kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Kim Basinger
1953-12-08 United States

7.8
 

 

Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių
Fifty Shades Freed, 2018

Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių
Fifty shades darker, 2017

Kieti bičai
The Nice Guys, 2016

Didžioji kova
Grudge Match, 2013

Trečias žmogus
Third Person, 2013

Čarlio Sen Klodo mirtis ir gyvenimas
Charlie St. Cloud, 2010

Sargybinis
The Sentinel, 2006

Mobilusis
Cellular, 2004

Durys grindyse
The Door in the Floor, 2004

Elvis išėjo iš pastato
Elvis Has Left The Building, 2004

8 mylia
8 mile, 2002

Reikalingi žmonės
People I Know, 2002

Palaimintoji
Bless The Child, 2000

Mano svajonių Afrika
I Dreamed of Africa, 2000

Los Andželas konfidencialiai
L.A. Confidential, 1997

Gatavi drabužiai
Pret-a-porte, 1994

Tikroji Makoj
The Real McCoy, 1993

Galutinis tyrimas
Final Analysis, 1992

Pasmerktas vesti
The Marrying Man, 1991

Betmenas
Batman, 1989

Mano pamotė iš kosmoso
My Stepmother Is an Alien, 1988

Pasimatymas su nepažįstamąja
Blind Date, 1987

Nadinė
Nadine, 1987

Jokio pasigailėjimo
No Mercy, 1986

Devynios su puse savaitės
Nine ½ weeks, 1985

Vyras, kuris mylėjo moteris
The Man Who Loved Women, 1983

Niekada nesakyk niekada
Never Say Never Again, 1983

     

Gražioji manekenė ir prestižiškiausią kino apdovanojimą Oskarą laimėjusi aktorė gimė Atėnuose, Džordžijos valstijoje (JAV), džiazo muzikanto ir plaukikės bei vandens baleto atlikėjos šeimoje. Būdama vaikas, Kim buvo neįprastai drovi: tėvai net įtarė, kad mergaitė serga autizmo sindromu. Tačiau vienas dalykas jau buvo aiškus nuo pat vaikystės: nepaisant drovumo, Kim buvo įsitikinusi ir nuolat tėvams kartojo, kad bus aktorė. Kadangi scenos menai buvo artimi abiems tėvams, toks vaiko užsispyrimas neatrodė keistas.
Mokydamasi vidurinėje mokykloje jaunoji Kim papildomai lankė nardymo, šokio bei gimanstikos pamokas. Būdama 16-os ji dalyvavo gimtojo miesto paauglių grožio konkurse, kuriame savo dainavimu apžavėjo publiką, ir laimėjo. Toliau sekė valstijos ir šalies paauglių grožio konkursai.
Niujorke, kur ir vyko pastarasis konkursas, gražuolę Basinger pastebėjo Ford modelių agentūra ir pasiūlė kontraktą. Iš pradžių Kim atsisakė pasiūlymo, kadangi jos širdis linko į dainavimą bei aktorystę, tačiau grįžusi namo labai greitai persigalvojo ir vėl sugrįžo į Niujorką.
Prisitaikyti Niujorke iš provincijos kilusiai mergaitei nebuvo lengva. Pirmieji jos įspūdžiai: „Čia žmonės dėvi labai ryškų makiažą ir kalba daugybe kalbų“. Vis dėlto drovioji Kim užsispyrė ištverti sunkumus ir neilgai trukus modelio karjeroje pasiekė didžiulių aukštumų: jos atvaizdas puikavosi daugybės leidinių viršeliuose ir šimtuose reklamų.
1976 m. Kim, ieškodama naujų galimybių, persikraustė į Los Andželą. Nors jai puikiai sekėsi modelio karjera, Basinger norėjo toliau lavinti savo aktorinius gabumus. Dar gyvendama Niujorke, ji nuolat lankė vaidybos pamokos, o vakarais, prisidengusi „Chelsea“ slapyvardžiu, dažnai dainuodavo įvairiuose Niujorko klubuose.
Pirmasis pusmetis Los Andžele nebuvo lengvas: negaudama vaidmenų ji gyveno prastame motelyje. Pirmoji sėkmė ją aplankė su mažais vaidmenimis TV filmuose ir serialuose.
Kine Kim Basinger debiutavo su pilno metražo meniniu filmu „Hard country“. Nors po truputį ji pradėjo gauti pasiūlymus filmuotis kine ir televizijoje, Kim jautė, jog šiek tiek reklamos skandalingame PlayBoy žurnale jai tikrai nepaišytų. Ir iš tiesų šis jos žingsnis buvo lemtingas – neilgai trukus ji gavo pasiūlymą dirbti filme apie Džeimsą Bondą. Tokiu būdu ji ėmėsi Bondo merginos vaidmens filme „Niekada nesakyk niekada“, kuriame dirbo kartu su legendiniu Seanu Conneriu.
Po šio filmo pasipylė pasiūlymai itin seksualiems vaidmenims: 1984 m. gražuolė Kim kartu su Robertu Redfordu nusifilmavo projekte „The Natural“, o netrukus su Mickey Rourke visame pasaulyje nuskambėjusiame filme „ 9½ savaitės“. Kaip tik po šio filmo Basinger tapo ne tik „karšta pupyte“, bet tiesioginiu sėkmės garantu parduodant filmą. 1986 m. Kim Basinger suvaidino Vicky Vale vaidmenį itin sėkmingame filme „Betmenas“. Šis filmas, beje, buvo paskutinis aktorės hitas per ateinančius 7 metus. Dirbdama prie „Betmeno“, Basinger užmezgė romaną su pop muzikos atlikėju Princu.
1989 m. Kim Basinger už 20 milijonų dolerių nusipirko Braseltono miestelį gimtojoje Džordžijoje. Tačiau 1993 m., kai kompanija „Main Line pictures“ aktorei už sutarties sulaužymą iškėlė ieškinį ir ji turėjo sumokėti milžinišką pinigų sumą, ji buvo priversta skubiai parduoti miestelį vos už 1 milijoną dolerių.
1994 m. po visų bankroto bylų ir nesėkmingų meilių, Kim Basinger pagaliau sutiko savo gyvenimo vyrą aktorių Alecą Baldwiną. Jis net 3 metus, po to kai jie kartu nusifilmavo filme „The Marrying Man“, siekė jos palankumo. 1995 m. aktorių porai gimė dukrelė. Ta proga Basinger nusprendė kelerius metus ilsėtis ir atsiduoti vaikelio auginimui ir gyvūnų globai. Šiandien, deja, jų santuoka, po dešimties bendro gyvenimo metų, jau yra iširusi.
Į didžiuosius kino ekranus Kim Basinger sugrįžo su 1997 m. hitu „Los Andželas slaptai“, kuriame nusifilmavo tokiomis kino žvaigždėmis kaip Kevinas Spacey, Russellu Crowe bei Danny DeVito. Įspūdingas vaidmuo šiame filme aktorei pelnė prestižiškiausią Oskaro apdovanojimą ir tolimesnėje karjeroje jai leido daug atidžiau rinktis projektus.

2005-11-04 Aleco Baldwino ir Kim Basinger ginčas dėl dukters globos
2004-11-07 Tik dukra padėjo filmo "Mobilusis" žvaigždei Kim Basinger atsigauti po skaudžių skyrybų

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 40 asmenys:
Barry Corbin (78 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės