kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Jackie Chan (I)
1954-04-07 Hong Kong

8.4
 

 

Operacija „Riešutai“ 2
The Nut Job 2: Nutty by Nature, 2017

LEGO Ninjago filmas
The LEGO Ninjago Movie, 2017

Svetimšalis
The Foreigner, 2017

Žemė: viena nuostabi diena
Earth: One Amazing Day, 2017

Kung Fu Panda 3
Kung Fu Panda 3, 2016

Operacija: Zodiakas
Chinese Zodiac, 2013

Kung Fu Panda 2
Kung Fu Panda 2, 2011

Karate vaikis
The Karate Kid, 2010

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda, 2008

Uždrausta karalystė
Forbidden Kingdom, 2008

Piko valanda 3
Rush hour 3, 2007

Kūdikis už 30 000 000
Rob-B-Hood, 2006

Mitas
San wa, 2005

Aplink pasaulį per 80 dienų
Around the world in 80 days, 2004

Ekstremalūs žudikai
San ging chaat goo si / New Police Story, 2004

Huadu kronikos
The Huadu Chronicles: Blade of the Rose, 2004

Šanchajaus riteriai
Shanghai Knights, 2003

Medalionas
The Medallion, 2003

Dvynės
Chin gei bin, 2003

Smokingas
The Tuxedo, 2002

Kovos menai kine
The Art of Action: Martial Arts in Motion Picture, 2002

Piko valanda 2
Rush Hour 2, 2001

Šnipas ne savo noru
Dak miu mai shing / The Accidental Spy, 2001

Kaubojus iš Šanchajaus
Shanghai Noon, 2000

Nuostabioji
Gorgeous, 1999

Piko valanda
Rush Hour, 1998

Kas aš esu?
Who Am I?, 1998

Mielas vyrukas
Mr. Nice Guy, 1997

Neramumai Bronkse
Rumble in the Bronx, 1996

Džekis Čanas. Pirmasis smūgis
Jackie Chan`s First Strike, 1996

Kaip žaibo trenksmas
Thunderbolt, 1995

Miesto medžiotojas
Sing si lip yan / City Hunter, 1993

Policininko istorija III
Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat, 1992

Dievo šarvai II
Armour of God II: Operation Condor, 1990

Ugnies sala
Huo shao dao / Island of Fire, 1990

Dievo šarvai
Armour of God, 1987

Laimingiausia žvaigždė
Xia ri fu xing, 1985

Pakvaišėlių lenktynės II
Cannonball Run II, 1984

Nugalėtojai ir nuodėmingieji
Winners and Sinners / Wu Fu Xing, 1983

Fantastinis būrys
Fantasy Mission Force, 1981

Trumpi pasakojimai apie kunfu
Half A Loaf Of Kung Fu, 1980

Bebaimė hiena
Fearless Hyenna, The, 1980

Drakono kumštis
Dragon Fist, 1979

Girtas meistras
Drunken Master, 1978

Gyvatė erelio šešėlyje
Se ying diu sau, 1978

Gyvatės ir gervės. Šaolinio kovų menas
Snake And Crane Arts Of Shaolin, 1977

Paslaptingas žudikas
To Kill With Intrigue, 1976

     

Vaikystė
Būsimasis Jackie Chanas, viena populiariausių asmenybių pasaulyje, gimė 1954 m. balandžio 7 d. Honkonge. Jis buvo vienintelis vaikas šeimoje. Šeima gyveno skurdžiai, bet duonos kąsniui užteko: tėvas Charlie dirbo virėju, o mama Lee-Lee tarnaite Prancūzijos ambasadoje.

Jackie lankė Nah-Hwa pradinę mokyklą Honkonge, tačiau dideliais gabumais mokslams nepasižymėjo: jo vienmečiams perėjus į trečią klasę, Jackie vis dar laikė pirmos klasės egzaminus.
Tai laiku pastebėjo berniuko tėtis ir jį, tuo metu jau septynmetį, užrašė į Kinijos dramos akademiją. Pirmas apsilankymas dramos mokykloje vaikui paliko neišdildomą įspūdį (įvairaus amžiaus vaikai, žaidžiantys su kardais ir pan.) ir nuo to laiko Jackie Chanas niekada nebegrįžo prie teorinių mokslų. Ir šiandien, nors šneka 7-iomis kalbomis, Jackie Chanas sunkiai rašo ir skaito.

Sekančius 10 metų Chanas, tuo metu pasivadinęs Yuen Lo, mokėsi dramos mokykloje: nuo sutemų iki aušros sunkiai treniruodavosi ir kentė griežtą mokytojo Yu Jim-Yuen ranką.

Karjeros pradžia
Laikui bėgant darėsi aišku, kad žmonės vis dažniau pramogai renkasi kiną, o ne teatrą. Dramos mokykla pradėjo leisti savo vyriausiuosius mokinius dirbti kaskadininkais ar masuote žanriniuose kung-fu filmuose. Po keleto metų Jackie Chanas nusprendė savarankiškai pradėti kaskadininko karjerą.

Neilgai trukus jį pastebėjo ir pradėjo kviesti atlikti įvairiausius kaskadinius triukus mažuose filmuose. Kadangi prodiuseriai kruopščiai taupydavo filmo pinigus, visus triukus Jackie Chanas atlikdavo be jokios virvių ar tinklų apsaugos. Kai Chanas pradėjo uždirbti padoresnius pinigus, prasidėjo „laukinis“ jo gyvenimo etapas: nuolatiniai vakarėliai, alkoholis ir azartiniai lošimai. Tuo metu jis buvo net įgyjęs pravardę Yeh Fu Pai (lošia su kiekvienu). Dėl aistros azartiniams žaidimams, Chanas nekartą buvo patekęs į bėdą.

Laikas bėgo, Jackie Chanas jau buvo pelnęs geriausio Honkongo kaskadininko titulą, bet vis adr buvo nepatenkintas savo sėkme. Jis norėjo būti žvaigžde. Tad, kai kartą vienas mokyklos laikų draugas pasiūlė jam tikrą vaidmenį kine, Chanas beregint sutiko. Pasivadinęs Yuen Lung, jis pirmą kartą suvaidino filme „Snake Fist Fighter“ (1971), tačiau didesnės sėkmės nesulaukė ir vėl grįžo prie kaskadininko duonos. Sulaukęs 20-ojo gimtadienio, ji jau buvo nusifilmavęs 25-iuose filmuose.

Trys bandymai užkariauti Holivudą
Po nesėkmingo kelerių metų bendradarbiavo su režisieriais Lo Wei ir John Woo, Jackie Chanas pradėjo dirbti su režisieriumi Ng See- Yuen. Dirbdamas su šiuo režisieriumi Jackie Chanas pirmą kartą turėjo galimybę realizuoti savo svajones komedijos ir kung-fu žanruose. Šiuo periodu sukurti filmai „Snake in Eagle‘s Shadow“ (1978) ir „Drunken Master“ (1978) susilaukė didžiulės sėkmės ir pagaliau Chaną padarė pirmo ryškumo žvaigžde Kinijoje. Aplankius sėkmei, prasidėjo baisiausios intrigos – Chanas norėjo pradėti dirbti savarankiškai, tačiau kompanija, su kuria jis buvo pasirašęs ilgalaikį kontraktą nekaip nenorėjo jo paleisti, pradėjo persekioti ir grasinti susidorojimu. Kaip tik šiuo momentu Jackie Chanas ir pasinaudojo savo seno draugo ir vadybininko patarimu išbandyti sėkmę Holivude.

Pirmasis Jackie Chano bandymas užkariauti Holivudą buvo nesėkmingas. Jo pirmas amerikietiškas filmas „Battle Creek Brawl“ (1980) buvo visiška nesėkmė. Kituose žemiausio lygio filmuose jis dažniausia buvo samdomas japono vairuotojo vaidmenims. Chanui iki gyvo kaulo įsiėdė Holivudo studijų sistema ir tai, jog į jį visi žvelgė tik kaip į Bruce Lee pakaitalą. Netrukus Jackie Chanas grįžo į Honkongą.

Laikas, praleistas Holivude, nors ir buvo nesėkmingas, tačiau nepraėjo veltui. Iš Amerikos Chanas parsivežė daugybę idėjų ir puikiai jas pritaikė kurdamas filmus Honkonge. Taip gimė filmai „Winners and Sinners“ (1983), „Project A“ (1983) ir kiti. Po nemalonaus konflikto filmo „Heart of Dragon“ (1985) filmavimo aikštelėje, atkaklusis Jackie Chanas vėl nusprendė grįžti į Ameriką.
Sekantis jo Amerikoje sukurtas filmas „The Protector“ (1985 m.) vėlgi nesulaukė sėkmės, o Chaną ypač papiktino nereikalingos sekso scenos ir nemokšiškumas. Tačiau, kaip ir pirmos kelionės į JAV metu, ambicingasis aktorius ir režisierius vėlgi pasisėmė naudingų idėjų: filmo „The Portector“ siužeto pagrindu jis sukūrė filmą „Police Story“ (1986). Šis filmas nustatė Kinijos populiariojo kino standartus daugeliui metų: itin sėkmingas veiksmo, kovos meno, komedijos ir meilės mišinys pasirodė esąs puikus receptas. Toje pačioje dvasioje Jackie Chanas pradėjo „kepti“ kitus savo filmus: „Police Story 2“ (1988) „Supercop“ (1992), „Crime Story“ (1993) ir kt. 1994-aisiais Jackie Chanas sukūrė nuostabų filmą „Drunken Master 2“ (1994), pirmą tradicinių kovos menų filmą per pastarąjį jo kūrybos dešimtmetį. Tuo metu Jackie Chanas jau buvo pasiekęs savo karjeros viršūnę Honkonge ir jau trečia kartą nusprendė vykti į Holivudą.

1995 m. Chanas nusifilmavo veiksmo filme „Kautynės Bronkse“, kuris turėjo būti tinkamas tiek JAV, tiek Kinijos auditorijai: „klasikiniai“ Chano elementai, Amerikos aplinka, vakariečiai aktoriai. Nors filmas nebuvo didžiulis hitas, bet surinko pakankamai pinigų, kad paskatintų New Line išleisti ir kelis senesnius Jackie Chano filmus. Po šios sėkmės, Jackie Chanu rimčiau susidomėjo Holivudas ir visai netrukus jis gavo pagrindinį vaidmenį „Piko valandoje“ (1998), tapusiame vienu didžiausių metų hitu. Po šio filmo, Chanas išgarsėjo visame pasaulyje ir tapo vienu populiariausių aktorių Holivude. Pasipylė vaidmenys amerikietiškuose ir tarptautiniuose projektuose: „Kaubojus iš Šanchajaus“ (2000), „Piko valanda 2“ (2001), „Smokingas“ (2002), „Medalionas“ (2003), „Aplink pasaulį per 80 dienų“ (2004), „Ekstremalūs žudikai“ (2004).

Asmeninis gyvenimas
1983 m. Jackie Chanas vedė Feng-Jiao Lin ir tais pačiais metais susilaukė sūnaus, tačiau nebuvo labai monogamiškas. Dėl savo darbo pobūdžio jis nuolatos turėjo meilužių. Viena jų – buvusi „Mis Azija“ Elaine Ng, su kuria susilaukė dukters.

Jau būdamas suagęs Jackie Chanas sužinojo, kad jo šeima yra daug didesnė, nei jis visą gyvenimą manė: po daugelio metų jo tėvas atskleidė, kad jis nėra vienintelis vaikas šeimoje, bet turi dar dvi netikras seseris Australijoje ir du netkrus brolius Kinijoje. Pradėjęs tyrinėti savo šeimos šaknis bei neramų tėvų gyvenimą Kinijos kultūrinės revoliucijos metu, Jackie Chanas sukūrė dokumentinį filmą „Traces of Dragon: Jackie Chan And His Lost Family“.

Nors dabar Jackie Chanas daug dirba ir dar daugiau uždirba, didelę dalį savo pinigų skiria labdarai. Pats sulaukdavęs „Raudonojo kryžiaus“ pagalbos, kai buvo mažas, Chanas didelį dėmesį skiria vargšams ir vaikams. Dėl didžiulių aukojimų, Chanas gavo „Kinijos vaikų filantropo“ vardą, o taip pat tapo UNICEF Geros valios ambasadoriumi. Aktorius aktyviai dalyvauja JT programose kovojant su AIDS, o taip pat rūpinasi Kinijos aplinkos apsauga.

Beje, 2004 m. Jackie Chanas Havajuose atidarė savo restoraną „Ala Moana“.

Šlovė
Jackie Chanas įgyvendino savo vaikystės svajonę tapti žinomu visame pasaulyje. Šiandien jį tikrai žino visi. Kinijoje ir Japonijoje jaunos mergaitės visa dar žudosi iš meilės jam, o aplink pasaulį galima rasti gausybes Jackie Chano ženklų. Holivude, priešais Manno kiniečių restoraną yra ne tik Bruce Lee rankų įspaudai, bet ir Jackie Chano rankų, pėdų ir, be abejo, tos jo didžiulės nosies įspaudai. Jackie Chanas mėgaujasi savo šlove, o žmonės už tai jį dar labaiu myli. 2004 m. Jackie Chanas savo rankų įspaudus paliko naujoje Honkongo „Žvaigždžių alėjoje“, šalia Kinijos žvaiždžių: Sammo Hung, Tsui Hark, Maggie Cheung.

2013-05-14 „Operacija: Zodiakas“ – skaudžios filmavimo klaidos (video)
2013-05-07 Jackie Chanas pasiekė Guinnesso rekordą už darbą kuriant filmą „Operacija: Zodiakas 3D“
2013-05-02 Dėl filmo „Operacija: Zodiakas“ Jackie Chanas Latvijoje mokėsi skraidyti
2010-08-20 Dėl ko verkia Willas Smithas?
2008-07-23 Jet Li atsisakė saugoti JAV prezidentą R. Niksoną
2007-08-30 Drąsusis Jackie Chanas prisipažįsta, kad bijo
2005-06-10 Kinija atšaukė Jackie Chano koncertą
2005-05-31 Jackie Chanas – dizaineris?
2005-05-24 Jackie Chanas nori tapti Azijos Spielbergu
2005-04-21 Jackie Chanas aplankė cunamio nusiaubtą Indonezijos regioną

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 44 asmenys:
Miranda Otto (51 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės