kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Jean Reno (I)
1948-07-30 Morocco

8.1
 

 

Ateiviai: Revoliucija
Les Visiteurs: La Révolution, 2016

Pažadas
The Promise, 2016

Kaip Hektoras laimės ieškojo
Hector and the Search for Happiness, 2014

Šefas
Comme un chef, 2012

Rožinė pantera 2
The Pink Panther 2, 2009

Uždaras ratas
Le premier cercle, 2009

Viskas įskaičiuota
Couples Retreat, 2009

Lengvi pinigai
Ca$h, 2008

Da Vinčio kodas
Da Vinci Code, 2006

Rožinė pantera
The Pink Panther, 2006

Pirmoji eskadrilė
Flyboys, 2006

Srovės nublokšti
Flushed Away, 2006

Vilkų imperija
L`Empire des loups / Empire of the Wolves, 2005

Vyras už pinigus 2: žigolo Europoje
Deuce Bigalow: European Gigolo, 2005

Tigras ir sniegas
La Tigre e la neve / Tiger and snow, 2005

Purpurinės upės 2: Apokalipsės angelai
The Crimson Rivers 2: Angels of The Apocalypse, 2004

Korsikietis
L`Enquête corse / The Corsican File, 2004

Užsičiaupk!
Tais-Toi!, 2003

Rolerbolas
Rollerball, 2002

Laiko skirtumas
Décalage horaire / Jet Lag, 2002

Vasabi
Wasabi, 2001

Atvykėliai
Just Visiting, 2001

Purpurinės upės
The Crimson Rivers, 2000

Godzila
Godzilla, 1998

Roninas
Ronin, 1998

Ateiviai. Laiko koridoriai
Couloirs du temps: Les visiteurs 2, Les, 1998

Raganos meilė
Un amour de sorciere, 1996

Neįmanoma misija
Mission: Impossible, 1996

Prancūziškas bučinys
French Kiss, 1995

Leonas
Léon, 1994

Ateiviai
Visiteurs, Les, 1993

Troškinta mėsa
L`Operation Corned Beef, 1991

     

Jeanas Reno (tikrasis vardas - Juan Moreno) gimė 1948 m. liepą Kasablankoje, Maroke, ispanų šeimoje. Šiandien visame pasaulyje žinomas aktorius su malonumu prisimena vaikystę – dienas, su draugais praleistas paplūdimyje, slepiantis nuo kaitrios Maroko saulės. Gyvenimas egzotiškoje šiaurės Arfrikos oazėje turėjo ryškų daugianacionalinį akcentą – ispanų kalba jaunasis Reno kalbėjo namie, prancūzų – mokykloje, o anglų kalba žiūrėjo jau nuo ankstyvos jaunystės pamėgtus filmus.

„Tų dienų kinas man buvo Johnas Wayne, Jeanas Gabinas, Jeanas-Paulis Belmondo, Alainas Delonas, Williamas Holdenas, Jamesas Deanas ir Marlonas Brando“, prisimena Reno.

Būsimasis aktorius augo kultūrinėse Maroko kryžkelėse, kurias to laikmečio kine įkūnijo Humphrey Bogartas ir Ingrid Bergman.
Ankstyvos jaunystės idilę 1967 m. nutraukė Šešių dienų karas, po kurio Jeanas Reno netrukus pasitraukė į Prancūziją, siekdamas tapti Prancūzijos piliečiu.

Tam, kad taptų Prancūzijos piliečiu, Reno turėjo atlikti karinę tarnybą. Karo pavojų ir daugelio įprastų karinių prievolių jaunajam Jeanui pavyko išvengti atsitiktinumo dėka – kariuomenės vadas atsižvelgė, kad Reno Kasablankoje mokėsi Nacionalinėje dramos mokykloje ir paskyrė jį atsakinguoju už pramogas ir meną.

Atlikęs karinę tarnybą, Reno tapo Prancūzijos piliečiu ir išvyko į Paryžių studijuoti teatro meno. Meno studento gyvenimas buvo lengvas ir malonus, Reno mėgavosi gausia moterų draugija. 70-ųjų pabaigoje Jeanas Reno prisijungė prie keliaujančio teatro trupės, su kuria išmaišė visą Prancūziją. Vėliau Reno filmavosi keliuose nedideliuose prancūzų filmuose, bet didesnė šlovė jį aplankė susipažinus su Lucu Bessonu.

Pirmasis kylančių žvaigždžių bendras projektas buvo nespalvotas, pagal vos 20 puslapių Bessono scenarijų sukurtas filmas „Le Dernier Combat“ (1983), kuris pelnė daugybę nacionalinių kino apdovanojimų.

„Mes su Lucu esame tarsi broliai – instinktyviai vienas kitą suprantame ir svarbiais gyvenimo momentais patariame vienas kitam.

Nepasakyčiau, kad visados įsiklausome į vienas kito patarimus, bet šis bendravimas mums abiems yra labai svarbus“, sako aktorius.

Po pirmosios bendros sėkmės, Reno ir Bessonas dar kartą susitiko bendram darbui 1985 m., kai Lucas Bessonas filmavo „Metro“.
Tikrąją šlovę Jeanas Reno pelnė tik 1988 m., kai kartu su garsiu prancūzų aktoriumi Jean-Marc Barru nusifilmavo Luco Bessono filme „Žydroji bedugnė“ („Le Grand Bleu“). Tarptautinę šlovę pelnęs filmas iš esmės pakeitė Reno gyvenimą. Jis paliko savo žmoną, du vaikus ir išvyko vaidinti ir keliauti po visą pasaulį.
„Aš išsiskyriau. Sumokėjau už savo sėkmę. Visada turi turi susimokėti“, sako Reno.

Po „Žydrosios bedugnės“ Jeanas Reno tapo vienu geidžiamiausių aktoriumi Europoje ir Azijoje, ypač gerų vertinimų sulaukiantis iš JAV kino kritikų. Daugiau nei po metų sėkmės kvaitulio Reno nusifilmuoja dar viename Bessono filme - „Nikita“ (1991). Nors Reno vaidmuo „Nikitoje“ buvo visai nedidelis, jis buvo savotiškas tiltas į jo sekantį vaidmenį kultiniame Bessono filme „Leonas“ (1994).
Kai „Leonas“ („Profesionalas“) buvo išleistas JAV, Jeanas Reno tapo viena ryškiausių Holivudo žvaigždžių. Filme jis atliko jautraus nusikaltėlio, ginančio 12-metę mergaitę, vaidmenį. Nepaisant to, kad amerikietiškoje versijoje net 23 filmo minutės dėl smurto scenų buvo iškirptos, po šio filmo JAV pradėjo burtis Luco Bessono ir Jeano Reno fanų klubai, savo gausa nustebinę net JAV kino kritikus.

Po „Leono“ sėkmės JAV, Jeanas Reno pradėjo vaidinti Holivudo filmuose – 1995m. jis nusifilmavo kino juostoje „Prancūziškas bučinys“, 1996 m. kartu su Tomu Cruizu vaidino filme „Misija: neįmanoma“. Nors abu filmai kino kritikų buvo įvertinti neigiamai, po jų finansinės sėkmės Jeanas Reno vėl atsidūre dėmesio centre.

Po kelių vaidmenų prancūziškuose filmuose Reno 1998 m. gauna pagrindinį vaidmenį didžiausiame Holivudo metų filme – „Godzila“. Nors filmui buvo prognuozuojama didižiulė sėkmė, jis patyrė visišką fiasko. Kino kritikai vieningai jį peikė, nors pripažino, kad Jeano Reno vaidyba buvo puiki.

1998 m. Jeanas Reno su Robertu De Niro nusifilmavo kino juostoje „Roninas“, kuris aktoriui vėl pelnė jo gerbėjų ir kritikų palankumą.

2000 m. Jeanas Reno nusifilmavo mistiniame prancūzų trileryje „Purpurinės upės“, kuris sulaukė neįtikėtino populiarumo ne tik Prancūzijoje, bet ir visoje Europoje. Kartą Reno yra sakęs, kad kiekvienam holivudiniam filmui kuriame jis nusifilmuoja, kaip atsvara turi būti prancūzškas. Turbūt kaip tik todėl jo filmografija yra tokia marga ir nevienalytė.

Įkvėptas filmo „Purpurinės upės“ sėkmės ir žiūrovų susidomėjimo, Lucas Bessonas, senas Jeano Reno draugas ir kolega, pasiryžo parašyti scenarijų antrajam filmui, kurį nuo liepos 16 d. jau bus galima išvysti ir Lietuvos kino teatruose.

Jeanas Reno:
- Kalba ispanų anglų, prancūzų ir italų kalbomis;
- Buvo du kartus vedęs; dabartinė jo draugė – Nathalie Dyszkiewicz;
- Turi keturis vaikus;
- Nemėgsta Amerikos žvaigždžių sistemos;
- Prancūzijoje laikomas sekso simboliu, nes moterims sukelia pasitikėjimo jausmą;
- Gyvena pietų Prancūzijoje, Annecy regione.

2009-11-16 V. Vaughnas pranašauja kūdikių bumą
2005-01-18 Jeanas Reno studijuoja “Da Vinčio kodą“
tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 49 asmenys:
Peta Wilson (48 m.)
Delroy Lindo (66 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės