unexpected Journey, 2012

La Troškinys
Ratatouille, 2007

Psichoanalizė
The Treatment, 2006

Karo Dievas
Lord of War, 2005

Diena po rytojaus
The Day After Tomorrow, 2004

Sodų valstija
Garden State, 2004

Aviatorius
The Aviator, 2004

Žiedų valdovas: Karaliaus sugrįžimas
Lord Of The Rings: The Return Of The King, The, 2003

Iš pragaro
From Hell, 2001

Žiedų valdovas: Žiedo brolija
The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring, 2001

Mielasis Džo
Beautiful Joe, 2000

Palaimintoji
Bless The Child, 2000

Estera Kan
Esther Kahn, 2000

Gyvulių ūkis
Animal Farm, 1999

Alisa stebuklų šalyje
Alice Through the Looking Glass, 1998

Penktasis elementas
The Fifth Element, 1997

Šviesi ateitis
Sweet Hereafter, 1997

Tas keistas gyvenimas
A Life Less Ordinary, 1997

Frankenšteinas
Frankenstein, 1994

Kita moteris
Another Woman, 1988

Brazilija
Brazil, 1985

Greistokas. Tarzano – beždžionių valdovo legenda
Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes, 1984

Svetimas
Alien, 1979

Robinas ir Merijon
Robin and Marian, 1976

     

Britų aktoriaus Ian Holm pavardė yra puikiai pažįstama kino gurmanams ir teatro mylėtojams, o išvydę jo veidą kokioje nors juostoje, žiūrovai prisimena, kad yra jį kažkur matę… Surasti filmą, kuriame vaidina Ian Holm, nesudėtinga, nes šio aktoriaus karjera tęsiasi jau keturis dešimtmečius. Iš tiesų jo filmografijos sąrašas įspūdingas, susidedantis iš daugiau nei 100 filmų, tad įvairaus amžiaus ir skonio žiūrovai turi savo mėgiamą juostą, kuriame vaidina ir Ian Holm.

1931 m. gimusio brito Ian Holm karjera prasidėjo nuo teatro. Besimokydamas Karališkoje Londono dramos akademijoje, jis prisijungė prie karališkosios V.Šekspyro draugijos ir 1954 m. debiutavo pagal įžymaus dramaturgo kūrinį pastatytame spektaklyje “Otelas”. Per visą teatrinę karjerą I.Holm suvaidino beveik visuose pagal V.Šekspyrą sukurtuose spektakliuose, o jo nepaprastas talentas buvo įvertintas gausybe garsiausių ir didžiausią prestižą turinčių apdovanojimų: “Tony”, “Olivier” ir kt. Vienas iš garsiausių ir skandalingiausių aktoriaus vaidmenų, apie kurį būtinai paklausia žurnalistai, - tai pagrindinė rolė 1997 m. parodytame spektaklyje “Karalius Lyras”. Iki jo nė vienas aktorius, vaidindamas karalių Lyrą, neišdrįso visiškai apsinuoginti prieš publiką. Tai, kas daugeliui yra baisiausias košmaras, Ian Holm padarė ne vieną kartą, nes V.Šekspyras parašė: “Jis nusiplėšia drabužius”. “Visi manęs klausia, kodėl būtent aš pirmasis išdrįsau apsinuoginti spektaklio metu, bet juk ši scena kalba apie nuogą gyvulį, apie du žmones audroje, besiglaudžiančius vienas prie kito. Kai vieną kartą viešai nusimeti drabužius, vėliau tai tampa tiesiog vaidybos dalimi. Tiesa, ne visi tai supranta. Pvz., viena žurnalistė, nežinodama, ką papasakoti apie šį spektaklį, savo straipsnyje aprašė kai kurias mano kūno dalis,” – apie savo vaidmenį pasakojo garsenybė. Tokio Ian Holm atsidavimo šiam menui turbūt neatlaikė ir Anglijos karalienė Elžbieta ir 1998 m. už nuopelnus teatrui įšventino jį į riterius.

I.Holm kino karjera ne mažiau įspūdinga ir stebinanti. Už debiutą juostoje “Bofots gun” 1968 m. jis gavo BAFTA apdovanojimą už geriausią antraplanį vaidmenį. Vaidmuo filme “Chariots of fire” jam atnešė “Oskaro” nominaciją, Kanų festivalio ir BAFTA apdovanojimus. Per savo ilgametę karjerą Ian dirbo su garsiausiais Holivudo aktoriais ir režisieriais Woody Allen, Mel Gibson, Sharon Stone, Kim Basinger, Ridley Scott, Luc Besson ir kt. Įdomu tai, kad iš kitų teatro aktorių, kurie filmuojasi ir Holivude, Ian Holm išsiskiria tuo, kad nevengė vaidinti filmuose, kuriuos kai kurie aktoriai laiko nerimtais ar komerciškais. Tarp jų – klasika tapę filmai “Svetimas”, kur garsusis britas vaidino kosminio laivo kapitoną, ir “Penktasis elementas”, kuris jis tapo žyniu, atpažįstančiu į Žemę nusileidusį Penktąjį Elementą ir padedančiu įgyvendinti jo misiją. Dar vienoje fantastinėje trilogijoje “Žiedų valdovas” I.Holm tapo pagyvenusiu Frodo pusbroliu, atidavusiu jam magiškąjį žiedą… Naujausias šio aktoriaus pasirodymas fantastinėje juostoje – tai mokslininko vaidmuo specialiųjų efektų šedevre “Diena po rytojaus”.

Įspūdingų vaidmenų, garbingiausių įvertinimų ir ilgalaikės šlovės kupiname Ian Holm gyvenime ne viskas sekėsi. Londone praleistą vaikystę jis vaidina baisia. “Esu pagyvenusių tėvų vaikas, tad gimiau per vėlai. Mano mokykliniai metai buvo apgailėtini, nes tėvas nuolat spaudė pasirinkti veiklos sritį. Padrąsintas mokyklinių spektaklių sėkmės, pamaniau, kad galiu vaidinti. Mano norą išgirdęs tėvas liepė įrodyti, kad sugebu vaidinti. Ši mano kelionė truko labai ilgai, nes tik po 25 ar 30 metų kaip faktą priėmiau dovaną, kad galiu gerai vaidinti,” – apie savo vaikystę ir apsisprendimą būti aktoriumi pasakojo pasaulinė kino ir teatro įžymybė. Tai vienas iš nedaugelio atvirų šio aktoriaus prisipažinimų, nes Ian Holm retai duoda interviu. “Niekada daug nekalbu. Manau, kad apie žmones žinome per daug. Anksčiau aktorius gaubdavo paslapties skraistė, o dabar visi apie visus žino menkiausią smulkmeną,” – teigia kino legenda Ian Holm.

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 32 asmenys:Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės